Jak złożyć pozew o windykację długów?

W życiu zdarzają się różne, bardzo często trudne sytuacje, z których ciężko znaleźć wyjście. Wówczas jednym sensownym rozwiązaniem jest udanie się do prawnika lub kancelarii prawnej, a w ostateczności nawet do sądu. Niestety, mało osób wie, jak stworzyć pozew, co powinno się w nim zawrzeć, czy chociażby do jakiego sądu należy skierować sprawę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się e sad, czyli strona prowadzona przez kancelarię prawną, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje, a w razie potrzeby można tam także uzyskać profesjonalną pomoc prawną.Jak złożyć pozew o windykację długów?

Ilość osób zadłużonych, które nie regulują należności z roku na rok jest coraz więcej. Właśnie dlatego już nie tylko firmy windykacyjne, ale również osoby prywatne zajmują się odzyskiwaniem należności . Ten, kto choć raz próbował odzyskać należność od dłużnika, ten wie, jak trudno jest uzyskać jakiś efekt bez wsparcia profesjonalistów oraz ile problemów jest z tym związanych. Kierując sprawę do e-sądu, dłużnik nie tylko będzie zmuszony uregulować zaległe płatności, ale również poniesie koszy związane z rozprawą sądową.Chcąc skorzystać z usług e-sądu, wystarczy przejść na stronę https://e-sad.info.pl/, a następnie kliknąć przycisk z napisem „Zgłoś pozew do sądu”. Po utworzeniu konta i zalogowanie się, należy wypełnić formularz, podając między innymi rodzaj dłużnika, jego dane oraz wszystkie wierzytelności, w tym także nieopłacone faktury. Należy załączyć wszelakie dowody oraz dobrze uzasadnić pozew. Oczywiście, istnieje również możliwość wysłania wszystkich niezbędnych dokumentów drogą mailową. Warto mimo wszystko zarejestrować się w systemie, ponieważ w ten sposób można w każdej chwili zapoznać się z aktami sprawy. Na dalszym etapie wyliczana jest opłata za prowadzenie sprawy, która wynosi 1,5 % wartości długu. Po wpłacie należności na konto kancelarii, prawnicy przystępują do przygotowania pozwu. Najczęściej działania rozpoczynane są od windykacji polubownej, a w przypadku braku rezultatów, sprawa zostaje skierowana do komornika sądowego.
Dlaczego warto skorzystać z usług e-sądu?

Jednym z głównych powodów, dla których warto skorzystać z usług e-sadu jest wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy. W bardzo prosty sposób, bez wychodzenia z domu można złożyć wniosek o pozew. Wystarczy wypełnić formularz, załączyć wszystkie dokumenty, a doświadczeni prawnicy zajmą się całą resztą. W ten sposób można nie tylko uniknąć częstych wizyt w sądzie, ale także obecności na rozprawach. Dla wielu osób wiąże się to z dużym stresem, a dla niektórych nawet z koniecznością angażowania innych, ze względu na pewne bariery. Poza tym takie sprawy prowadzone są dużo szybciej, dzięki czemu odzyskanie należności jest o wiele łatwiejsze. Na każdym etapie można liczyć na profesjonalną pomoc prawną od napisania pozwu aż po skuteczną windykację należności. Cały czas można śledzić akta sprawy, a opłaty, jakie trzeba ponieść są o wiele niższe niż w przypadku tradycyjnej drogi sądowej. Zalet korzystania z takich usług jest na prawdę sporo, dlatego jeżeli kiedykolwiek będziesz mieć problem z odzyskaniem należności, to warto skorzystać z usług oferowanych przez e-sąd. Po więcej informacji odsyłam na stronę: https://e-sad.info.pl/.

* Współpraca reklamowa

2 komentarze:

  1. Warto wiedzieć takie rzeczy i mieć możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej.

    OdpowiedzUsuń
  2. nigdy mnie to nie spotkało, ani nikogo z rodziny, ale warto wiedzieć, nawet podstawy gdzie szukać pomocy.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)