Jakie żaluzje najlepiej wybrać?

Żaluzje, to nieodzowny element w każdym domu i mieszkania. Co prawda, niektóry zamiast żaluzji decydują się na rolety, jednak to nadal niewielki odsetek. Żaluzje są szczególnie istotnie w przypadku dużych okien. Wpada przez nie dużo światła, co z czasem może się okazać dosyć  uciążliwe. Mowa oczywiście o wczesnych pobudkach, których można uniknąć montując w oknach rolety. Dzięki nim można również zdrzemnąć się w dowolnym momencie w ciągu dnia. Wiadomo już, że żaluzje są ważne. Pozostaje jednak pytanie, jakie najlepiej  wybrać?

 

Jakie żaluzje najlepiej wybrać?

Rodzaje żaluzji

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów żaluzji. Można podzielić je ze względu na zastosowanie – zewnętrzne i wewnętrzne, pozycję, w jakiej będą umieszczone – rolety poziome, pionowe panelowe i pionowe verticale. Oprócz tego można wyodrębnić różne typy rolet ze względu na materiał, z którego są wykonane – drewniane, aluminiowe, plastikowe i materiałowe. Wszystkie różnią się także wielkością, sposobem montażu, kolorem, elementami dekoracyjnymi itp. 

 

Rodzaje żaluzji

 

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to wyszukany element dekoracyjny, który nadaje pomieszczeniom ekskluzywnego charakteru. Idealnie wpisują się w trendy aranżacji wnętrz, ale jednocześnie są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Świetnie komponują się z nowoczesnym wystrojem, ale także tym utrzymanym w klasycznym stylu. Mogą być zamontowane w domu, w mieszkaniu, ale także w biurze, w szkole, czy chociażby w budynkach użytku publicznego. Żaluzje wykonane z impregnowanego drewna są bardziej wytrzymałe i  odporne na działanie wilgoci, a także łatwe do utrzymania w czystości. Z tego też powodu mogą być zamontowane także w kuchni, czy w łazience. Warto także wspomnieć, że żaluzje wykonane z drewna są odporne na promieniowanie słoneczne i mimo upływu czasu nie tracą swojego naturalnego koloru. Mają naprawdę sporo zalet i niepowtarzalny charakter, dzięki czemu w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. 


Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?


 Posiadasz u siebie żaluzje? Jeżeli tak, to jakie? Co sądzisz o drewnianych żaluzjach?

 

 

* Współpraca reklamowa

5 komentarzy:

 1. Drewniane żaluzje świetnie wyglądają. Naturalne piękno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W jednym pokoju mamy drewniane żaluzje. Z powodzeniem mogą być użytkowane przez wiele lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam w domu żaluzje drewniane i je uwielniam, gdybym miała wybrać kupiłabym je ponowienie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie wolę rolety zrobione w formie harmonijki. Mamy takie w domu w sypialni, salonie i pokoju dziecięcym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się drewniane, ale nie posiadam żadnych w swoim mieszkaniu, mam tylko rolety. Zuzka

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)