Jakie żaluzje najlepiej wybrać?Żaluzje, to nieodzowny element w każdym domu i mieszkania. Co prawda, niektóry zamiast żaluzji decydują się na rolety, jednak to nadal niewielki odsetek. Żaluzje są szczególnie istotnie w przypadku dużych okien. Wpada przez nie dużo światła, co z czasem może się okazać dosyć uciążliwe. Mowa oczywiście o wczesnych pobudkach, których można uniknąć montując w oknach rolety. Dzięki nim można również zdrzemnąć się w dowolnym momencie w ciągu dnia. Wiadomo już, że żaluzje są ważne. Pozostaje jednak pytanie, jakie najlepiej wybrać?Rodzaje żaluzjiObecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów żaluzji. Można podzielić je ze względu na zastosowanie – zewnętrzne i wewnętrzne, pozycję, w jakiej będą umieszczone – rolety poziome, pionowe panelowe i pionowe verticale. Oprócz tego można wyodrębnić różne typy rolet ze względu na materiał, z którego są wykonane – drewniane, aluminiowe, plastikowe i materiałowe. Wszystkie różnią się także wielkością, sposobem montażu, kolorem, elementami dekoracyjnymi itp.Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to wyszukany element dekoracyjny, który nadaje pomieszczeniom ekskluzywnego charakteru. Idealnie wpisują się w trendy aranżacji wnętrz, ale jednocześnie są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Świetnie komponują się z nowoczesnym wystrojem, ale także tym utrzymanym w klasycznym stylu. Mogą być zamontowane w domu, w mieszkaniu, ale także w biurze, w szkole, czy chociażby w budynkach użytku publicznego. Żaluzje wykonane z impregnowanego drewna są bardziej wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci, a także łatwe do utrzymania w czystości. Z tego też powodu mogą być zamontowane także w kuchni, czy w łazience. Warto także wspomnieć, że żaluzje wykonane z drewna są odporne na promieniowanie słoneczne i mimo upływu czasu nie tracą swojego naturalnego koloru. Mają naprawdę sporo zalet i niepowtarzalny charakter, dzięki czemu w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością.


Posiadasz u siebie żaluzje? Jeżeli tak, to jakie? Co sądzisz o drewnianych żaluzjach?


* Współpraca reklamowa

5 komentarzy:

 1. Drewniane żaluzje świetnie wyglądają. Naturalne piękno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W jednym pokoju mamy drewniane żaluzje. Z powodzeniem mogą być użytkowane przez wiele lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam w domu żaluzje drewniane i je uwielniam, gdybym miała wybrać kupiłabym je ponowienie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie wolę rolety zrobione w formie harmonijki. Mamy takie w domu w sypialni, salonie i pokoju dziecięcym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się drewniane, ale nie posiadam żadnych w swoim mieszkaniu, mam tylko rolety. Zuzka

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)