Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

„Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszka Błażyńska

 Czas niestety biegnie coraz prędzej. Niestety styczeń minął mi pod znakiem choróbska, dlatego z tą książką przychodzę do Was dopiero teraz. Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do przeczytania cudownej książki, którą w tym roku znalazłam pod choinką. Nosi ona tytuł „Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszki Burzyńskiej. Było to moje pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z jej twórczością. W końcu to pierwsza świąteczna książka na mojej półce. Sama powieść bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ osadzona jest w czasie teraźniejszym, gdzie świat zdominowała pandemia. Nikt z nas nie spodziewał się, że może przyjść taki czas, że nieznany wirus zmieni i ograniczy nasze życie. Że zatęsknimy za normalnością, lekcjami w szkole, spotkaniami z przyjaciółmi, zakupami bez stresu, a przede wszystkim za twarzami bez maseczek…

 

„Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszka Błażyńska
 

Tytuł: Dorzuć mnie do prezentu

Autor: Agnieszka Błażyńska

Wydawnictwo: Wielka Litera

Gatunek:  literatura obyczajowa, romans

Data wydania: 2020-11-10

Liczba stron: 208

 

książka „Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszka Błażyńska
 

„Dorzuć mi do prezentu” to zbiór opowiadań o czasie przygotowań do Świąt i samych Świąt Bożego Narodzenia. Tłem wszystkich wydarzeń jest covid, który zmienił i pokrzyżował wiele planów oraz marzeń Całość składa się z siedmiu opowiadań, które poruszają trudne tematy takie jak samotność, tęsknota, rozczarowania oraz poszukiwaniu miłości i samego siebie. Każde opowiadanie ma swojego bohatera, którego poznajemy w okresie, który jest dla niego ważny i wyjątkowy. W czasie, który wprowadza w jego życie zmiany. Mimo, że w trakcie czytania może wydawać się nam, że każda historia jest o jednym bohaterze, to czytając kolejne i kolejne widzimy, że łączą się one ze sobą wydarzeniami i postaciami. Każdy z nich przeżywa swoje wewnętrzne rozterki i problemy, z którymi musi poradzić sobie sam w tym trudnym czasie w jakim się znalazł. Mogli dokonać wyboru, ale czy słusznego?

„Dorzuć mnie do prezentu”
 

Jeśli chodzi o mnie, to szczególnie ujęła mnie historia Mai z „szarego zeszytu ". Są to zapiski dziewczyny, która przed samymi świętami musi odbyć kwarantannę. Jest to czas wspomnień, gdy razem ze swoimi przyjaciółkami beztrosko spotyka się i spędza czas na pogaduszka. Z tego przyjemnego czasu bujania w przeszłości wyrywa ją wiadomość w aplikacji kwarantanna domowa., że ma pozytywny wynik na covida  i samotnie spędzi ten czas przedświąteczny i święta. Maja to bezpośrednia, wesoła, szczera dziewczyna. Pracuje jako stażystka w korporacji I ma nadzieję tam pozostać. W domu dopóki ma siły wykonuje pracę zdalną, ale przychodzi taki czas, że choroba uniemożliwia jej pracę. Gorączka, ból gardła, kaszel i samotność doprowadzają dziewczynę do rozpaczy. Ale Maja tak do końca jest sama. Ma oddaną przyjaciółkę Paulinę, na którą może zawsze liczyć. To ona do niej dzwoni i z daleka kontroluje jej stan zdrowia. To przyjaciółka pozostawia pod drzwiami zakupy i posiłki dla dziewczyny. Jest również aspirant Sylwester Leśniewski, który ma kontrolować przebywanie chorych w izolacji i przychodzi prawie codziennie pod okno dziewczyny, a także o niej dzwoni. Maja jest zainteresowana młodym policjantem, zadaje mu wiele pytań i chce go bliżej poznać, na ile jest to możliwe. Aspirant coraz częściej myśli o dziewczynie nawet po pracy, a to nigdy mu się nie zdarzało. Gdy dziewczynę dopada gorączka, młody policjant wykracza poza swoje obowiązki i kupuje leki .a Stara się zaopiekować dziewczyną, a także dać jej siłę i wsparcie do walki z chorobą. Między tą dwójką zaczyna się coś tworzyć, a może to zapowiedź czegoś więcej? Ona samotna, on samotny czy między tą dwójką zaiskrzy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w ostatnim opowiadaniu pod tytułem „Sylwester”.

 

Spis treści „Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszka Błażyńska
 

„Im więcej czynisz dobra, tym bardziej ono się rozprzestrzenia.”

 

„Dorzuć mnie do prezentu to z pewnością pełne ciepła, miłości i nadziei opowieści o ludziach, takich jak my, dla których święta to czas wyjątkowy, pełen magii i ciepła rodzinnego. Autorka ma lekkie pióro, więc całość czyta się lekko i przyjemnie. Cudowna, ozdobna okładka również kusi swoim wyglądem, aby zajrzeć do środka i przeczytać chociaż fragment. To czas oczekiwania na coś wyjątkowego. Dla jednych to czas oczekiwania na miłość, zrozumienie, a dla innych to czas poznawania siebie i swoich potrzeb. To okres, w którym z pokorą przyjmujemy to, co przygotował dla nas los. Książka niesie nadzieję i wiarę w lepsze jutro.  Myślę, że warto przeczytać  książkę Agnieszki Burzyńskiej „Dorzuć mnie do prezentu”, bo ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania. Pokazuje, że  trzeba się cieszyć każdą chwilę z najbliższymi, z tymi których kochamy, bo nie wiemy co los ma dla nas w zanadrzu. Warto zastanowić się co tak naprawdę w życiu jest ważne i cieszyć się tym tak długo jak będzie można. Książka „Dorzuć mnie do prezentu” bardzo mnie poruszyła i uważam, że każdy powinien ja przeczytać, bo tkwi w niej wielka wartość. Gorąco polecam!

 

Opis książki „Dorzuć mnie do prezentu” Agnieszka Błażyńska

Znacie tą książkę? Jakie książki o tematyce świątecznej należą do Waszych ulubionych?

8 komentarzy:

 1. Lubię książki o tematyce świątecznej. "Dorzuć mnie do prezentu" czytałam bodajże w grudniu, jest to bardzo fajna lektura. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Im bliżej wiosny, tym mam mniejszą ochotę na czytanie książek okołoświatecznych. Jakoś wolę już jakieś cieplejsze pogodowo klimaty, tak na przekór pogodzie za oknem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce. Wszystkie recenzje, które przeczytałam były dobre. Myślę, że muszę ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam ani o książce, ani o autorce. Jednak po Twojej recenzji nie jestem nią na razie zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
 5. ja jestem Grinchem i nie lubię klimatów świątecznych, ale wiem komu ją polecą :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie sięgnęłabym po tę książkę. Po 1 tematyka świąteczna to nie coś dla mnie, a po 2 raczej stronie od opowiadań ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię ksiązki świąteczne, ale sięgam po nie bardziej przed niż po świętach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam przyjemność poznać ten tytuł i myślę, że to całkiem przyzwoita historia.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)