Tajemnicza gra. Recenzja książki „Figurantka”
Lubicie thrillery, okraszone erotyzmem i kąśliwym humorem? Jeśli tak, to „Figurantka” Anieli Wilk zdecydowanie się Wam spodoba. Propozycja od Wydawnictwa Słownego (wcześniej Burda Książki) pokazuje, że nawet gdy wydaje się nam, że coś wiemy, to w rzeczywistości wiemy niewiele. Osoby pozornie zaufane mogą nam wbić nóż w plecy, a ludzie, których byśmy nie posądzali o spryt, stają się szczególnie przebiegli.Figurantka

W powieści „Figurantka” poznajemy Alice, dziennikarkę pracującą w czasopiśmie modowym. Ma stosunkowo ustabilizowane życie i nie lubi, gdy coś lub ktoś ją zaskakuje. Niedawno została wdową i przez szemrane interesy swojego nieżyjącego już męża zostaje wciągnięta w wir niespodziewanych wydarzeń. Nie chce brać w nich udziału, a jednak nie do końca może się wycofać. Poznajemy również Bruca, doświadczonego i skrupulatnego agenta FBI, który nie cofnie się przed niczym, byleby dopiąć swego.Bruce jest na tropie groźnego kartelu, którego ściganie zajęło mu dobrych kilka lat. Jest już o krok od rozpracowania sprawy i schwytania przestępców. By to osiągnąć, musi posłużyć się naiwną młodą wdową. Nie przejmuje się jej uczuciami i oczekiwaniami. Ma konkretny cel, który zamierza zrealizować…


Tajemnicza gra

Problem w tym, że w pewnym momencie sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli. Powodzenie przedsięwzięcia wydaje się coraz mniej prawdopodobne, a agent i wdowa muszą znaleźć wspólny język. Czy to im się uda? I tak naprawdę kto tu kogo ściga? To niebanalna książka, w której znajdziemy fałsz, grę pozorów i poszukiwanie najbardziej wygodnych scenariuszy. Każdy z bohaterów szuka czegoś dla siebie. Czy to mu się uda?Jeśli lubicie historie, w których pojawia się wiele niewiadomych, to „Figurantka” jest dla Was. Dzięki tej powieści zanurzycie się w świat szemranych interesów, mody, gry pozorów i zwrotów akcji. To historia, po której nie wiadomo czego się spodziewać. Nie wiemy, jak ocenić bohaterów i kto tak naprawdę jest w porządku. Czy komukolwiek możemy zaufać? I czy chcielibyśmy spotkać ich w naszym życiu? Tego musicie przekonać się sami. Powiem tylko tyle, że na pewno nie będziecie rozczarowani!Bardzo ciekawa jestem, czy czytaliście już tę książkę? Może znacie inne powieści Anieli Wilk?
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Słownemu.5 komentarzy:

 1. Bardzo polubiłam tę serię książek. Zachwyciła mnie i wciągnęła. Aniela Wilk umie bardzo fajnie wciągnąć czytelnika w swój świat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce ani nie czytałam jeszcze nic z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, w których intryga jest złożona i podlega dynamizacji, im więcej mrocznych sekretów tym lepiej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dużo fajna książka. Czytałam ją dosyć dawno temu, ale pamiętam, że mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie kojarzę tej autorki, a książki mi się spodobała więc jest możliwość, że kiedyś ją przeczytam

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)