Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Pielęgnacja twarzy w Ajurwedzie

Każda kobieta chce mieć piękną i zdrową cerę. Niestety, nie ma jednej, sprawdzonej recepty, co zrobić, aby to osiągnąć. Do tego na rynku pojawia się coraz więcej nowości, które zachwycają innowacyjną formułą. W ten sposób bardzo ciężko znaleźć dla siebie odpowiednie kosmetyki, a tym bardziej zbudować rutynę pielęgnacyjną. Zamiast testować nowości i eksperymentować na skórze, lepiej sięgnąć po to, co oferuje natura. W końcu nawet mamy, babcie i prababcie korzystały z domowych kosmetyków na bazie naturalnych składników. Podobnie jest z Ajurwedyjską pielęgnacją, która wykształciła się już kilka tysięcy lat temu.  Koncentruje się ona przede wszystkim na 4 aspektach: oczyszczaniu, tonizowaniu, odżywianiu i nawilżaniu. Tak naprawdę tylko, albo aż, tyle potrzebuje skóra, była zdrowa, piękna i pełna blasku. Wiem, że rytuały pielęgnacyjne w Ajurwedzie na początku mogą wydawać się dosyć skomplikowane, jednak postaram się dokładnie wyjaśnić na czym one polegają oraz wskazać kosmetyki, które sprawdzą się najlepiej.

 

Pielęgnacja twarzy w Ajurwedzie

 Pielęgnacja twarzy w Ajurwedzie

 KROK 1 - OCZYSZCZANIE

 Oczyszczenie twarzy, to najważniejszy element pielęgnacji, bez którego dalsze kroki nie mają najmniejszego sensu. W tym procesie nie tylko usuwamy brud i zanieczyszczenia, ale także usuwamy martwe komórki skóry. W ten sposób nie tylko dajemy możliwość na szybszą regeneracje skóry, ale także przygotowujemy ją do dalszych etapów pielęgnacji i dajemy możliwość lepszego wchłonięcia się składników odżywczych. W Ajurwedzie zaleca się stosowanie kosmetyków opartych na lekkich, ziołowych recepturach, które ze względu na wysoką zawartość aktywnych składników, w bezpieczny i delikatny sposób dbają o skórę i dokładnie ją oczyszczają. 


KROK 2 - TONIZOWANIE

Tonizowanie skóry jest kolejnym, nieodłącznym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Po dokładnym oczyszczeniu skóry, bardzo ważne jest to, aby przywrócić skórze naturalne pH. W tym celu warto sięgnąć po wodę różaną, czy ogórkową, która dodatkowo delikatnie nawilży i ukoi skórę.

 

KROK 3 - ODŻYWIANIE

 Kolejnym etapem w tradycyjnej ajurwedyjskiej pielęgnacji jest odżywienie skóry. W tym celu stosuje się różnego typu oleje roślinne, najczęściej olej jaśminowy i olej kokosowy. Najlepiej aplikować je na delikatnie wilgotną cerę. W ten sposób skóra jest nie tylko odżywiona, ale także nawilżona i odporna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. 

 

KROK 4 - NAWILŻANIE

 Ostatnim etapem ajurwedyjskiej pielęgnacji jest nawilżenie, którego potrzebuje każdy rodzaj skóry. Jednak cera Vata jest szczególnie narażona na utratę wody z dalszych warstw naskórka oraz na uszkodzenia naturalnej bariery hydrolipidowej. Dostarczając jej odpowiednią dawkę nawilżenia, skóra staje się jędrna, elastyczna i pełna blasku. Podczas aplikacji kremu nawilżającego, warto wykonać delikatny masaż, który pobudzi jej mikrokrążenie, co bezpośrednio wpływa na lepsze wchłanianie się składników aktywnych. Oczywiście do takiej pielęgnacji można także wprowadzić maseczki, czy delikatny peeling, jednak warto pamiętać, że rutyna pielęgnacyjna musi być dopasowana do potrzeb skóry.

 

 

Gdzie najlepiej szukać ajurwedyjskich kosmetyków?

 Gdzie najlepiej szukać ajurwedyjskich kosmetyków?

 W poszukiwaniu wysokiej jakości kosmetyków odpowiednich do ajurwedyjskiej pielęgnacji, warto korzystać ze sprawdzonych miejsc, gdzie oprócz kosmetyków znajdują się także naturalne suplementy diety oraz liczne informacje od ekspertów w tej dziedzinie. Osobiście najczęściej zamawiam kosmetyki ze strony https://devaharmony.com/pl/. Nie tylko mają spory wybór, dobre ceny, ale także liczne informacje, które na początku drogi w Ajurwedzie są bardzo cenne.

 

 * Wpis sponsorowany 

6 komentarzy:

  1. zawsze można wybrać odżywczy krem z emolientami np. wspomnianymi olejami i wtedy mamy dwa w jednym :D wcześniej nie tonizowałam twarzy, ale kosmetyczka mi powiedziała że to jednak by pomogło mojej wiecznie suchej cerze i od tamtej pory zawsze psikam się różnymi hydrolatami z korzyścią dla skóry oczywiście :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze słyszę o tego typu kosmetykach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy post w temacie Ajuwerdy, która myślę, że nie jest jeszcze tak powszechna.

    OdpowiedzUsuń
  4. myślę że nie warto zamykać się w jednym rodzaju pielęgnacji tylko dopasowywać ją stale do potrzeb naszej skóry :) na co dzień lubię naturalne, eko kosmetyki, także te azjatyckie i ajurwedyjskie, ale wiadomo, że od czasu do czasu jak mamy poważny problem typu trądzik czy blizny to warto wybrać się do kosmetyczki na kwas hialuronowy, mezoterapię mikroigłową czy oczyszczanie :)

    OdpowiedzUsuń
  5. przyznam się szczerze że próbowałam zrozumieć te ajurwedyjskie zasady, czakry, moce itd. ale to tak zawiłe że zgubiłam się w połowie i nie wiedziałam już co robić xp wolę chyba proste kosmetyki naturalne np. aloes+olejek rokitnikowy zamiast kremu, olej kokosowy do demakijażu, czy kwas hialuronowy jako serum

    OdpowiedzUsuń
  6. lubię takie kosmetyki z Indii, czy też z Korei, ale lubię także pójść do kosmetyczki na pedicure/manicure, masaż, czy oczyszczanie :D grunt to znaleźć to co dorbze działa na naszą skórę i wiedzieć jak o nią skutecznie dbać o każdej porze roku :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)