Czemu warto się odważyć? Recenzja książki Heleny Lebianc „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc”Czasami miłość swojego życia możemy spotkać na drugim krańcu świata. Możemy również przez lata żyć życiem, które wydaje się nam dobre i szczęśliwe, aż pewnego dnia odkrywamy, że pragniemy czegoś zupełnie innego. Tak też było z bohaterką powieści Heleny Leblanc „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc”. Jakie przygody spotkają kobietę i na jakie kroki się odważy, by żyć tak, jak naprawdę tego chce?Autor: Helena Lebianc

Tytuł: „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc”

Data wydania : 2023-11-22

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lucky

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788367184656

Liczba stron: 320

Ocena: 9/10


Helena Lebianc „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc

Helena wyjeżdża na wycieczkę do Francji. Choć na co dzień pracuje jako urzędniczka i jej obowiązki zawodowe nie są ekscytujące, to prywatnie kobieta uwielbia przygody i jest zachwycona swoją wyprawą. Jedną z atrakcji w czasie podróży do Francji jest wejście na górę Mont Blanc. Bohaterka tak bardzo zachwyciła się nią, że odkryła w sobie pragnienie zmian. Pomyślała o tym, aby zacząć pracować jako strażniczka górska.Tylko sęk w tym, że pragnienia pragnieniami, ale po kilku dniach Helena musi wrócić do Polski i do swojej szarej, urzędniczej rzeczywistości… Jednak coś ciągnie ją do Francji i przeznaczenie nieustannie jej o tym przypomina. Po zakończeniu podróży z kobietą kontaktuje się Martin, przystojny mężczyzna poznany we Francji. Początkowo był tylko wakacyjną znajomością, która jednak szybko przerodziła się w płomienny romans.
Jakie życie wybrać?

Kobieta staje przed nie lada dylematem. W Polsce ma swoje stabilne i poukładane życie i w nim znajduje jakąś radość. Wie jednak, że to, co robi nie jest tym, co chciałaby robić. Do tego okazuje się, że relacja z Martinem coraz bardziej się rozwija i jedno z nich będzie musiało całkowicie zmienić swoje życie. Kto z nich odważy się na tak poważny krok? Czy Helena zdecyduje się rzucić wszystko, wyjechać do Francji i rozpocząć coś nowego?


Recenzja książki Heleny Lebianc „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc”


Książka Heleny Lebianc „Strażnicy. Z miłości do Mont Blanc” pokazuje, jak wiele determinacji jest w stanie znaleźć w sobie człowiek, któremu naprawdę na czymś zależy. Bohaterka snuje plany, ale nie poprzestaje na samej wyobraźni. Działa, znajduje w sobie odwagę i chęci do tego, by zacząć realizować swoje pragnienia. Ta historia jest nie tylko namiętna i lekka, ale i przejmująca nadzieją. Pokazuje, że każdy z nas może sięgać po to, co kłębi się w zakamarkach jego serca. Rewelacyjna powieść na wieczór. Gorąco polecam!

Znasz tę książkę? Co o niej sądzisz? Masz w planach ją przeczytać?
* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, z całego serca dziękuję autorce Helenie Lebianc

7 komentarzy:

 1. Zachęcająca recenzja ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. To fakt, determinacja ujawnia się w momencie, gdy komuś na czymś zależy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji poznać tej pozycji, ale będę ją miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię, gdy pisarze dodadzą nieco głębi do swoich historii, bo wbrew pozorom ostatnio coraz rzadziej się to zdarza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale chętnie przy najbliższej okazji się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od jakiegoś czasu czytam książki z górami w tle lub grającymi prerwsze skrzypce, ale o tej pozycji i słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam kogoś, komu ta książka może się bardzo spodobać, więc fajnie, że trafiłam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)