Piękna metamorfoza. Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”

Lubicie książki, które przenoszą nas na bale debiutantek i świat w epoce barwnych sukien i surdutów? To zupełnie obca nam rzeczywistość, która skrywa jednak pewien urok. Warto czasem zaglądnąć do takich książek, bo one przyjemnie chwytają za serce. Dlatego też dzisiaj przychodzę do Was z recenzją 2 książki z cyklu „Niepokorni”. To powieść „W paszczy Lwa”, której autorką jest Melisa Bel.

 

Piękna metamorfoza. Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”

Autor: Melisa Bel

Tytuł: „W paszczy Lwa”

Seria: Niepokorni (tom 2)

Data wydania: 2020-10-21

Wydawnictwo: Wydawnictwo własne

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788395662461

Liczba stron: 403

Ocena: 7/10    


Melisa Bel „W paszczy Lwa”

Melisa Bel „W paszczy Lwa”

W powieści poznajemy Catherine. Praktycznie dla wszystkich, również dla własnej matki staje się gorszą wersją starszej siostry. Dziewczynka od lat znosi upokorzenia oraz reprymendy. Rany nosi głęboko w sercu i przysięga sobie, że pewnego dnia wyjdzie szczęśliwie za mąż. Nosi w sobie to marzenie, bo w nim widzi siebie u boku człowieka, który rzeczywiście ją akceptuje i kocha. Pewnego dnia poznaje lorda Nicolasa Devona. To o wiele starszy od niej mężczyzna, który jest określany Lwem salonowym. Kobiety walczą o jego względy, a taka szara myszka jak Catherine nie ma większych szans.

 

Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”

 

Fragment książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”


Pewnego razu Catherine zostaje publicznie upokorzona. Podejmuje decyzji o metamorfozie i całkowitej zmianie swojego wyglądu.  Jej starania przynoszą oszałamiające rezultaty. Nagle Catherine staje się piękną i powabną kobietą, a także zyskuje pewność siebie. Jest nie tylko dostrzegana, ale i podziwiana. Przyciąga także uwagę lorda, który od dłuższego czasu potajemnie podkochuje się w dziewczynie, która jest od niego dużo młodsza. Teraz Catherine zamierza zrobić wszystko, aby zdobyć jego serca. Zaczyna się miłosna gra między Catherine a lordem Devonem, w której zostaje wystawiony na ciężką próbę…. Czy Catherine zdoła zdobyć jego serce i stać się jego żoną?

 

Recenzja książki „W paszczy Lwa” Melisy Bel

 

Fragment książki „W paszczy Lwa” Melisy Bel

 Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”

Książka Melisy Bel „W paszczy Lwa” pozornie może sprawiać wrażenie zwykłej powiastki przenoszącej nas do innej epoki. Jednak w rzeczywistości to ważna książka, która porusza kilka istotnych tematów. Jednym z nich jest brak matczynej miłości, który bardzo mocno odbija się na charakterze i pewności siebie dziecka. Widzimy rozdygotaną Cath, która musi wiele doświadczyć, zanim odważy się zawalczyć o siebie. Dostrzegamy tu również wątek miłości do zwierząt czy pragnienie akceptacji oraz miłości ze strony drugiego człowieka. To pokazuje, jak ważne są relacje, które tworzymy z innymi ludźmi. Jeśli lubisz romantyczne historie, dziewczęce dylematy i uwodzicielskie gry sprzed naszej epoki, to ta książka Ci się spodoba. Jest napisana prostym, przystępnym językiem. Znajdziemy w niej wiele przemyśleń bohaterki, liczne dialogi oraz wspaniałe opisy kostiumów. Gorąco polecam!

 

 

 Czy wcześniej udało Ci się już spotkać z książkami Melisy Bel? Może udało Ci się którąś z nich przeczytać? Czy czasem czytasz romanse osadzone w historycznych realiach?

 

 

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce, Melisie Bel.

7 komentarzy:

 1. Zapiszę sobie na swojej liście. Luty zapowiada sie u mnie nieco luźniejszy, więc może się uda przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorka jest bardzo popularna, co chwilę czytam coś o jej książkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że Melisa Bel to naprawdę utalentowana pisarka, ale do tej pory czytałam tylko dwa tytuły spod jej pióra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za książkami, które opowiadają o wydarzeniach z innej epoki. Jakoś nie umiem się w nich odnaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem lubię wejść literacko do innej epoki, poczuć ducha jej czasów, poznać zasady funkcjonujące w społecznych relacjach. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiązki z historią w tle już mi się chyba znudziły. Kiedyś je czytałam i to w dużychi ilościach teraz wybieram inną literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam debiut autorki i bardzo go lubię. Chętnie sięgnę po pozostałe tytuły z tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)