Gra edukacyjna o strachu i lęku - „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich”Każde dziecko jest inne. Niektóre są aktywne i bardzo żywiołowe, inne spokojne i wyciszone. Uwielbiają się bawić, spędzać czas w ciekawy sposób i po prostu chcą cieszyć się z tego cudownego okresu, jakim jest dzieciństwo. Niestety, spora część dzieci we wczesnym dzieciństwie ma wiele lęków. Wystarczą drobne symptomy, aby trauma i lęk powróciły. Dzieci rzadko mówią o emocjach, a szczególnie najmłodszym jest bardzo trudno je wyrazić. Czasami, nawet jeżeli chcemy dowiedzieć się, czego boi się maluch, po prostu nie jesteśmy w stanie. Dziecko dusi w sobie emocje i nie umie sobie z nimi poradzić, a sytuacja wciąż się pogarsza. Do tej pory rodzice próbowali sobie radzić na wszelkie możliwe sposoby. Hania na szczęście nie ma już problemu z mówieniem o tym, czego się boi, ale jak była młodsza, to nie było to już takie proste. Na szczęście zespół SAVOIR7 stworzył familijną grę edukacyjną „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich” O strachu i lęku. Pomyślałam, że to idealna gra dla nas wszystkich, a w szczególności dla Hani. Pomoże ona raz na zawsze pożegnać się z sennymi koszmarami. Czy się udało, tego dowiecie się z dalszej części wpisu!


Jak zagrać w grę „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich”?


„Na ratunek krainie Smoków Malusińskich” to rewelacyjna gra dla całej rodziny. Można spędzić przy niej niedzielne popołudnie, łącząc zabawę, z edukacją. Przed rozpoczęciem zabawy należy wydrukować wszystkie materiały oraz zapoznać się z instrukcją. Warto przygotować sobie listę, aby nie zerkać co chwilę do instrukcji, która niestety nie nadaje się do druku. Należy również wyłonić mistrza gry, który będzie prowadził całą rozgrywkę. Najlepiej, aby to była osoba dorosła. Rozgrywka ma wiele zabawnych elementów, dzięki którym pociecha czuje się swobodnie i się otwiera.


Dlaczego warto zagrać w grę „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich”?

Gra „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich” uczy przede wszystkim poznawać swoje lęki i słabości. Jest przy tym dużo śmiechu, więc w naturalnej atmosferze dzieci poznają swój strach i słabości. Znajdują się w niej różne ciekawe zagadki, które uczą jak radzić sobie z trudnymi rzeczami. Wspólne pisanie planu uczy współpracy, a lęki, które wypisujemy, mogą zaskoczyć. Poznajemy siebie. Myślę, że to szczególnie pomocne dla rodziców młodszych dzieci, którzy nie wiedzą, co wywołuje w dzieciach strach. Do tego różne rymowanki, wierszyki pomagają wyrazić swoje uczucia i myśli. Gdy poznaje się swój lęk, wpisuje go na arkusz. Dzięki temu możemy poznać strach dziecka, które nie zawsze mówi o tym otwarcie. Można umieścić go w balonie i wspólnie puścić go. W ten sposób pomożemy dziecku uporać się z nim. Z takiej zabawy mogą wyniknąć wyłącznie same korzyści. Gra pomaga w wesoły, zabawny sposób pozbyć się lęku. Jest przy tym dużo śmiechu, wesołych rysunków i wspólnych pomysłów. Spędzając razem czas, jednoczymy się, wzajemnie słuchamy i wspieramy. Myślę, że to świetne narzędzie, które pomoże dzieciom w trudnych sytuacjach. W końcu każdy ma jakieś lęki, ale najważniejsze, aby sobie z nimi radzić.
Czy polecam grę „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich”?


Przyznam szczerze, że gra „Na ratunek krainie Smoków Malusińskich” była dla mnie nowym doświadczeniem. Myślę, że w dobie nauki, czy pracy online jest to doskonałe narzędzie, z którym rodzic może wesprzeć dziecko i pomóc mu w uporaniu się z problemami. Według mnie to świetne rozwiązanie i na pewno warto się takiej grze przyjrzeć. Mam nadzieję, że powstanie więcej takich zabaw, które pomogą rodzicom w radzeniu sobie z emocjami ich pociech. Na pewno będziemy do tej gry wracać, bo dzięki niej można naprawdę wiele wnieść do życia dziecka, jak i naszego własnego. Z takimi narzędziami macierzyństwo przestaje być już takim wyzwaniem. Gorąco polecam!


Słyszeliście już wcześniej o takiej grze? W jaki sposób pomagacie swoim pociechom w radzeniu sobie ze strachem i lękiem oraz innymi emocjami? Co sądzicie o takiej zabawie?

22 komentarze:

 1. Pierwszy raz słyszę o tej grze! Ale z pewnością, jest inna niż wszystkie. I dzieciaki na jej temat oszaleją, bo przecież istoty magiczne tu maczają paluchy!

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy wcześniej nie słyszałam o tej grze bo i z dziećmi nie mam za dużo wspólnego

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo ciekawa gra zarówno dla dzieci jak i rodziców. O emocjach trzeba rozmawiać, a taka gra to ciekawy początek do takich rozmów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą grą. Jeszcze o niej nigdy nie słyszałam. Moze być ciekawa przygoda, szczególnie, że ciągle szukamy jakiśnowych pomysłów na spędzenie czasu razem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że granie w tą grę to świetna zabawa. Zapunktowała u mnie tym, że można bawić się na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze mówiąc to słyszę o tej grze po raz pierwszy, ale zaciekawiłaś mnie nią. Można w ten sposób porozmawiać o emocjach i pozbyć się lęków. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam jeszcze o te grze. Ja staram się tłumaczyć wszystko moim dzieciom. Myślę, że spokojna rozmowa na ten moment wystarcza

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajna gra. Z dziećmi to trzeba dużo sie bawić. Ja jakos nie kojarze tej gry

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekaw gra, jestem przekonana że nie jeden dorosły miał by z nią problem. Nam trudno przyznać się do leków, a co dopiero dziecku. Warto o tym rozmawiać i nad tym pracować.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam o tej grze! Dziękuję. Przyda mi się pewnie i do zabawy z moimi dziećmi, i do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój synek jest jeszcze malutki i nie gramy w żadne gry. Ale jak tylko podrośnie, to nadrobimy takie zabawy. Podoba mi się Twoja propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 12. nie słyszałam o tej grze ale chętnie jej poszukam, uwielbiamy takie rodzinne gry

  OdpowiedzUsuń
 13. pierwsze widzę tą grę, ale pewnie dlatego że nie mam dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Szczerze mówiąc nie słyszałam jeszcze o tej grze, ale na pewno warto z dziećmi w nią grać :) Śliczną masz córcię :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takiej grze. Bardzo mnie zaciekawiła taka forma gry.Fajnie, że uczy dzieci jak radzić sobie z trudnymi rzeczami to na duży plus.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wydaje się, że będzie to fajna gra do grania latem na działce :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Brzmi super! Moja córeczka ma zaledwie kilka miesięcy, ale za kilka lat będę chętnie sięgała po takie gry, aby razem spędzać czas :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie słyszałam o tej grze, ale też nie interesuje się takimi, które nie są przeznaczone dla mojego dziecka. Może za kilka lat bliżej sie jej przyjrzę

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie słyszałam, ale mnie interesuje. Mam kolegę, który sam tworzy takie gry fabularne.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawe rozwiązanie.NIgdy wcześniej o takiej grze nie słyszałam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie spotkałam się wcześniej z tą grą niestety, jednak widać że wielu dzieciom by się spodobała - z pewnością mojej siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)