Nisha Sharma „Doktor Serce” - recenzja książki / TaniaKsiazka.pl

 W dzisiejszych czasach romanse cieszą się niezwykłą popularnością, stanowiąc niekwestionowany magnes przyciągający czytelników na całym świecie. Zmysłowe i emocjonujące historie miłosne oferują ucieczkę od codzienności, przenosząc nas w świat skomplikowanych relacji i niezapomnianych romansów. Ciekawym zjawiskiem jest obserwowany rozwój tego gatunku również w kulturach, które dotychczas nie były silnie związane z tradycją literatury romantycznej. W kontekście indyjskim, obserwujemy, że fascynujące historie o miłości zaczynają zyskiwać na popularności, wprowadzając subtelnie elementy lokalnej kultury i tradycji. Idealnym przykładem nowego trendu jest książka „Doktor Serce” Niny Sharmy.

 

doktor-serce-nisha-sharma-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

 

Autor: Nisha Sharma
Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Tytuł: „Doktor Serce”
Serial:  If Shakespeare was an Auntie Series (tom 1)
Data wydania: 2024-01-24
Data wydania za granicą: 2022-03-15
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
ISBN: 9788383217666
Liczba stron: 416
Ocena: 8/10


doktor-serce-nisha-sharma-nawysokimobcasie.pl

Nisha Sharma „Doktor Serce”

W świecie pełnym aplikacji randkowych i szybkich romansów, Kareena Mann, marzy o czymś większym – o miłości, jak z bajki, o gorącym uczuciu podobnym do tego, które znała z opowieści rodziców  Jednak zamiast przeglądać aplikacje randkowe, kobieta woli odnawiać swój zabytkowy samochód. Kobieta skończyła już trzydzieści lat i powinna być po ślubie, myśleć o ustatkowaniu się, jednak nie spotkała nikogo, kto byłby odpowiedni. Rodzina nie patrzy na nią przychylnie, szczególnie że jej młodsza siostra jest już zaręczona. Kareena nie chciała zaaranżowanego małżeństwa, lecz takiego z prawdziwej miłości.  Wszystko się jednak komplikuje, gdy ojciec ogłasza sprzedaż rodzinnej posiadłości. W obliczu tej trudnej sytuacji, Kareena zawiera układ z ojcem: jeśli zaręczy się w ciągu czterech miesięcy, dom trafi w jej ręce. Jednakże, jej szanse na znalezienie miłości gwałtownie spadają, gdy w trakcie udziału w programie telewizyjnym „Doktor Dil” wdaje się w kłótnię z popularnym kardiologiem, doktorem Premem Vermą. Nagranie z tej sytuacji szybko staje się viralowe, odstraszając potencjalnych kandydatów na męża.recenzja-ksiazki-doktor-serce-nishy-sharmy-nawysokimobcasie.pl

Prem Verma, trzydziesto pięcio letni lekarz marzący o własnej klinice, również odczuwa negatywny wpływ całego zdarzenia  na jego wizerunek. W obliczu utraty najważniejszego inwestora postanawia podjąć nietypowe działanie, aby to wszystko odkręcić. Wspólnie z Kareeną decydują się na zaaranżowany związek, mający pomóc zmienić tę niekomfortową sytuację, w której aktualnie się znajdują. Kobieta dochodzi do wniosku, że w końcu poznała kogoś godnego uwagi. Niestety, mężczyzna posiada jednak ogromną wadę – nie wierzy w miłość. . Według niego to uczucie nie istnieje a związek między dwojgiem ludzi prawidłowo funkcjonuje, ponieważ opiera się na szacunku i zaufaniu. Choć mają odmienne podejścia do miłości i relacji aranżowanych, to w trakcie kolejnych spotkań odkrywają, że łączy ich więcej, niż się spodziewali. Mimo, że oboje pragną w życiu czegoś innego, w końcu zdają sobie sprawę, że chyba wspólne małżeństwo jest jedynym rozsądnym wyjściem. Pozostaje jednak pytanie, czy w zaaranżowanym związku jest miejsce na prawdziwą romantyczną miłość, czy może to być jedynie układ biznesowy. 


fragment-ksiazki-doktor-serce-nishy-sharmy-nawysokimobcasie.pl

Romans w indyjskim wydaniu

„Doktor Serce” Nishy Sharmy to nie tylko romantyczna historia, ale także fascynująca podróż przez bogactwo indyjskiej kultury. Autorka niezwykle precyzyjnie wplata w narrację detale, które przenoszą czytelnika w egzotyczne zakątki Indii, ukazując zarówno piękno tradycji, jak i zawiłości współczesnego życia. Doskonale wplecione detale, humor i wzruszające chwile, stanowią istotny element powieści, nadając jej lekkości, ale jednocześnie tworząc głębszy dialog z czytelnikiem. Momenty, w których bohaterowie zderzają się w zaskakujący sposób, wprowadzają dynamiczny element do historii. Motywy takie jak „forced proximity”, czyli sytuacje, w których bohaterowie zmuszeni są do spędzenia czasu razem, tworzą niepowtarzalną atmosferę, prowokującą do rozwoju relacji w sposób, który jest zarówno intrygujący, jak i autentyczny. Dodatkowo, subtelne odniesienia do konwencji „enemies to lovers” oraz „fake dating” nadają powieści nieoczekiwaną dynamikę. W miarę, jak bohaterowie zbliżają się do siebie, odkrywając nowe aspekty swoich osobowości, czytelnik jest wciągany w wir emocji, które sprawiają, że każda strona powieści staje się nie tylko romantyczna, ale także pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.
   

recenzja-ksiazki-nishy-sharmy-doktor-serce-nawysokimobcasie.pl

Recenzja książki „Doktor Serce” Nishy Sharmy

„Doktor Serce” Nishy Sharmy to niezwykle urokliwa komedia romantyczna, która z gracją przekracza granice konwencji, wprowadzając nie tylko w fascynujący świat miłości, ale także ważnych, życiowych decyzji. Ta historia pokazuje, jak uczucia potrafią być nieprzewidywalne, zaskakując nas wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Książka nie tylko bawi i wzrusza, ale również zmusza do zastanowienia się nad istotą decyzji, jakie podejmujemy w życiu. To lekka i jednocześnie pełna głębi powieść, idealna na zimowe wieczory, gdy pragniemy odprężyć się i spędzić czas w cieple romantycznej atmosfery. Autorka w mistrzowski sposób wplata humor, emocje i mądrość życiową, tworząc dzieło, które pozostawia nas z uśmiechem na twarzy i refleksją w sercu. Piękna, wzruszająca i oryginalna. Gorąco polecam!


doktor-serce-nisha-sharma-playlista-prema-i-riny-z-piosenkami-taylor-swift-nawysokimobcasie.plCo sądzisz o tej historii? Sięgniesz po nią, a może już udało Ci się ją przeczytać? Może masz jakiś ciekawy tytuł do polecenia?* Wpis powstał we współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

6 komentarzy:

 1. Do tej pory nie zwróciłam na nią uwagi, mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę przyznać że chętnie zapoznałabym się z Indyjską kulturą nieco bliżej, może uda mi się ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 3. już sama szata graficzna zarówno w środku jak i na zewnątrz mnie do niej przekonuje :)
  lubię taki styl

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawy pomysł na fabułę. I żeby było śmieszniej - bardzo możliwy w dzisiejszych czasach wszędobylskich mediów!

  OdpowiedzUsuń
 5. „Doktor Serce” Nishy Sharmy wydaje się wyjątkową powieścią, która z sukcesem łączy w sobie elementy romansu z głębokim wglądem w indyjską kulturę i tradycję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już o tej książce. Sam opis książki nie wydaje się zły, jednak na razie mam w planach inne pozycje czytelnicze ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)