Pozytywne aspekty płynące z układania puzzliPuzzle, to zabawa, którą poznaje się już od najmłodszych lat. Jest to przede wszystkim doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, który dodatkowo niesie za sobą szereg korzyści. Puzzle mają pozytywny wpływ na pracę mózgu, dlatego zalecane są zarówno dla dzieci, dorosłych, jak również osób starszych. Puzzle na pewno zna każdy, jednak nie każdy darzy je szczególną sympatią. Warto jednak dowiedzieć się jakie jeszcze pozytywne aspekty płyną z regularnego ich układania i dopiero wtedy świadomie dokonać wyboru. Może akurat puzzle staną się bardziej interesujące?

Dlaczego warto układać puzzle?

Układanie puzzli ze względu na korzyści, które niesie, zalecane jest tak naprawdę dla osób w każdym wieku. Takie zajęcie, to idealna okazja, aby trenować skupienie oraz koncentracje. Dla dzieci to szczególnie trudne, aby wysiedzieć przy tym jak najdłużej, dlatego z czasem warto zwiększać ilość elementów oraz podwyższać stopień trudności. Oprócz tego układanie puzzli szczególnie u najmłodszych rozwija motorykę małą oraz koordynację wzrokowo ruchową. Na pewno wspólne spędzanie czasu w ten sposób już od najmłodszych lat zaowocuje w dalszych etapach rozwoju. Puzzle uczą przede wszystkim logicznego myślenia, a także wzmacniają pamięć wzrokową i wspierają procesy uczenia się. Te umiejętności są niezwykle ważne i przydatne na każdym etapie edukacji. Właśnie dlatego warto zachęcać swoją pociechę do wspólnej zabawy w ten sposób. Dla dorosłych i osób starszych również mogą zdziałać wiele dobrego. Układanie puzzli pomaga się wyciszyć i działa odstresowująco. Oprócz tego wzmacnia wiarę w siebie i swoje możliwości.To bardzo ważne nie tylko w okresie edukacji, ale także w pracy zawodowej, szczególnie jeżeli bywa ona stresująca. Puzzle to świetne zajęcie dla osób starszych, jako jedna z form rehabilitacji po udarze, kiedy konieczne jest ćwiczenie motoryki małej. Oczywiście układanie puzzli ma doskonały wpływ i znajdzie swoje zastosowanie w różnych grupach wiekowych i nie tylko.


Puzzle z własnym zdjęciem
Układanie puzzli oprócz wielu korzyści jakie za sobą niesie, to także doskonała okazja do wielopokoleniowej integracji. Idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w takiej sytuacji, są puzzle ze zdjęciem, które można zamówić na stronie puzzle4u.pl. Okazji do dawania prezentów nigdy nie brakuje. Właśnie dlatego warto zamówić taki wyjątkowy prezent dla najbliższych, a potem po obiedzie usiąść do stołu i z całą rodziną zabrać się za układanie puzzli ze wspólnym zdjęciem. To recepta na udane popołudnie i wiele pięknych wspomnień. Na stronie do wyboru jest wiele rozmiarów, więc można dopasować poziom trudności. Po ułożeniu można takie puzzle włożyć do ramki i powiesić w salonie. Będzie to bardzo wyjątkowa pamiątka, która sprawi, że wspomnienia na długo pozostaną w pamięci każdego członka rodziny.

Układanie puzzli to przede wszystkim świetne zajęcie dla osób w każdym wieku, podczas którego pracują obie półkule mózgu człowieka. W ten sposób można nie tylko świetnie się bawić w gronie najbliższych, ale przede wszystkim dążyć do ciągłego samorozwoju. Zbliża się zima, więc czasu na układanie puzzli będzie sporo i każdego gorąco do tego zachęcam.
Lubicie układać puzzle? Zachęcacie do tego pozostałych członków rodziny? Co sądzicie o puzzlach z własnym zdjęciem?
* współpraca

10 komentarzy:

 1. Mam kilka puzzli ze zdjęciami harcerzy. To świetna pamiątka na lata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś często układałam puzzle i pamiętam, że mnie to relaksowało. Może czas do tego wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy puzzle z własnym zdjęciem, fajne są i fajnie się je układa. Co do samego układania puzzli to uwielbiamy.. razem z dziećmi możemy spędzić długie godziny na układaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zrobiłam chłopakowi na którąś okazję puzzle z naszym zdjęciem. To była fajna zabawa układać samego siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. jej jak ja już dawno nie układałam puzzli oo wiem kupie sobie teraz na jesien/zima dzięki za pomysł
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy rodzinnie układac puzzle. Co prawda, to nadal pułap 100-150 elementów, ze względu na syna, ale cieszymy się, że lubi to robić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W moim domu bardzo dużo układa się puzzli, często z córką tak spędzam wolne wieczory. Lubię robić sobie wyzwanie i układać bez patrzenia na główny rysunek

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo często składam puzzle z moją córką. Już w wieku 4 lat składała takie, które są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-7 lat, a teraz potrafi układać ze mną te dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Układanie puzzli to jeden z moich sposobów na odstresowanie, ale też miłe spędzenie czasu z bliskimi. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. mnie puzzle odstresowują. próbowałam różnych metod, od melisy przez medytację, po bieganie, ale nic z tego. muszę się na czymś skupić, zająć umysł i ręce, by się wyciszyć, uspokoić, odsunąc złe myśli i dopiero wtedy jak czuję że to ten moment to odkładam układankę :) osobiście polecam drewniane puzzle dla dorosłych w wersji przestrzennej, bo są bardziej skomplikowane, choć czasem sięgam też po zwykłe :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)