Życie pełne niespodzianek. Recenzja książki „Miłość z gwiazd”„Miłość z gwiazd” to debiut książkowy Joanny Sprengler i trzeba przyznać, że zrobił wrażenie. Autorka w bardzo ciekawy sposób połączyła wątki romansowe z literaturą science fiction. To taka książka, którą chciałoby się przeczytać jednym tchem. Idealna lektura na wolny weekendy czy spokojny wieczór. Urzeka, rozbudza wyobraźnię i zachęca do marzeń.Miłość z gwiazd

W książce poznajemy nastoletnią Ariel, która wraz z rodzicami mieszka w wiosce Nadzieja. Jest pełna marzeń, ale boi się je spełniać. Ma twardy, bezkompromisowy charakter i mocno stąpa po ziemi. Odważnie wyraża swoje opinie. Pewnego dnia jej dobre i poukładane życie przerywa tragedia. Rodzice dziewczyny giną w wypadku, a ona sama musi rozwiązać jego przyczynę i odnaleźć się w nowej dla siebie rzeczywistości. Bohaterka szukając pomocy udaje się do bazy wojskowej.

Niestety jej pierwsze doświadczenia z bazą nie należą do najprzyjemniejszych. Na miejscu dziewczyna poznaje Kyriosa Ilionisa. To dowódca tajemniczej placówki, który odnosi się do niej we wrogi sposób. Jest młody, ambitny i rzadko łamie zasady. Ma silny charakter i gdy na czymś mu zależy, walczy o to z całych sił. Dla swojej kobiety jest w stanie zrobić wszystko. Podczas pierwszego spotkania z Ariel Kyrios zachowuje się wrogo wobec dziewczyny.


Wspólne ścieżki

Jednak los tak chciał, że ścieżki Ariel i Kyriosa ponownie się krzyżują. Podczas kolejnych spotkań tych dwoje zaczyna łączyć o wiele więcej, niż wrogość. Negatywne emocje zostają zastąpione pozytywnymi, a między tą dwójką zaczyna się coś dziać. Młodzi, atrakcyjni, spragnieni miłości i zrozumienia… Wkrótce zaczynają się na siebie coraz bardziej otwierać. A mimo tego zdziwienie, które przeżyje bohaterka będzie niemałe. Okazuje się, że jej wybranek pochodzi… z innej galaktyki!

Dzięki takiemu rozwiązaniu Joannie Sprengler udało się stworzyć nietuzinkową historię. Widzimy rewelacyjne połączenie romansu z wątkami science fiction. Ta książka intryguje i sprawia, że nie możemy się od niej oderwać. Czytamy strona za stroną i zastanawiamy się, co wydarzy się dalej! Dlatego wszyscy, którzy lubią tak różnorodne i niespodziewane wątki będą zadowoleni. Gorąco polecam propozycję od Wydawnictwa Novae Res. Jest ciekawe, jest różnorodnie. Świetna książka na długi weekend.

Autor: Joanna Sprenger

Tytuł: „Miłość z gwiazd”

Wydawnictwo: Novae Res

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2022-04-07

Kategoria: fantasy, science fiction

ISBN: 9788382197303

Liczba stron: 546

Ocena: 8/10

Tekst stworzony we współpracy z portalem DuzeKa.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)