Możesz przełamać rutynę! Recenzja książki „Czy to się dzieje naprawdę?”Rutyna to coś, co dopada każdego z nas. Atakuje nas w pracy, gdy kolejny dzień z rzędu zajmujemy się tym samym. Spotyka nas w domu, gdy po raz setny chowamy naczynia do zmywarki. I niestety dopada nas też w życiu osobistym i najbliższych nam relacjach. To coś bliskiego każdemu z nas. I właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na książkę „Czy to się dzieje naprawdę”, której autorką jest Dorota Kassjanowicz.


Czy to się dzieje naprawdę?

W książce poznajemy trzy kobiety. Dzieli je praktycznie wszystko: wiek, doświadczenie, zainteresowania, praca czy sytuacja rodzinna. Mieszkają jednak w tym samym bloku, co w pewnym momencie spaja je ze sobą. Agnieszka jest mężatką i młodą mamą. Niestety jej mąż więcej czasu spędza ze wstrętną teściową niż własną rodziną. Rozgoryczona kobieta marzy o romantycznych podróżach. Blanka pracuje w agencji reklamowej i jest singielką. Czuje się przytłoczona obowiązkami i rozżalona swoim stylem życia. Jednocześnie od jakiegoś czasu ma wrażenie, że jest śledzona. Poznajemy również Celinę, która po dwudziestu latach małżeństwa czuje się niekobieca. Mąż nie zwraca na nią uwagi, a nastoletnia córka wciąż coś wymyśla i sprawia problemy.

Mamy trzy kobiety i trzy różne sytuacje, a jednak każda z nich czuje, że już dłużej nie wytrzyma. Muszą coś zmienić, bo inaczej zwariują. Dobija je rutyna w życiu osobistym i w pracy. Mają dość tego, co dzieje się wokół nich. Nadchodzi czas na nowe…
Niecodzienna forma

Ta książka zasługuje na uwagę również ze względu na formę, jaką przybrała. Losy kobiet są łączone z musicalem. Bohaterki tworzą spektakl, który jest przeplatany z wydarzeniami z ich życia. Dzięki temu widzimy, w jaki sposób przełamują rutynę, realizują się i czują, że są wartościowe. To wyjątkowa książka o kobietach i dla kobiet. Gdy czujemy się wypalone i mamy wrażenie, że nic nie jest takie, jakie być powinno, warto otworzyć się na ludzi wokół.

Propozycja od wydawnictwa Wielka Litera zachęca nas do tego, byśmy nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń. I nawet jeśli wydaje się nam, że nasze życie jest beznadziejne i już każdy dzień będzie taki sam, możemy to zmienić! Agnieszka, Blanka i Celina pokazują, że nie ma znaczenia wiek, wykształcenie czy praca, którą wykonujemy. Liczy się to, co nosimy w sobie. Przed Tobą piękna książka, która pokazuje, że każdy z nas zasługuje na szczęście.Znasz tę powieść? Sięgasz po książki ze świętami Bożego Narodzenia w tle?
Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera

11 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się przesłanie tej książki byśmy nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że szczególnie mocno rutyna nas dopada, gdy jesteśmy zmęczenii lub gdy mamy gorzzy czas. Warto wtedy coś zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 3. czasami też czuję się wypalona, nie wiem czy nie pogubiłabym się w tej książce

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce wiele dobrego, ale nie miałam jeszcze przyjemności jej przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paulina Kwiatkowska26 grudnia 2021 20:11

  Nie słyszałam wcześniej o tej książce, więc będę miała ją na uwadze na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz słyszę o autorce, więc koniecznie musze bliżej poznać jej twórczość!

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się pomysł na fabułę, coś innego. Z tworzeniem spektaklu prze z główne bohaterki, jeszcze w książce się nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Musicale nie są dla mnie, więc pewnie książka by do mnie nie trafiła. Mam jednak kogoś, komu ją mogę polecić i to zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 9. Autorki nie znam ale książka wydaje się taka odskocznią na ciezkj dzień

  OdpowiedzUsuń
 10. Również nie znam autorki, jednak książka wydaje się być fajna

  OdpowiedzUsuń
 11. z reguły nie sięgam po takie historie, ale bardzo chętnie polecam je moim znajomym :-)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)