Jaką decyzję podejmiesz? Recenzja książki „Ultimatum”Lubicie książki, które mrożą krew w żyłach? Są takie powieści, które wciskają nas w fotel i przyspieszają bicie serca. Jedną z nich jest „Ultimatum”, w którym bohater musi podjąć dramatyczną decyzję. Wszystkie jego działania przyniosą dramatyczne skutki. Pytanie tylko, które z nich wybierze. T. J. Newman to była stewardessa, która dobrze wie, jak wzbudzić w człowieku lęk.


Autor: T. J. Newman
Tłumaczenie:Izabela Matuszewska
Tytuł: „Ultimatum”
Tytuł oryginalny: „The Falling”
Data wydania za granicą: 2021-07-06
Data wydania: 2022-02-23
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382155730
Liczba stron: 352
Ocena: 7/10T. J. Newman „Ultimatum”

Fabuła książki przenosi nas na pokład samolotu. Lecimy do Nowego Jorku. To miał być zwyczajny, rutynowy lot jakich wiele. Jednak szybko okazuje się, że tutaj nic nie jest zwyczajne ani bezpieczne. Tuż przed wylotem rodzina pilota zostaje uprowadzona. Mężczyzna otrzymuje informację, że musi dokonać wyboru. Pilotuje samolotem, w którym znajduje się 143 pasażerów. Porywacz powiedział, że musi rozbić samolot w Waszyngtonie, aby jego najbliższym nic się nie stało. W innym wypadku to właśnie jego rodzina zginie. Po tej informacji pilot zostaje odcięty od pasażerów, a jego jedynym sprzymierzeńcem jest stewardessa, która próbuje uspokoić narastającą wśród ludzi panikę.To zupełnie ekstremalna sytuacja, której pilot ani jego rodzina nigdy by się nie spodziewali. Pilot ma żonę oraz dwójkę dzieci, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. On sam znajduje się już w powietrzu, gdzie nie ma szans na ratunek oraz nikt nie może mu pomóc. Doskonale wie, że prawdopodobnie już nigdy nie ujrzy swoich najbliższych. Rozbijając samolot, on sam również zginie. A jeśli nie spełni żądań porywacza, to wtedy żona i dzieci umrą…


Jaką decyzję podejmiesz?

Autorka stworzyła thriller, który mrozi krew w żyłach. Tak naprawdę nikt z nas nie zastanawia się nad konsekwencjami w trakcie wsiadania na pokład samolotu. Takie podróże wydają się nam na tyle bezpieczne i komfortowe, że w ogóle nie bierzemy pod uwagę jakichkolwiek komplikacji czy problemów. Nie wierzymy w to, żebyśmy mogli paść ofiarą jakiegokolwiek ataku terrorystów. Wydaje się nam, że to zawsze dotyczy tylko innych ludzi.


Recenzja książki T. J. Newman „Ultimatum”

Jeśli lubisz thrillery, to „Ultimatum” zdecydowanie jest dla Ciebie. T. J. Newman jako była stewardessa w rewelacyjny sposób oddała zachowania pasażerów oraz obraz narastającej wśród nich paniki. Czujemy, jakbyśmy faktycznie znajdowali się na pokładzie samolotu i zbliżali się do śmierci. To wciągająca, ale i przerażająca powieść, od której nie sposób się oderwać. Gorąco polecam!Znasz tę książkę? Co sądzisz o jej fabule? Czy zdarza Ci się czytać powieści z tego gatunku?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Albatros

7 komentarzy:

 1. Czasami skusze się na książki z tego gatunku, ale tej pozycji jeszcze nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję zapoznać się z tą powieścią i jestem zachwycona tym wydaniem i innymi publikacjami tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy, ale to nigdy nie chciałabym być w takim położeniu, w jakim znalazł się bohater książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć książka wtórna i przezroczysta w intrydze dla wprawionego odbiorcy thrillerów i sensacji, to można było przy niej sympatycznie spędzić czas, pod warunkiem przymknięcia oka na kalki i proste rozwiązania, czasem patetyczne i niedorzeczne, jak sceny na stadionie, jednak amerykański odbiorca kocha takie rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam ją ostatnio na instagramie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dużo dobrego słyszałam o tej książce, jednak się nie zdecydowałam na jej przeczytanie. Może kiedyś;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to książka dla mnie. Uwielbiam tego typu historie więc natychmiast lecę ją sobie zamówić!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)