Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Zawsze jest nadzieja. Recenzja książki „Odzyskać nadzieję” Małgorzaty Lis

Kto jak kto, ale Małgorzata Lis potrafi zaskoczyć jak rzadko który autor. Po przeczytaniu powieści „Wybrać miłość” nie spodziewałabym się, że historia ta doczeka się kontynuacji. Cała fabuła została przecież zgrabnie domknięta i przez chwilę obawiałam się, że druga część okaże się naciąganą klapą. Rzadko kiedy cieszę się ze swoich pomyłek, ale tym razem muszę to przyznać: jestem zadowolona, że nie miałam racji! 
 

Tytuł: „Odzyskać nadzieję”

Autor: Małgorzata Lis

Seria: Opowieści z wiary

Data wydania: 2022-06-10

Wydawnictwo: Media eSPe

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 452

 

Małgorzata Lis „Odzyskać nadzieję”

„Odzyskać nadzieję” nawiązuje do Julii, która w  „Wybrać miłość” była raczej bohaterką poboczną, ale pożar który ją oszpecił odegrał kluczową rolę w pierwszej części. Tutaj od razu małe pocieszenie dla tych, którzy jeszcze nie czytali powieści Pani Lis – druga część to odrębna historia, dlatego też zapoznawanie się z pierwszą nie jest istotnym krokiem (choć oczywiście bardzo Wam go polecam). 

 

   Alicja i Julia – matka i córka. Obie kobiety to osoby przesiąknięte samotnością, niepowodzeniami i osobistymi traumami. Gdy brat Alicji wyciąga do nich rękę i proponuje zamieszkanie w górskim gospodarstwie agroturystycznym, życie głównych bohaterek nabiera zupełnie innego tempa. 

 

   Piotr i Dominik – mężczyźni pojawiający się na drodze obu kobiet. Myślicie, że to kolejne love story z książętami na białych koniach? Oj, zdecydowanie nie. „Odzyskać nadzieję” to według mnie opowieść o nieprzepracowanych lekcjach związanych z miłością oraz o tym, że czasami nawet dojrzali ludzie nie potrafią kochać mądrze. 

 

   Małgorzata Lis na kartach książki opisuje nam również bogactwo górskich krajobrazów, co należy do bardzo otulających, kojących i dających nadzieję emocji w trakcie lektury. Z drugiej strony powieść ta sprawia pewną trudność i bardzo dobrze wiem, dlaczego – jest po prostu do szpiku kości prawdziwa. 

 

 Zawsze jest nadzieja

   Mówi się, że co raz przeżyte, jest już niemożliwe do ponownego osiągnięcia. Pierwsza powieść Małgorzaty Lis, jaką czytałam - „Wybrać miłość” – wciągnęła mnie bez reszty. Wydawało mi się, że autorka nie odtworzy tego uczucia drugi raz, a tu proszę – książka  „Odzyskać nadzieję” dotknęła mojej duszy i sięgnęła głębokich zakamarków serca jeszcze dosadniej niż jej poprzedniczka. Podczas lektury czułam się tak, jakbym wraz z bohaterami wędrowała górskimi szlakami oraz wspólnie z nimi przeżywała rozterki rozgrywające się w tej przejmującej historii. To przepiękne uczucie i jestem nawet skłonna stwierdzić, że rzadko który autor za pomocą słów potrafi w tak subtelny sposób dotknąć duszy czytelnika. Małgorzata Lis ten dar posiada. Brawo! 

 

Znacie inne książki Małgorzaty Lis? Co obecnie czytacie? 

 

 Zobacz także:


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Media eSPe

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję i cieszę się, że kolejna moja powieść się Pani spodobała :) Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)