Ann Holly „Better Than You” - recenzja książki

 Obecnie w literaturze i kulturze motyw elitarnej szkoły stał się niezwykle popularny. Czytelnicy coraz częściej sięgają po książki, które przenoszą ich do świata prestiżowych placówek edukacyjnych, gdzie tajemnice, intrygi i zawiłe relacje społeczne tworzą soczystą fabułę. Jest to trend, który odnajduje się szczególnie wśród miłośników takich seriali jak „Plotkara” czy „Szkoła dla elity”. Znalazłam idealną propozycję, która z pewnością zwróci uwagę fanek tego gatunku, a mowa o książce „Better Than You” autorstwa Ann Holly. 

 

ann-holly-better-than-you-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

 Autor: Ann Holly
Tytuł: „Better Than You”
Data wydania: 2024-03-08
Wydawnictwo: Wydawnictwo Imagine Books
Gatunek: literatura młodzieżowa
ISBN: 9788367558204
Liczba stron: 414
Ocena: 8/10


ann-holly-better-than-you-nawysokimobcasie.pl

Ann Holly „Better Than You”

Wychowana w sierocińcu, Angela dostaje szansę na lepsze życie, gdy dołącza do elitarnej szkoły średniej. Kobieta postanawia skupić się na nauce i wykorzystać szansę, jaką dostała od losu. Jednakże jej plany szybko zostają wystawione na próbę, gdy wkracza do Drumford, nieświadoma tego, co ją tam czeka. Staje się bowiem celem Jess, najbardziej wpływowej osoby w szkole, oraz pozostałych uczennic, które zdają się traktować ją bardzo ozięble. 

 

recenzja ksiazki-ann-holly-better-than-you-nawysokimobcasie.pl
 

Kiedy Angela poznaje Matta, kapitana drużyny koszykówki, od razu rodzi się między nimi uczucie, jednak ich relacja komplikuje się ze względu na fakt, że Matt jest oficjalnie związany z Jess, królową szkoły. Angela w trakcie pobytu w Drumford poznaje także Summer, która również jest nową uczennicą, jednak nie jest tak niewinna, jak może się wydawać, Klarę, która z nieznanych nikomu przyczyn nie przyjaźni się już z Jess, Kov, który jest najlepszym przyjacielem Matta i szkolnym playboyem oraz Dave, byłego Jess. 

 

fragment ksiazki-ann-holly-better-than-you-nawysokimobcasie.pl

 

Mimo, że sytuacja tej dwójki jest dosyć skomplikowana, to Matt jako jedyny okazuje wsparcie Angeli i pomaga jej na każdym kroku. Mimo to, będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom, zarówno związanym z życiem szkolnym, jak i osobistymi dylematami. Jak dalej potoczą się losy tej dwójki? Czy w świecie pełnym intryg i układów jest miejsce na miłość i przyjaźń? Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz po przeczytaniu książki!

 

recenzja ksiazki-better-than-you-ann-holly-nawysokimobcasie.pl

Warty uwagi debiut

 „Better Than You” Ann Holly to nie tylko opowieść o miłości i przyjaźni, ale także o przekraczaniu granic społecznych i dążeniu do realizacji marzeń. Autorka wplata w fabułę elementy tajemnicy intrygi, kłamstw, układów i pozoranctwa, które dodają jej dynamiki i trzymają w napięciu. Warto zwrócić uwagę na zastosowaną przez autorkę trzecioosobową narrację, która sprawia, że możemy poznać perspektywę każdego bohatera i samemu wynieść wnioski na temat jego postępowania.  Styl autorki jest wciągający, a postaci wyraziste i pełne życia, co sprawia, że książka staje się nie tylko przyjemną lekturą, ale także refleksją nad relacjami społecznymi i złożonością ludzkiej natury.


ann-holly-better-than-you-imagine-books-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki „Better Than You” Ann Holly

„Better Than You” Ann Holly to porywająca opowieść, która wciąga od pierwszej strony. Zręcznie łączy w sobie elementy romansu, dramatu i tajemnicy, tworząc historię, która porusza, zmusza do refleksji i pozostaje w pamięci na długo po lekturze. Dla miłośników „Plotkary” i „Szkoły dla elity” ta pozycja będzie niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem czytelniczym. Śmiało mogę powiedzieć, że to całkiem udany debiut. Gorąco polecam!Sięgasz czasem po debiuty?
Udało Ci się już przeczytać tę książkę?
Jeśli tak, to co o niej sądzisz? Jeśli nie, to masz ją w planach?* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, dziękuję autorce Ann Holly

6 komentarzy:

 1. Fabuła tej książki brzmi bardzo intrygująco. Opowieść o przełamywaniu społecznych barier, miłości i przyjaźni z pewnością ma potencjał, aby wciągnąć czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji jej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro wciąga od pierwszych stron to już zapisuję tytuł. :) Dziękuję za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się interesująco. Nie czytałam jeszcze czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę musiała poszukać tej książki. Myślę że będzie mi się podobać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogłabym przeczytać. Dla mnie to będzie coś nowego.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)