Animacje Oligo - sposób na nudne, deszczowe popołudnie

Jestem przekonana, że obecna sytuacja nie jest łatwa, mimo iż jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze parę tygodni temu. Wszystko wróciło już do normy. Trwają wakacje i wszyscy korzystają z tych pięknych słonecznych dni. Jednak pogoda szczególnie na północy lubi zaskakiwać. Wyjeżdżając na urlop, nad morze warto mieć jakąś alternatywę, w razie niepogody. Hania jest bardzo aktywnym dzieckiem i bez możliwości wyjścia na dwór, musi gdzieś indziej spożytkować swoją energię. Poza tym nie zawsze mamy czasz, aby się z nią bawić. Kiedy już w pierwszym, wyjątkowo deszczowym tygodniu wakacji hasło „nudzę się” padło już jakieś 300 razy, pomyślałam, że poszukam jakiegoś rozwiązania, czy chociażby pomysłu na nową zabawę. Zwyczajnie miałam już dość. Zaczęłam szukać w internecie sposobów na zagospodarowanie dziecku czasu w pożyteczny sposób. Wtedy właśnie trafiłam na stronę Animacje Oligo, gdzie w ich ofercie znajdowały się różnego rodzaju animacje online. Od razu pomyślałam, że to będzie idealne rozwiązanie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie zostańcie ze mną!
Co należy wiedzieć o Animacjach Oligo?

Zacznijmy może od najważniejszego, czyli spraw organizacyjnych. W takich e-animacjach mogą wziąć udział zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Właśnie dlatego powstały dwie grupy wiekowe do 8 lat oraz od 8 do 12 roku życia. Każdy rodzic, który chce zapisać pociechę na takie animacje, może to zrobić e-mailowo lub telefonicznie. W następnym kroku wypełnia specjalnie przygotowaną ankietę, w której należy zawrzeć wiek, płeć oraz preferencje dziecka. Animatorzy po otrzymaniu i przeanalizowaniu otrzymanych odpowiedzi, przydzielają dziecko do konkretnej grupy. Hania była akurat przydzielona do starszej grupy animacyjnej z zajęciami ogólnorozwojowymi, ruchowymi, grami, zabawami itp. W ich wachlarzu pomysłów znajdują się także zabawy sportowe, taneczne, muzyczne, manualne, aktorskie itp. Zawsze są one dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka. Podczas takiego spotkania na żywo mogła brać udział w różnych zabawach, przy których towarzyszyły jej także inne dzieci. Takie jednorazowe zajęcia trwały 55 minut. Oczywiście u młodszych dzieci trwałoby to trochę krócej. Animacje odbywają się w dowolnych godzinach, najczęściej w trakcie pracy zdalnej rodziców. Termin można ustalić tak, aby nam od odpowiadał. U nas miały one miejsce w deszczowy dzień, kiedy akurat zostałyśmy same. Przed spotkaniem otrzymałam maila, w którym znajdowały się informacje, w jakiej grupie jest Hania, jak ma się ona przygotować do zajęć, kto będzie je przeprowadzał i kiedy dokładnie się one odbędą. E-animacje organizowane są najczęściej za pomocą darmowej aplikacji Zoom, Skype, czy Teams. Aby dzieci mogły wziąć udział w zajęciach, potrzebny jest komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu, dobry humor oraz chęci. W jednej animacji może wziąć udział maksymalnie 10 osób, gdzie koszt zajęć wynosi 25 zł za osobę. Animatorzy Oligo to wykształceni pedagodzy, którzy nie tylko uatrakcyjnią dziecku czas spędzany w domu, ale także pomogą w nauce, czy odrabianiu lekcji. Pozostawiając pociechę pod ich opieką, mamy pewność, że jest w dobrych rękach.
„Na wysokiej górze rosło drzewo duże,
Które nazywało się apli-papli-blite-blau.
A kto tego nie wypowie, ten nie będzie grał.”


Dlaczego warto skorzystać z Animacji Oligo?

Jestem przekonana, że każdy, kto ma dziecko lub chociaż raz się nim zajmował, doskonale wie, jak potrafi dać w kość. Rodzice często potrzebują chwili wytchnienia, czy najzwyczajniej muszą zająć się pracą lub innymi obowiązkami. W tym wszystkim nie mają już sił, aby po raz setny prosić o wyjście z pokoju, czy cichszą zabawę. Animacje Oligo to w takiej sytuacji doskonałe rozwiązanie. Dzieci są, jakie są i w swojej naturze mają, to, że nie potrafią usiedzieć w miejscu i często się nudzą. Animatorzy zachęcają dzieci do wspólnej aktywności i wymyślają przeróżne zabawy, które pozwalają dziecku zużyć swoje zapasy energii, spędzić popołudnie w miły i przyjemny sposób, a przy okazji czegoś się nauczyć. Mają zagospodarowany czas w ciekawy i kreatywny sposób, a co najważniejsze się nie nudzą. Myślę, że takie animacje online to rewelacyjne rozwiązanie, które może okazać się pomocne w najmniej oczekiwanej sytuacji. Przykładem mogą być wakacje, niepogoda, przeziębienie, czy kwarantanna, która nadal siedzi gdzieś w głowie i nie pozwala o sobie zapomnieć. Zdarzają się różne sytuacje i warto być na nie przygotowanym.Według mnie Animacje Oligo to rewelacyjne rozwiązanie. Jestem przekonana, że każdy, kto raz skorzysta, doceni ich usługi. Hania brała w zajęciach udział dwa razy i zawsze kończyła je z uśmiechem na ustach. Gwarantuję, że wasze pociechy również będą zachwycone. Dzieci bardzo szybko się przystosowują do nowych form komunikacji, są bardzo skoncentrowane, zaangażowane i cieszą się, jak ktoś nawet z komputera daje im swoją uwagę. Naprawdę gorąco polecam!


Słyszeliście już kiedyś o tych animacjach? Czy gdyby zaszła taka potrzeba skorzystalibyście z takiego rozwiązania?


Przeczytaj także:
- „Jaki prezent kupić z okazji dnia dziecka?
- „Zabawy urodzinowe dla dzieci.
20 komentarzy:

 1. Póki co nie mam z kim tego sprawdzić, moje rodzeństwo jest na tyle duże, że potrafi się już samo sobą zająć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o takich animacjach, ale myślę, że mogłabym z nich skorzystać. Myślę, że mojemu synkowi spodobałyby się. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow ale świetne propozycje na spędzenie kreatywnego dnia przez dziecko, nie ma nic gorszego niż marudzące i znudzone dziecko :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Zupełna nowość jak dla mnie, muszę koniecznie pokazać chrześniakowi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem czy moja córka by się tym zainteresowała i czy zaciekawiły ja by tego typu animacje. Muszę koniecznie spróbować..

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubię takie czasoumilacze, a teraz przez Ciebie będzie mi chodzić po głowie ta rymowanka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój syn pewnie nie chciałby spędzać w ten sposób czasu, ale jest na etapie dorastania, więc nie ma co się dziwić, a córka nie wiem czy nie jest za mała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie zajęcia to dla mnie nowość ale i fajne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci. Moje dziewczyny często się nudzą i wtedy chodzi im głównie o granie na komputerze. Gdybym miała taką potrzebę to bym skorzystała. Narazie daję radę sama i ciekawie spędzamy nudby czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. ogólnie nie jestem jeszcze zbyt dobra w tematach dziecięcych zabaw, ale najbardziej podobają mi się te które dodatkowo uczą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat dziś mamy bardzo deszczowo za oknem... i już będzie coraz więcej takich dni

  OdpowiedzUsuń
 11. fajnie , że co raz więcej kreatywnych atrakcji dostępnych jest dla dzieci online. zajrzę na tą stronę

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajnie że poruszasz ten temat. U nas ostatnio nuda przejęła dzieciaki, a dzięki tobie już wiem co zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajnie zabawy. Sądzę że dla dzieci kreatywne zabawy są bardzo fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jesień już niedługo. Nie wiadomo co tym razem przyniesie, skoro pandemia nadal hula. Może warto zapisać sobie adres tych animacji i wykorzystać słotną jesienią?

  OdpowiedzUsuń
 15. W sumie nie myślałam nawet, że takie animacje mogą być prowadzone online. Cieszę się, że trafiłam na ten wpis, bo może się przydać jak dopadnie nas nuda.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam o tym rozwiązaniu, myślę że taka zabawa jest idealna dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 17. Z jednej strony uważam, że może to być fajna sprawa. Ale z drugiej strony mi zależy, by dziecko spędzała jak najmniej czasu przy komputerze.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem ciekawa, czy spodoba się mojemu synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nigdy o tym nie słyszałam i pomysł wydaje się być ciekawy choć jak zwykle mam pewne zastrzeżenia czy warto usadzać dziecko przed komputerem nawet jeśli ma to na celu w efekcie ruch...

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajnie mieć podpowiedz jak można kreatywnie spędzić czas ❤️

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)