Podsumowanie roku 2022Podsumowanie roku zawsze wiąże się z powrotem do chwil, które już nie wrócą, ale jednocześnie można w ten sposób uświadomić sobie, jak wiele dobrego wydarzyło się przez ostatni rok. Przyznaję, że rzadko robię podsumowania, ale czuję, że powinnam to zmienić, bo mogę w ten sposób niejako rozliczyć się z tym, co było i otworzyć na to, co będzie. Wiadomo, że każdy rok pełen jest wzlotów i upadków, chwil lepszych i tych trochę gorszych, jednak zawsze lepiej skupić się na pozytywach.

Instagram

Mimo, że nadal wkładam wiele pracy w prowadzenie bloga, to jednak Instagram stał się miejscem, gdzie jest mnie najwięcej. Mogę na bieżąco dzielić się tym, co się u mnie dzieje, ale także tym czego używam, czy co aktualnie czytam. Niewiele brakowało, aby kilka lat mojej pracy przepadło bezpowrotnie. We wrześniu ktoś włamał się na moje konto, podpinając pod nie kilka innych, zagranicznych kont. Na szczęście nie poddałam się i z ogromną pomocą i wsparciem narzeczonego support pomógł mi w odzyskaniu konta. Nawet nie wiecie, jaką poczułam ulgę, a jednocześnie motywację do dalszych działań. Udało mi się opublikować kilka zdjęć makijażu, który cały czas staram się udoskonalać, wiele modowych zdjęć, a nawet kilka rolek, które sprawiają, że coraz lepiej czuję się przed kamerą. Prowadzenie kilku mediów na raz, gdzie publikuje się inne treści nie jest łatwe, dlatego tym bardziej trudno mi jest zacząć rozwijać TikToka, ale mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie do tego idealną okazją. Zwłaszcza, że krótkie formy cieszą się dużą popularnością.
Podróże

Z wielu względów nie wyjeżdżałam nigdzie w tym roku, jednak mimo to udało mi się wziąć udział w kilku ciekawych wydarzeniach. Pierwszym z nich jest Copernmicon odbywający się w Toruniu. To były trzy aktywnie spędzone dni, gdzie oprócz prelekcji i miłego spędzania czasu z Remigiuszem, nie zabrakło miejsca na spacery po Toruniu, podziwianie cosplayerów, czy poznawanie tamtejszych specjałów. Przy okazji udało mi się spotkać z autorką Anetą Jadowską, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Jarosławem Boberkiem. Jeżeli nigdy nie byliście na takim wydarzeniu serdecznie zachęcam. Klimat jedyny w swoim rodzaju! Nieco mniejszym i bardziej regionalnym konwentem, w którym wzięłam udział była Pasja Minicon organizowana w Gdyni. Tam również można było podziwiać cosplayerów, poznać i spróbować specjały kuchni japońskiej, czy kupić mangi oraz ręcznie wykonywane gadżety związane z anime. Oprócz tego również było wiele interesujących prelekcji. Warto jednak wspomnieć, że to o wiele mniejsze wydarzenie trwające zaledwie dwa dni. Oczywiście tam również udało mi się spotkać i posłuchać znanych i mniej znanych autów, jak na przykład Artura Urbanowicza. Nie mniej jednak bawiłam się świetnie i na pewno pojawię się na kolejnej edycji. Oprócz wspomnianych wydarzeń odwiedziłam Kaszubskie Oku oraz w Papugarnię.
Copernicon 2022

- zdjęcie z Anetą Jadowską, autorką książek, głównie fantastyki

- zdjęcie z Jarosławem Boberkiem, znanym aktorem, który wielokrotnie udzielał swojego głosu także postaciom z bajek animowanych


Całą fotorelację z wydarzenia na stronie Konwenty Południowe znajdziecie TUTAJ
Pasja Minicon 2022
- nawet my (w prawym górnym rogu) załapaliśmy się na zdjęciu podczas wykładu o borsukach w popkulturze

Całą fotorelację z wydarzenia na faanpage Konwenty PołudnioweFotografia

Fotografia jest moją pasją i cały czas staram się ją rozwijać, szczególnie jeżeli chodzi o zdjęcia produktowe. Jestem w stosunku do siebie bardzo wymagająca, więc czasami mija sporo czasu, nim zdjęcie jest wystarczająco zadowalające. Niestety, zdjęcia robię w pokoju, gdzie mam stosunkowo niewiele miejsca i czasami bywa to uciążliwe. Największy problem stanowi oczywiście brak światła lub niewielka jego ilość. Mimo to, udało mi się znaleźć dwa zlecenie, w które włożyłam naprawdę wiele czasu. Oprócz tego fotografowałam okoliczności przyrody. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, zapraszam Was na moją stronę, która jest niejako moim portfolio: https://aandrzejewska24.wixsite.com/prostafotografia.Sesja rodzinna nad morzem

Czas płynie tak szybko i tylko zdjęcia zachowują wspomnienia na dłużej. Właśnie dlatego w tym roku podczas wakacji postanowiliśmy zrobić sobie rodzinną sesję nad morzem. Oprócz tego, że powstała z tego wyjątkowa pamiątka, to przy tym było naprawdę wiele frajdy. Zdjęcia z tej sesji to wyjątkowa pamiątka wielu magicznych chwil spędzonych w gronie najbliższych.


Recenzent portalu duzeka.pl oraz secretum.pl

Od mniej więcej połowy tego roku zasiliłam szeregi recenzentów portalu duzeka.pl oraz secretum.pl. Tak naprawdę po raz pierwszy miałam okazję pisać treści, które ukazywały się gdzieś indziej, niż na moim blogu i Social Mediach. Nawet nie wiecie jaka to duma, gdy pod recenzją widzisz swoje imię i nazwisko. Myślę, że dołączenie do recenzentów i twórców treści publikowanych na obu portalach nie tylko pozwoliło mi ulepszyć swój warsztat pisarski, ale także zdobyć nowe doświadczenia, a także poznać ciekawe książki. Mam nadzieję, że współpraca jest na tyle owocna, że będzie kontynuowana. Czy tak będzie? Czas pokaże!


Co jeszcze wydarzyło się w 2022 roku?

Przede wszystkim zrezygnowałam ze studiów na kierunku administracja w WSAiB w Gdyni. Nie chcę być prawnikiem, a niestety tak te studia wyglądały. Podjęłam też decyzję o powrocie na studia do WSB w Gdańsku na kierunku media i grafika komputerowa od marca 2023. Pierwszy rok zaliczyłam i to z bardzo dobrym wynikiem, więc nie powinno być problemu, aby mnie przyjęli z powrotem. Oprócz tego przestałam się tak przejmować statystykami i udało mi się podjąć kilka ciekawych współprac, między innymi z Shopee. Przy okazji objęłam 4 książki swoim patronatem, z czego jestem ogromnie dumna. Oczywiście ze względów zdrowotnych ten rok łatwy nie był, ale tak jak mówiłam, wolę skupić się na pozytywach, a tych było naprawdę wiele.Rok 2022 dobiega końca, jednak mam nadzieję, że był dla Was równie owocny. Na nadchodzący rok życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu, spełniania najskrytszych marzeń i dużo radości.WYSTRZAŁOWEGO SYLWESTRA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2023.6 komentarzy:

 1. Kochana kolejnych wspaniałych lat blogowania . Będę tu z Tobą i na Instagramie 🥰

  OdpowiedzUsuń
 2. miałaś dobry dzień :) powodzenia w kolejnym roku, życzę Ci dużo zdrowia, energii do działania i spełnienia marzeń
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka sesja rodzinna nad morzem na pewno jest świetną pamiątką na kolejne lata.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w tym roku chyba nic ciekawego się nie wydarzyło. A przynajmniej tak myślę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że się nie poddajesz i dalej robisz swoje. Takich ludzi się ceni i mocno trzymam za Ciebie kciuki. Mój rok był straszny, zarówno pod względem finansowym, zdrowotnym, jak i życiu prywatnym.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)