Katarzyna Michalak „Kropla nadziei” - trylogia mazurska

Panująca za oknem pogoda, zdecydowanie nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie, a do następnych wakacji i ciepłych dni wciąż jeszcze daleko. A tu trzeba poradzić sobie z jesienną chandrą. Na szczęście z pomocą przychodzi moja ulubiona pisarka Katarzyna Michalak. Jej książki są dobre na każdą pogodę. W jej powieściach wśród bohaterów odnajdujemy ludzi takich jak my, a to, co ich spotyka i czego doświadczają, może przydarzyć się każdemu z nas. Czytając jej książki, zatracamy się w nich. Można je czytać i czytać do białego świtu. Bije z nich niesamowite ciepło i dobra energia, mimo że spotykamy bohaterów tych dobrych, ale również i tych złych.
W książkach Katarzyny Michalak jest niezwykła magia, która przynajmniej na mnie działa tak, że pragnę czytać, więcej i więcej... ja swoją przygodę z tą autorką rozpocząłem od trylogii mazurskiej. Dokładnie od „Gwiazdki z nieba”, w którą dostałam pod choinkę. Później był „Promyk słońca” i ostatnia, kończąca ten trylogię „Kropla nadziei”. To powieść bardzo wzruszająca, pełna ciepła, miłości i nadziei.

Senna, gdzie rozgrywa się akcja, to mała wioska nad mazurskim jeziorem otoczona lasem, w którym życie płynie spokojnie i powoli. Nikt się nie spieszy. Rzec by można sielanka. Nic bardziej mylnego. Wszystko zmienia się ze sprawą Nataniela Domaradzkiego. Doświadczony przez los chłopak szuka dla siebie miejsca i trafia do tej niezwykłej, mazurski i wnioski. W Sennej odnajduje nie tylko dom, ale również przyjaciół, na których może zawsze liczyć. Nataniel doświadcza miłości, zauroczenia, zdrady, odtrącenia. Podczas swej drogi musi zmierzyć się z przeszłością jej konsekwencjami, ale nigdy nie pozostaje sam.

W ostatniej części trylogii w „Kropli nadziei” musi poradzić sobie z wielką tragedią i stratą bliskiej osoby. Doktor Marta Kraszewska, która była jego oddaną przyjaciółką, na którą mógł zawsze liczyć i która była przy nim, gdy „sięgnął dna”, ginie w tragicznym pożarze. Pozostawia po sobie wielki smutek i żal, ale Nataniel nie jest sam w swej rozpaczy. Jest jeszcze Mateusz, który kochał skrycie Martę i Siergiej, który planował z nią wspólne życie. Śmierć Pani doktor zmieniła losy wszystkich bohaterów. Zmieniła też mieszkańców mazurskiej wioski. Po smutnych chwilach ponownie zagościł w Sennej spokój i miłość.

Nie brakuje zwrotów akcji i wciąż plączących się losów bohaterów. Co by się nie działo, na końcu zawsze odnajdujemy szczęście i radość. Zachęcam Was do przeczytania całej trylogii Mazurskiej Katarzyny Michalak, która jest pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Ja przeczytałam całą trylogię z zapartym tchem, a ostatnią część „Kropla nadziei” była przysłowiową wisienką na torcie. Takie książki są doskonałe na ponure, jesienne dni. To właśnie one dają siłę, ciepło, nadzieję i radość z czytania. Serdecznie polecam!


Za możliwość przeczytania „Kropla nadziei” i za skompletowanie całej trylogii dziękuję wydawnictwu Znak i Pani Katarzynie Michalak💓

Znacie twórczość Katarzyny Michalak? Czy do tej pory przeczytaliście jakąś powieść jej autorstwa?

23 komentarze:

 1. U mnie w ostatnich dniach pogoda dopisuje, piękna złota jesień. Słyszałam o tej autorce, ale jeszcze nie miałam okazji czytać jej książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam ani autorki ani jej książek..Ale wszystko przede mną - jesień idzie i coś trzeba będzie robić wieczorami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super jest ta seria, brakuje mi tylko Kropli Nadziei

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie mieć taki egzemplarz z autografem. Od razu lepiej się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham jej książki! Wprowadza niesamowitą atmosferę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś hurtowo czytałam książki tej autorki, ale tej serii niestety nie znam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam kiedyś książkę tej autorki i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Fajnie, że mogłaś dostać książkę z autografem.

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo ładnie wydane są te ksiązki, podobają mi się okładki od razu zachęcają do czytania

  OdpowiedzUsuń
 9. Te okładki są cudowne, delikatne i jak z bajki

  OdpowiedzUsuń
 10. Piekne okładki. Czytałam już recenzje tej książki i bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam kilka książek tej autorki, są bardzo wciągające

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety nie znam twórczości tej autorki, ale okładki są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Od dawna mam ochotę poznać twórczość tej autorki, czytam same cudowne recenzje jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo chcę przeczytać tą trylogię, ale póki co mam taką kolejkę książek, że nie wiem kiedy to nastąpi :-0D

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam o tej autorce. Ale nie zabrałam się jeszcze za te książki. Będę musiała to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 16. czytałam, znam,
  uwielbiam twórczość tej autorki. Właśnie czekam na najnowszą i jestem uradowana

  OdpowiedzUsuń
 17. Oj, niestety nie znam książek, ani autorki. Muszę przyjrzec się jej twórczosci :)

  OdpowiedzUsuń
 18. super, że wszystkie książki kończą się szczęśliwie i niosą pozytywne przesłania

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajnie, że masz egzemplarz z autografem, takie mają większą wartość. Książek tej autorki nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama nie wiem, czy byłaby to Książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Tak i cały czas się zastanawiam, dlaczego ludzie tak jadą bo tych książkach :/ Albo ja mam tak, że staram się wyluzować przy książkach, a nie analizować, czy to mogłoby się stać czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie znam ani autorki ani jej książki:) ale na zimowe wieczory może i sięgnę po nią:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Lubię książki tej autorki, czytałam kilka i mnie nie zawiodły.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)