Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Problemy nastolatków. Recenzja książki „Bad Friends” Aleksandry Negrońskiej

Problemy nastolatków bywają różne, jednak niezależnie od powagi problemu, nie powinny być przez nikogo bagatelizowane, a tym bardziej uważane za błahe. Dla wielu jest to trudny okres, kiedy skrywane emocje, negatywny sposób postrzegania się, a także liczne problemy w domu i w szkole mogą być przytłaczające. Podobną problematykę porusza Aleksandra Negrońska w swojej najnowszej powieści  Bad Friends” wydanej przez Wydawnictwo NieZwykłe.

 

Problemy nastolatków. Recenzja książki „Bad Friends”  Aleksandry Negrońskiej
 

„Bad Friends” Aleksandra Negrońska

 

Autor: Aleksandra Negrońska

Tytuł: „Bad Friends”

Cykl: Friends (Negrońska) tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Data wydania:2022-08-17

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 335


Recenzja książki „Bad Friends”  Aleksandry Negrońskiej 

Problemy nastolatków. Recenzja książki „Bad Friends”  Aleksandry Negrońskiej

Poznajemy historię osiemnastoletniej Kendall, która właśnie wprowadziła się do pochmurnego Londynu. Powodem przeprowadzki są zaręczyny matki dziewczyny. Mężczyzna, z którym związała się kobieta, również ma już syna w wieku nastoletnim – Nellsona. Jeśli jednak sądzicie, że młodzi szybko łapią dobry kontakt, śpieszę z wyjaśnieniem, że nic z tych rzeczy. Chłopak od początku okazuje Kendall wrogość i zastrzega, żeby dziewczyna nie przyznawała się, że go zna. Cała ta sytuacja sprawia, że nastolatka traci nadzieję na miły start w nowej szkole, ponieważ dotąd żyła nadzieją, że przybrany brat pomoże jej oswoić się z nowym środowiskiem. Odtąd główna bohaterka musi zmierzyć się ze wszystkim sama – z nowym miastem, nową szkołą, nowymi twarzami oraz przyzwyczaić się do nowego partnera swojej mamy. Gdy trafia wreszcie w szkolne mury, czujnie obserwuje przybranego brata i jego przyjaciół, wśród których zauważa przystojnego kapitana szkolnej drużyny koszykówki. Sposób bycia sportowca sprawia, że dziewczyna nie potrafi przestać o nim myśleć, choć wie, że nowy kolega jest poniekąd niczym zakazany owoc… Jakie konsekwencje poniesie za sobą to uczucie?

 

Fragment książki „Bad Friends”  Aleksandry Negrońskiej

„Bad Friends” Aleksandra Negrońska

„Bad Friends” to pierwsza książka Aleksandry Negrońskiej i gdy tylko zauważyłam, że to kolejna ciekawa debiutantka, nie mogłam pominąć tego tytułu. Czy się zawiodłam? Zdecydowanie nie! Pamiętam czasy, kiedy sama chodziłam do szkoły średniej i mimo, że to już stare czasy i problemy nastolatków już mnie nie dotyczą, opis książki bardzo mnie przyciągnął. W swojej powieści autorka świetnie opisała licealny świat oczyma dojrzewających dzieciaków, a atutem historii jest to, że przedstawiona jest ona z perspektywy obojga bohaterów. Jako czytelnicy możemy więc zestawić ze sobą dwa spojrzenia – damskie i męskie. 

 

Recenzja książki Aleksandry Negrońskiej „Bad Friends”

 

Wspomniany podział na perspektywę damską i męską daje nam możliwość lepszego poznania postaci oraz poznania ich uczuć oraz motywów postępowania. Śmiało więc uprzedzam, że Aleksandra Negrońska zaserwuje Wam przyśpieszony kurs psychologii nastolatków – co jest bardzo ciekawe! Nie ukrywam jednak, że niektóre zachowania głównych bohaterów sprawiały, że byłam zawiedziona. Co więcej, w książce poznajemy nastolatków z perspektywy imprezowania, beztroski, życia zgodnie z zasadą „carpe diem”, gdzie nie ma miejsca na myślenie o odpowiedzialności lub przyszłości. Ale czy nie o to właśnie chodzi w młodości? Sprawdźcie sami – jestem pewna, że nie pożałujecie tej lektury! 

 

 

Czy interesuje Was taka tematyka? Co sądzicie o okładce tej książki? Zainteresowała Was ta pozycja?

 

 

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu

2 komentarze:

  1. Z chęcią bym przeczytała. Dawno nie sięgałam po ten gatunek

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka czeka na mojej półce. Po twojej recenzji czuję się jeszcze bardziej zaciekawiona.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)