Daj się ponieść wyobraźni! Recenzja antologii „Niebieskie pióro”Rok 2021 był ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Doskonale wiemy, że był to autor ponadprzeciętny, który swoimi wizjami zaskakiwał niejednego czytelnika. Bujał w obłokach, a nawet i o wiele wyżej. Niektórzy kochają jego prozę, inni nienawidzą i nie chcą czytać żadnych jego książek. Nie da się jednak zaprzeczyć, że większość z nas słyszała o tym autorze. Dlatego też Trening Wyobraźni, chcąc oddać cześć pamięci pisarza, wydawał antologię opowiadań fantastycznych, oderwanych fabułą od znanej nam rzeczywistości.

Niebieskie pióro

Ten, kto kocha fantastykę doskonale wie, że nie tak łatwo wyrwać się ze świata wyobraźni. Kochamy przedstawioną rzeczywistość i często pragniemy zanurzyć się w nią wraz z bohaterami. Jeśli i Ty chętnie sięgasz po powieści i opowiadania z zakresu fantastyki czy science fiction, to antologia od Treningu Wyobraźni powinna przypaść Ci do gustu. Znajdziemy tu teksty wyróżnionych autorów, które z różnych powodów zostały uznane za najlepsze, najważniejsze i warte czytelniczej uwagi.Teksty możemy przeczytać w formie ebooka, więc z łatwością uzyskamy do nich dostęp. Cały plik jest darmowy i składa się z czterech części podzielonych tematycznie. Pierwsza z nich przedstawia nam opowiadania w zakresie „Sen na jawie”. To bardzo spokojne i przyjemne „wtargnięcie” w fantastyczny świat ebooka. Kolejna część, zatytułowana „Bestie rodzą się w głowie” to już o wiele bardziej mroczna rzeczywistość, która pokazuje nam historie i bohaterów, jakich nie zawsze chcielibyśmy spotkać na swojej drodze.Część trzecia „W świecie iluzji” rodzi w głowie wiele pytań i pokazuje świat z innej perspektywy. Cała antologia jest zakończona częścią czwartą, zatytułowaną „Fantastyczny koniec”. Dzięki takiej różnorodności jesteśmy w stanie znaleźć coś dla siebie. To teksty zarówno dla tych, którzy lubią magię, jak i tych, którzy łakną agresji czy niebezpiecznych scen.


Daj się ponieść wyobraźni

Jeśli chętnie sięgasz po różne formy literackie i chcesz sprawdzić, co mają do powiedzenia debiutujący, sięgnij po antologię. Kto wie, może pewnego dnia Ci sami autorzy stworzą rewelacyjną powieść? 😊 Jak dla mnie to bardzo ciekawe doświadczenie. Polecam ebook każdemu, kto chce spojrzeć na świat z innej perspektywy.Bardzo dziękuję za możliwość bycia patronem tomu 3 Antologii „Niebieskie pióro”. To była niezwykła przygoda, która na długo zapadnie w mojej pamięci. Gorąco zachęcam Was do przeczytaniu wszystkich części, bo mają w sobie to coś, czego nie znajdziecie w innych książkach. To był dla mnie zaszczyt. Bardzo dziękuję Trening Wyobraźni za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki. Z czystego serca polecam!


8 komentarzy:

 1. Skoro polecasz wszystkie części i dodatkowo jestem miłośniczką fantastyki to na pewno kiedyś je przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo, ale to bardzo lubię wprawiać się w ćwiczeniu wyobraźni w ramach klimatów z gatunku fantastyki, zawsze uśmiechnę się do takich książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię zapoznawać się z antologiami. Jest w nich ta świeżość, a dodatkowo mogę zapoznać się z wieloma autorami i ich wizjami opowiadań związanych czasem całkiem zaskakująco z nadanym tematem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zbyt często chwytam za antologie, ale czasami jakaś mnie skusi. Ten tytuł sprawdzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałam o tej antologii. Bardzo lubię fantastykę, więc chętnie się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię antologię a bez bicia przyznam, że o tej nie słyszałam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytam książek z gatunku fantastyki i nie sięgam po antologie, więc tym razem nie jest to pozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przekonał mnie opis tej książki, więc sobie odpuszczę ten tytuł. Super, że Tobie sie spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)