Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Las i Ocean.Twórcy książek Akademia Mądrego Dziecka z każdym miesiącem poszerzają swoją ofertę o kolejne tytuły. Wszystko po to, aby już od pierwszych miesięcy wspierać rozwój naszego dziecka. Obecnie na rynku jest wysyp książeczek dla dzieci, jednak Wydawnictwo Harper Kids nie ma sobie równych. W ostatnim miesiącu seria „Niesamowity spacer” poszerzyła się o kolejne tytuły, o których chciałabym opowiedzieć nieco więcej.

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Las


Piękna, złota jesień na dobre zagościła w lesie. Dookoła pełno pięknych, kolorowych liści. Zobacz jak zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy. Wiewiórki zbierają zapasy i ukrywają je w dziuplach, rodzinę dzików szykującą się do zimy, którą obudził ryk jelenia, a także łasice, które stają na tylnych łapach, aby zobaczyć, co się dzieje. W tym czasie niedźwiadek goni motyle i chowa się przed mamą. Zwierzęta mają jeszcze mnóstwo spraw, do załatwienia przed zimą.


Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Ocean


Poznaj fascynujący świat oceanu oraz jego mieszkańców. Zatańcz na balu z meduzami, prześlizgnij się z żółwiem między skałami i zobacz, kto za nim płynie, ściągaj się z delfinami, a na koniec pobaw się z konikami morskimi w chowanego i poznaj wszystkich żyjące tam zwierzęta.Walory wizualne

Niewielkie książeczki z grubymi, tekturowymi stronami o zaokrąglonych rogach, które są idealne do małych, dziecięcych rączek. W środku znajdują się przepiękne, błyszczące ilustracje, które sprawiają, że w oczach dziecka książeczka jest naprawdę atrakcyjna. Na jednej rozkładówce znajduje się jedno zdanie, które odnosi się do tego, co dzieje się na ilustracji. Niewielka ilość tekstu, prosta fabuła oraz ruchome elementy zachęcają pociechę do wspólnego czytania.


Walory edukacyjne

Książeczki nie tylko pięknie wyglądają, ale także bawią i uczą. Za sprawą wielu elementów wysuwanych w różne strony, wspierają one rozwój motoryki małej. Mimo, że sugerowany wiek dziecka to 3+, to jestem przekonana, że pod okiem rodzica nadadzą się one dla dzieci w wieku 1,5-2 lata. Jest tam wiele elementów, idealnych dla małych rączek. Do tego przepiękne i kolorowe ilustracje doskonale wpływają na wyobraźnię. Nawet, gdy rodzic nie mają czasu na czytanie, książeczka zapewni świetna zabawę. Nasi milusińscy wraz z nią poznają bliżej to jak wygląda świat, jakie występują zwierzęta w różnych ekosystemach, a także pokazują, że świat jest piękny, wyjątkowy i różnorodny. W przypadku trochę starczych dzieci wraz z książeczką mogą ćwiczyć spostrzegawczość oraz koordynacje wzrokowo-ruchową.


AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA - Niesamowity spacer LAS i OCEAN - Kolorowe książki z ruchomymi elementami dla najmłodszych

Według mnie seria „Niesamowity spacer” z Akademii Mądrego Dziecka to wyjątkowe pozycje, które wzbudzają w najmłodszych ciekawość i ogromne zainteresowania. Oprócz tego pełnią one funkcje dydaktyczne i ogólnorozwojowe. W najlepszy możliwy sposób łączą naukę i zabawę w jedno. To przepięknie wydane i doskonale przemyślane książeczki dla najmłodszych, obok których nie da się przejść obojętnie. Zachwycają przepięknymi ilustracjami i ruchomymi elementami wewnątrz. W skład serii „Niesamowity spacer” wchodzi aktualnie 6 tomów – „Ocean”, „Las”, „Pod ziemią”, „Deszcz”, „Łąka” i „Pod gwiazdami”. Książeczki w wyjątkowy sposób pokazują dzieciom przepiękny, wyjątkowy i różnorodny świat przyrody. Wierzę, że autorzy jeszcze nie raz nas zaskoczą. Gorąco polecam!Znacie książki Akademia Mądrego Dziecka? Co sądzicie o serii „Niesamowity spacer”?
* Recenzja powstała przy współpracy z Wydawnictwem Harper Kids.

3 komentarze:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)