Kolorowa zabawa po angielsku

Witajcie Kochani!
W dzisiejszych czasach język angielski jest bardzo ważnym narzędziem w komunikacji międzyludzkiej. Używa go większość ludzi na całym świecie. Osobiście mam z nim problem i nie zawsze jestem w stanie powiedzieć i zrozumieć zdanie po angielsku. Co wtedy zrobić? Na pewno należy powtarzać i udoskonalać się w danym języku, tylko jak to osiągnąć, aby było to łatwe i przyjemne?
Niedawno odkryłam idealny dla mnie sposób nauki języka angielskiego. Wydawnictwo „Colorful MEDIA” posiada magazyny w różnych językach, także w angielskim. Nie jest to taka zwykła gazeta. Jest skonstruowana w taki sposób, aby uczyć słówek podczas czytania. Mając na uwadze mój poziom znajomości angielskiego wybrałam wydanie specjalne dla początkujących. Jesteście ciekawi?

W magazynie znajdują się dialogi i teksty, w których użyte są słowa z danego działu. W razie, gdybyśmy ich nie rozumieli, podkreślone słowa objaśnione są w kolumnie obok. Mimo, iż magazyn zawiera jedynie 82 strony, przekazuje wszystkie podstawowe informacje. Znajdują się tam tematy związane z:
• żywnością,
• podróżami,
• wyglądem,
• zawodami,
• liczbami,
• makijażem,
• ciałem,
i wiele więcej.


Są kolorowe obrazki, słówka użyte w utworze są wytłuszczone i wyjaśnione obok. Wszystko przejrzyście i czytelnie. Osoba, która nigdy nie miała styczności z językiem angielskim, nauczy się podstaw w mig. Po nabyciu wiedzy są ćwiczenia, które skutecznie utrwalą poznane słówka. Nauka jest ciekawa. W magazynie znajdują się też nawiązania do różnych utworów, na przykład Sherlocka Holmesa, czy Zmierzchu. Jeżeli komuś to nie wystarcza, przy niektórych artykułach, za pomocą aplikacji, można odsłuchać wypowiedzi, dotyczących omawianego tematu.Oczywiście, oprócz słówek, znajdują się tam także zagadnienia gramatyczne, które wyjaśnione są w jasny i logiczny sposób. Dzięki temu, każdy zrozumie nawet najbardziej zawiłe elementy angielskiej gramatyki. Dla mnie od zawsze było ogromnym problemem zapamiętać je wszystkie, a później umieć zastosować w piśmie, czy mowie. Dzięki powtórce z „Colorful MEDIA” jest on zdecydowanie mniejszy. Jeżeli powtarzałabym na bieżąco i uczyła się dalszych słów z tym magazynem, mój angielski na pewno uległby poprawie.

Myślę, że jest to zdecydowanie odmienny pomysł na naukę języka angielskiego. Wiedza przekazywana jest w ciekawy i zabawny sposób. Ja nie nudziłam się ani przez chwilę. Jest to doskonałe rozwiązanie i uważam, że powinno być bardziej spopularyzowane. Ja bawiłam się przy tym, jak dziecko. Według mnie połączenie kolorów, obrazków, rozrysowanych słówek, a także utworów mp3, jest rewelacyjne i nie znam niczego podobnego. „ColorfulMEDIA”, oprócz magazynów z nauką angielskiego, zawiera także wiele innych, równie interesujących zagadnień. Warto zapoznać się z ich ofertą i w prosty sposób opanować wiele języków. Jest to rewelacyjny pomysł i doskonałe wykonanie. Na pewno wydawnictwo wkłada wiele pracy, aby magazyn wyglądał tak dobrze i znalazł wielu czytelników.20 komentarzy:

 1. Moja córka uwielbia właśnie naukę poprzez zabawę <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka poprzez zabawe jest najskuteczniejsza

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny sposób na naukę języka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako nauczyciel dzieci mogę powiedzieć jedno: tylko nauka poprzez zabawę 😍

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciaki najlepiej.ucza zie przez zabawe. Ja sama lubilam taka forme nauki

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja angielskiego najwiecej nauczylam sie podczas oglądania filmow bez lektora ani napisow . Najwięcej wylapalam slow wlasnie tym sposobem

  OdpowiedzUsuń
 7. fajny sposób na naukę, szczególnie dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny sposób na naukę języka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja córka najlepiej uczy się poprzez zabawę także to cos dla nas

  OdpowiedzUsuń
 10. uwielbiam angielski, ale chętnie bym coś takiego poczytała po hiszpańsku <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla dzieci taka opcja jest najlepsza. Przynajmniej nie czują się zanudzone :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Niebanalny sposób na naukę, dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super to wygląda! Warto by było poczytać taki magazyn i nieco odświeżyć swoją wiedzę na temat angielskiego!

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubimy takie sposoby na naukę ^^ Ah... mega!

  OdpowiedzUsuń
 15. Uczę się angielskiego poprzez aplikację.

  OdpowiedzUsuń
 16. szkoda że teraz już nie ma takich magazynów, pamiętam że sama takie kupowałam by się podszkolić, stare dzieje ;) choć z drugiej strony fajnie że teraz można wybrać korepetycje z hiszpańskiego online, pogadać z lektorem, mieć ciekawe zajęcia a nie tylko przeglądać magazyny

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)