Poznaj siebie i swoje możliwości z testem osobowości PERSO.INZastanawialiście się kiedykolwiek, czy tak naprawdę znacie siebie? Czy na pewno wiecie o sobie wszystko? Potraficie wskazać swoje mocne i słabe strony? Wiecie, gdzie najlepiej sprawdzą się Wasze cechy charakteru? W jakiej pracy sprawdzicie się najlepiej? Jestem przekonana, że nikt tak naprawdę nie wie wszystkiego na swój temat. Poza tym nasz charakter i osobowość cały czas się zmieniają, bo kształtuje je bardzo wiele aspektów. Tak naprawdę przez całe życie poznajemy samych siebie i odkrywamy własne możliwości. Na szczęście pojawia się coraz więcej sposobów, dzięki którym można poznać swoje wnętrze i sprawdzić, w jakich zawodach odnajdziemy się najlepiej. Postanowiłam wziąć udział w teście osobowości PERSO.IN i dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Nigdy nie brałam udziału w czymś takim i nie wiedziałam do końca, co z tego wyniknie. Miałam jednak nadzieję, że dowiem się, czy podążam w odpowiednim kierunku. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak to wygląda i co możecie w ten sposób zyskać, koniecznie zostańcie ze mną!
Jak wygląda badanie osobowości z PERSO.IN?
Przeprowadzenie takiego badania jest bardzo proste. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, odrobina wolnego czasu i dobre chęci. Pierwszym etapem jest wypełnienie otrzymanej ankiety. Przy każdym pytaniu znajduje się skala od 1 do 5, na której mamy zaznaczyć w jakim stopniu trafne jest to stwierdzenie. Wypełnienie takiej ankiety zajmuje zaledwie 20 minut, więc można to zrobić na przykład w przerwie na popołudniową kawę. Ważne, aby odpowiedzi udzielać szczerze i zgodnie z obecną sytuacją. W ten sposób mamy pewność, że wyniki nie są przekłamane. Na postawie udzielonych odpowiedzi zostaje stworzony szczegółowy raport osobowości, który później otrzymujemy w PDF. Oprócz tego mamy godzinną konsultację z trenerem, podczas której omawiane są wyniki testu. W razie jakichkolwiek wątpliwości psycholog odpowie na wszelkie pytania i pomoże w dokładnym zrozumieniu wyników badania.Obszary badane w PERSO.IN:
Ludzie - obszar ten skupia się na postawie przyjmowanej względem innych ludzi. Dotyczy zaufania, prostolinijności, altruizmu, ustępliwości, a także skromności czy wrażliwości na potrzeby innych.
Doświadczenia - obszar ten pozwala sprawdzić, jak bardzo otwarty jesteś na różnego rodzaju doświadczenia. Zarówno te wewnętrzne (jak wyobrażenia, emocje i uczucia, wyznawane zasady i wartości), jak i te zewnętrzne (piękno i estetyka, podejmowane aktywności oraz nowe idee).
Obowiązki - obszar ten dotyczy nastawienia do pojawiających się zobowiązań. Określa Twoją wiarę we własne umiejętności, dążenie do osiągnięć, skłonność do porządku oraz przestrzegania zasad, a także samodyscyplinę oraz rozwagę przed podjęciem działań.
Stymulatory - obszar, na bazie którego można określić jak dużo doznań potrzebujesz. Dotyczy nie tylko poszukiwania wrażeń, ale także podejmowania aktywności oraz ilości kontaktów z innymi.
Trudności - obszar ten pozwala zobaczyć, jak często doświadczasz problemowych sytuacji w codziennym życiu. Dotyczy skłonności do odczuwania lęku, stresu, zdenerwowania, smutku, wstydu oraz zdolności kontrolowania pragnień.


Jak wygląda badanie osobowości z PERSO.IN?Badanie PERSO.IN zostało stworzone przez profesjonalistów z dziedziny psychologii i pedagogiki. Jest przemyślany i zawiera wyłącznie pytania, które są niezbędne do analizy osobowości. Wbrew pozorom, takie badanie może bardzo wiele wnieść i pokazać drogę, którą powinno się podążać. Cena za takie badanie w dużej mierze zależna jest od trenera, który je przeprowadza. Należy jednak pamiętać, że wyniki badania są podawane na podstawie schematu, określonych wzorów i obliczeń. Nie są one liczone indywidualnie dla danej osoby. Może się okazać, że wyniki badania są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością." - z tym fragmentem nie do końca mogę się zgodzić. Wyniki są liczone indywidualnie dla każdej osoby poprzez odnoszenie jej wyników do wyników populacji (czyli do norm testu). Cały raport nie okaże się sprzeczny z rzeczywistością, a wiemy to ze względu na trafność i rzetelność badania (https://perso.in/wiarygodnosc-naukowa/).


Co daje badanie osobowości z PERSO.IN?
Analizując wyniki badania, można dowiedzieć się bardzo wiele na swój temat, na przykład co jest Twoją mocną stroną, jakie masz cechy, w jaki sposób możesz je wykorzystać oraz w jakich zawodach odnajdziesz się najlepiej. Poznajesz swoje mocne strony, dzięki czemu wzrasta Twoje poczucie własnej wartości. Możesz dowiedzieć się także jakie korzyści i straty niesie za sobą Twój charakter. Poznajesz siebie i swoją osobowość na nowo. Upewniasz się, że dotychczas podejmowane decyzje były słuszne i idziesz w dobrym kierunku. Badanie na pewno będzie bardzo pomocne dla osób bezrobotnych poszukujących nowej pracy. Pomoże ono także dzieciom i młodzieży w decyzji na temat dalszych kroków swojej edukacji. Mogą go również wykorzystać firmy, które chcą upewnić się, że zatrudnili właściwą osobę na właściwe stanowisko. Takie badanie ma wiele zastosowań i może wiele wnieść w życie każdego z nas. Teraz możecie sami wykonać darmową wersję testu i poznać jeszcze lepiej własną osobowość: https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/


Czy warto wykonać badanie osobowości z PERSO.IN?

Szczerze powiedziawszy, wykonywałam taki test po raz pierwszy i na pewno dowiedziałam się na swój temat wielu istotnych rzeczy. Wiem, w jakim zawodzie sprawdzę się najlepiej oraz jakie niosą za sobą szanse i zagrożenia moje poszczególne cechy. Na pewno mogłam lepiej poznać siebie. Należy jednak pamiętać, że wyniki badania są podawane na podstawie schematu, określonych wzorów i obliczeń. Nie są one liczone indywidualnie dla danej osoby. Może się okazać, że wyniki badania są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością. Każdy z nas jest inny i nie da się każdego wpasować do określonego szablonu. Ja w swoim raporcie znalazłam wiele rzeczy, z którymi się zgadzałam, ale nie zabrakło takich, które były całkowicie sprzeczne z moim charakterem. Myślę, że takie badanie jest cenną lekcją, która na pewno w jakiś sposób wskazała mi kierunek, w jakim powinnam zmierzać. Nie należy jednak kierować się tymi wynikami, a jedynie traktować je jako wskazówkę. W końcu każdy prędzej czy później odnajdzie klucz do własnego szczęścia.


Myślę, że taki test osobowości jest ciekawym doświadczeniem, które mimo wszystko wiele wniosło do mojego życia. Mogłam poznać samą siebie jeszcze lepiej i dostrzec swoje mocne strony, o których nie raz w trudnej sytuacji zdarzało mi się zapomnieć. Myślę, że taki test daje wiele do myślenia. Zaczęłam analizować swoje życie i to, co udało mi się do tej pory osiągnąć. Na pewno będę powracała do raportu i poddawała go głębszej analizie. Myślę, że w ten sposób łatwiej odnaleźć prawidłową drogę i wytrwale dążyć do obranego celu.Czy według Was takie testy mają sens? Czy naprawdę znacie siebie i swoją osobowość? Czy chcielibyście kiedyś przejść takie badanie osobowości?

27 komentarzy:

 1. wydaje mi się, że znam siebie bardzo dobrze swoje mocne i słabe strony ale chętnie zrobię sobie taki test z ciekawości

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tym teście i szczerze byłam nim zainteresowana, jednak jeszcze się nie skusiłam i wątpię, że stanie to się prędko, bo zwyczajnie nie mam czasu na to i wydaje mi się, że znam siebie i swoje mocne czy słabe strony.

  OdpowiedzUsuń
 3. znam siebie na tyle dobrze że raczej takiego testu bym nie zrobiła :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśle, że znam siebie dobrze, ale nigdy nie słyszałam o takiej stronie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę trzeba sobie robić test w internecie, żeby wiedzieć jakim się jest i do czego ma się predyspozycje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o takich testach. Ja nie jestem osobiście do nich przekonana. Po prostu nie wierzę w takie testy

  OdpowiedzUsuń
 7. Podczas wybierania ścieżki na studia coś podobnego robiono u na w szkole. Tamte testy były jednak jak dla mnie nie miarodajne. Z chęcią jednak wypróbuję ten test, gdyż mega mnie nim zaintrygowałaś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już o tym teście, jednak do tej pory nie znalazłam czasu, by go zrobić. Może dlatego, że znam na tyle siebie siebie, by z niego nie skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc, nie wieże w takie testy. Raz taki robiłam, ale nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś bardzo interesowałam się takimi testami i za wszelką cenę chciałam poznać siebie. Teraz się sobie trochę przejadłam, czuję za to niedosyt wiedzy o innych ludziach ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. słyszam już o tym i coraz bardziej się zastanawiam nad takim testem

  OdpowiedzUsuń
 12. Już słyszałam o tym teście ale ja jakoś się do niego nie mogę przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałam już o tym teście osobowości. Nawet chyba czytałałam artykuł na jednym z blogów o nim. Ale osobiście nie lubię takich testów osobowości.

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałam o tym teście, to całkiem fajna sprawa. Może kiedyś się na niego skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znam nie słyszałam o tym teście ale wydaje się bardzo interesujący i ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 16. U kogoś na blogu już czytałam o tej stronie, ale jakoś nie szczególnie mnie zainteresował taki test osobowości. Swoją drogą w szkole chyba z 5 testów podobnych robiłam i w zasadzie wszędzie rezultat był ten sam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wydaje mi się że znam siebie i to bardzo dobrze . Jednak może kiedyś tak z czystej ciekawości wykonam test . Zobaczymy co z tego wyjdzie .

  OdpowiedzUsuń
 18. Szczerze część takich testów jest dość tendencyjna. Sama widziałam kilka takich testów i zwykle można manipulować przy wyniku.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo lubię takie testy, czasami można się czegoś ciekawego o sobie dowiedzieć. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe badanie. Z takich testów można się wiele ciekawego dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja nie wierzę niestety w takie testy, ale pokażę chłopu, on lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie zrobiłabym. Znam się i sama wiem, jakie są moje mocne i słabe strony i gdzie czułabym się najlepiej ;) A jak już robiłam jakieś testy, to wychodził mi za każdym razem inny wynik (wszystko zależało od dnia).

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja z chęcią zrobię takie badanie! Bardzo jestem ciekawa wyniku.

  OdpowiedzUsuń
 24. Słyszałam już o tym teście i jestem bardzo ciekawa co by wyszło mi. Z drugiej strony wiem, że to nie przesądza o niczym - możemy być kim chcemy, tylko trzeba mocno na to zapracować!

  OdpowiedzUsuń
 25. Robiłam takie testy i wyszło mi swego czasu,że mam zdolności aktorskie. Wiem o tym. ale ciężko by mi się było z tego utrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 26. kiedyś robiłam podobny test w innym serwisie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ciekawe czy rzeczywiście trafnie nam powie coś o nas. Myślę, że wiele osób zna swoje wady, ale nie chce o nich mówić.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)