Renowacja bramy i ogrodzenia - na co warto zwrócić uwagę

 Koniec zimy, a co za tym idzie, początek wiosny, to idealny moment, aby zacząć pierwsze prace w ogrodzie. Jednak zanim zaczniesz planować zagospodarowanie przestrzeni, warto najpierw przyjrzeć się, w jakim stanie jest ogrodzenie oraz brama wjazdowa. W momencie, kiedy zasadzisz jakieś rośliny, mogą zostać uszkodzone w trakcie tego procesu. Jeśli przyjrzysz się dokładnie  swojemu ogrodzeniu oraz bramie wjazdowej i zauważysz, że wymagają renowacji lub nawet wymiany, to wskazówki, które dla Ciebie przygotowałam, mogą okazać się bardzo pomocne.1. Ocena aktualnego stanu ogrodzenia i bramy wjazdowej

Rozpocznijmy od dokładnej analizy aktualnego stanu ogrodzenia i bramy wjazdowej. Sprawdźmy, czy nie pojawiły się pęknięcia, odpryski farby, korozja czy luźne elementy. Zidentyfikowanie konkretnych problemów pomoże w określeniu, czy brama wymaga jedynie renowacji, czy może lepiej jest ją wymienić.

2. Odnowienie z myślą o oszczędności

Jeśli brama, czy ogrodzenie nie wydają się być w złym stanie strukturalnym, a jedynie dotknęły je niewielkie estetyczne defekty, rozważ ich renowację. Oczyszczenie powierzchni, usunięcie rdzy, nałożenie nowej warstwy farby czy impregnacja mogą znacznie poprawić wygląd bramy. Jej odnowienie na pewno okaże się tańszym rozwiązaniem, niż wymiana.


3. Naprawa uszkodzeń strukturalnych

Jeśli podczas oględzin zauważysz poważniejsze uszkodzenia strukturalne, takie jak pęknięcia czy wygięcia, przystąp do ich naprawy. Skorzystaj z materiałów dostępnych w sklepach budowlanych. Szeroką ofertę artykułów niezbędnych do naprawy posiada między innymi sklep budowlany w Dębnicy. Oczywiście, możesz także znaleźć fachowca, który się tym zajmie, jednak będzie się to wiązać z większymi kosztami.

4. Decyzja o wymianie

Jeśli brama lub ogrodzenie są mocno uszkodzone, a naprawa nie wydaje się być opłacalna, warto rozważyć ich wymianę. Nowa brama wraz z ogrodzeniem nie tylko mogą korzystnie wpłynąć na estetykę ogrodu, ale również poprawią funkcjonalność i bezpieczeństwo.


5. Wybór nowej bramy i ogrodzenia

Przed zakupem nowej bramy i ogrodzenia, zastanów się nad tym, w jakim mają być stylu, z jakich materiałów wykonane oraz jaką mają mieć funkcjonalność. Upewnij się, że nowa brama pasuje do ogólnego charakteru ogrodzenia i architektury domu.

6. Montaż nowej bramy i ogrodzenia

W przypadku wymiany bramy wraz z ogrodzeniem, przy montażu zawsze warto skorzystać z usług profesjonalisty. Wówczas, jest to gwarancja, że brama będzie prawidłowo zainstalowana, co wpłynie na jej trwałość i funkcjonalność. 


Podsumowanie

Zimowe mrozy mogą negatywnie wpłynąć na kondycję ogrodzenia i bramy wjazdowej, ale odpowiednio podjęte kroki, czy to w postaci renowacji czy wymiany, przywrócą całości funkcjonalność i estetyczny wygląd. Nie zapominaj o regularnych kontrolach i konserwacji, aby cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem przez wiele kolejnych sezonów.

 

 

Czy te porady okazały się dla Ciebie przydatne? Planujesz wymianę bramy lub ogrodzenia, a może jedynie ich renowację?* Wpis sponsorowany

7 komentarzy:

 1. Dobre wskazówki. Mam bramę metalowa na pewno z czasem będzie trzeba ją zregenerować

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy pojadę do Polski w maju trzeba będzie zabrać się za moje ogrodzenie jak i bramę. Nie można odkładać prac remontowych w nieskończoność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sami musimy pomyśleć nad nową brama choć póki co skutecznie to odkładamy 🤭
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, że dokładna analiza stanu i podejmowanie odpowiednich działań mogą znacząco poprawić wygląd i funkcjonalność tych elementów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie muszę pomyśleć o wymianie słupków ogrodzeniowych. Jeszcze poprzedni właściciel postawił na niezakonserwowane belki zamiast nich i oczywiście nie są zbyt trwałe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja dobra koleżanka mieszka w Dębicy, więc tym bardziej polecę jej ten sklep.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)