Piękna metamorfoza. Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”Lubicie książki, które przenoszą nas na bale debiutantek i świat w epoce barwnych sukien i surdutów? To zupełnie obca nam rzeczywistość, która skrywa jednak pewien urok. Warto czasem zaglądnąć do takich książek, bo one przyjemnie chwytają za serce. Dlatego też dzisiaj przychodzę do Was z recenzją 2 książki z cyklu „Niepokorni”. To powieść „W paszczy Lwa”, której autorką jest Melisa Bel.
Autor: Melisa Bel

Tytuł: „W paszczy Lwa”

Seria: Niepokorni (tom 2)

Data wydania: 2020-10-21

Wydawnictwo: Wydawnictwo własne

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788395662461

Liczba stron: 403

Ocena: 7/10
Melisa Bel „W paszczy Lwa”

W powieści poznajemy Catherine. Praktycznie dla wszystkich, również dla własnej matki staje się gorszą wersją starszej siostry. Dziewczynka od lat znosi upokorzenia oraz reprymendy. Rany nosi głęboko w sercu i przysięga sobie, że pewnego dnia wyjdzie szczęśliwie za mąż. Nosi w sobie to marzenie, bo w nim widzi siebie u boku człowieka, który rzeczywiście ją akceptuje i kocha. Pewnego dnia poznaje lorda Nicolasa Devona. To o wiele starszy od niej mężczyzna, który jest określany Lwem salonowym. Kobiety walczą o jego względy, a taka szara myszka jak Catherine nie ma większych szans.


Pewnego razu Catherine zostaje publicznie upokorzona. Podejmuje decyzji o metamorfozie i całkowitej zmianie swojego wyglądu. Jej starania przynoszą oszałamiające rezultaty. Nagle Catherine staje się piękną i powabną kobietą, a także zyskuje pewność siebie. Jest nie tylko dostrzegana, ale i podziwiana. Przyciąga także uwagę lorda, który od dłuższego czasu potajemnie podkochuje się w dziewczynie, która jest od niego dużo młodsza. Teraz Catherine zamierza zrobić wszystko, aby zdobyć jego serca. Zaczyna się miłosna gra między Catherine a lordem Devonem, w której zostaje wystawiony na ciężką próbę…. Czy Catherine zdoła zdobyć jego serce i stać się jego żoną?
Recenzja książki Melisy Bel „W paszczy Lwa”


Książka Melisy Bel „W paszczy Lwa” pozornie może sprawiać wrażenie zwykłej powiastki przenoszącej nas do innej epoki. Jednak w rzeczywistości to ważna książka, która porusza kilka istotnych tematów. Jednym z nich jest brak matczynej miłości, który bardzo mocno odbija się na charakterze i pewności siebie dziecka. Widzimy rozdygotaną Cath, która musi wiele doświadczyć, zanim odważy się zawalczyć o siebie. Dostrzegamy tu również wątek miłości do zwierząt czy pragnienie akceptacji oraz miłości ze strony drugiego człowieka. To pokazuje, jak ważne są relacje, które tworzymy z innymi ludźmi. Jeśli lubisz romantyczne historie, dziewczęce dylematy i uwodzicielskie gry sprzed naszej epoki, to ta książka Ci się spodoba. Jest napisana prostym, przystępnym językiem. Znajdziemy w niej wiele przemyśleń bohaterki, liczne dialogi oraz wspaniałe opisy kostiumów. Gorąco polecam!

Czy wcześniej udało Ci się już spotkać z książkami Melisy Bel? Może udało Ci się którąś z nich przeczytać? Czy czasem czytasz romanse osadzone w historycznych realiach?


* Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce, Melisie Bel.

7 komentarzy:

 1. Zapiszę sobie na swojej liście. Luty zapowiada sie u mnie nieco luźniejszy, więc może się uda przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorka jest bardzo popularna, co chwilę czytam coś o jej książkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że Melisa Bel to naprawdę utalentowana pisarka, ale do tej pory czytałam tylko dwa tytuły spod jej pióra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za książkami, które opowiadają o wydarzeniach z innej epoki. Jakoś nie umiem się w nich odnaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem lubię wejść literacko do innej epoki, poczuć ducha jej czasów, poznać zasady funkcjonujące w społecznych relacjach. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiązki z historią w tle już mi się chyba znudziły. Kiedyś je czytałam i to w dużychi ilościach teraz wybieram inną literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam debiut autorki i bardzo go lubię. Chętnie sięgnę po pozostałe tytuły z tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)