W tym roku nie byliśmy nigdzie na wakacjach. Niestety, z wielu względów
nie zaplanowaliśmy urlopu i
większość czasu spędziliśmy w domu. Właśnie dlatego zaczęliśmy rozglądać się za
jak.imś ciekawym rejonem Polski, gdzie
chcielibyśmy się udać. Jest wiele ciekawych
miejsc, które warto zobaczyć.
Żeby szczegółowo zaplanować nasz wyjazd, rozejrzałam się za informacjami
w internecie. Trafiłam na bardzo pomocny poradnik
pt. „Śląsk dla każdego - Najciekawsze atrakcje Śląska”.
Bez wahania postanowiłam go kupić. Znalazłam
w nim wszystko, czego szukałam.
Zresztą sami zobaczcie.
Autorką e-booka jest Gabriela Haber.
Jest mamą Zuzi i Jasia. Z zamiłowania podróżniczka
zakochana po uszy w górach.
Wiele razy spędzała tam wakacje z dziećmi
i właśnie dlatego postanowiła stworzyć poradnik
dla wszystkich rodzin, które planują
wakacje na Śląsku. Książka jest od
matki dla matki. Znajduje się tam wiele porad
i subiektywnych ocen, na temat odwiedzonych miejsc. Nie brakuje także podpowiedzi,
co robić, gdy pogoda nie dopisuje. Ten e-book to istne kompendium wiedzy dla każdego rodzica.
Na pierwszych stronach książki
znajdują się różne porady, między
innymi 10 przykazań zwiedzającego.
Autorka e-booka chce uświadomić
innych, jak zmiana podejścia i sposobu myślenia jest w stanie zmienić nastawienie. Te kilka
pierwszych stron to podstawa, jeżeli
chcemy ruszyć na pierwszą wycieczkę z
dzieckiem.W dalszej części znajdują się poszczególne atrakcje. Podzielone zostały na różne działy, więc jeżeli chcemy zwiedzić jakąś kopalnię, to wystarczy odnaleźć taką podkategorię i dowiedzieć się, jaka jest odpowiednia dla dzieci. W każdym rozdziale znajdują się fotografie, na których widać pociechy autorki i poszczególne atrakcje. Pod każdą z nich znajduje się
także link, wraz z e-mailem i numerem kontaktowym. Dzięki temu nie musimy szukać informacji w internecie i
wszystko mamy podane jak na tacy. Widnieją tam także dokładne godziny otwarcia,
a nawet adres. Autorka opisując
swoje odczucia, odpowiada, gdzie
warto pojechać i jak należy się do
takiej wycieczki przygotować. Jest
wiele atrakcji dla dzieci w różnym
wielu, więc na pewno uda się zaplanować
coś odpowiedniego dla całej rodziny.
Kiedy już zapoznamy się ze wszystkimi atrakcjami
w tamtejszym rejonie, warto mieć
plan awaryjny w razie niepogody.
Autorka książki postanowiła wymienić
je wszystkie, podając także adres i stronę internetową. Można zaplanować fantastyczny dzień, bez względu na pogodę. W książce nie
zabrakło legend, które przy okazji
zwiedzania można opowiadać dzieciom.
W ten sposób dane miejsce jest dla dziecka
bardziej atrakcyjne. Nie brakuje
również ciekawostek o Śląsku.
Opisane są trasy spacerowe, więc
można wybrać tę optymalną. Na koniec
w e-booku umieszczono spis restauracji
wraz z opisem ich oferty, stroną internetową, adresem, e-mailem i numerem
telefonu. Podczas wakacji trzeba coś jeść, więc warto znać tanie i smaczne miejsca, w których
znajdują się także dania dla dzieci.
Na samym końcu widnieją najciekawsze atrakcje
i podsumowanie. Jak sama autorka
mówi, nie miała pojęcia, że Śląsk jest taki piękny. W tym e-booku zawarte są wszystkie niezbędne
informacje od A do Z. Dlatego, jeżeli planujecie spędzić rodzinnie czas na Śląsku, to koniecznie musicie mieć ten
e-book. Bez niego ani rusz!
Macie już jakieś plany na wakacje w przyszłym roku? Byliście kiedyś na Śląsku? Według Was taki e-book to dobry pomysł, czy wolicie spontaniczne wyjazdy?
jeśli chodzi o Śląsk to byłam jedynie w parku rozrywki Legendia
OdpowiedzUsuńJak widać, nie trzeba wydawać milionów moment i wyjeżdżać tysiące km od domu by fajnie spędzić czas w wakacje :)
OdpowiedzUsuńJa na Śląsk się wybierałam bo mieszka tam moja rodzina, ale się do tej pory nie udało bo zaszłam w ciąże i inne sprawy wyszły. Ale wiedząc teraz ile tam jeszcze atrakcji muszę spowrotem wdrożyć swój plan. Ale teraz to już będe planować na 4 osoby.
OdpowiedzUsuńŚląsk ma wiele do zaoferowania turystom..
OdpowiedzUsuńmam spoo rodziny na śląsku jednak rzadko odwiedzam ten rejon bo to drugi koniec polski, jestem pewna, że jest tam mnóstwo atrakcji, które by mnie zainteresowały
OdpowiedzUsuńW przyszłym roku wybieram się z rodziną nad morze - mieliśmy jechać w tym roku, ale trochę plany nam się zmieniły.
OdpowiedzUsuńNigdy nie byłam na Śląsku. Z planów na przyszły rok to jeszcze akurat nie ma.
OdpowiedzUsuńTaki poradnik o wycieczkach jest bardzo przydatny. Lubię coś wiedzieć o miejscach, w które chce się udać.
OdpowiedzUsuńNa Śląsku się urodziłem (górnym) a teraz mieszkam (dolnym). Myślę, że to dość okrojona wersja atrakcji, jakie tutaj można zobaczyć czy tez przeżyć. Plany? Pewnie Śląsk ;)
OdpowiedzUsuńŚląsk jest piękny i bardzo ciekawy. Od 4 lat mieszkam na Śląsku i tutaj nigdy mi się nie nudzi. Zawsze jest gdzie pojechać, coś zobaczyć czy gdzieś się pobawić. Polecam i zapraszam na Śląsk!
OdpowiedzUsuńBardzo fajny pomysł na poradnik i z pewnością przyda się osobom, które planują wybrać się na Śląsk. Ja miałam okazję być tam wiele razy, ale i tak jest sporo miejsc, które jeszcze chciałabym zobaczyć :)
OdpowiedzUsuńw Polsce jest na prawdę sporo fajnych miejscu, wartych odwiedzenia
OdpowiedzUsuńNie byłam nigdy na śląsku, ale koniecznie muszę tam pojechać. Czy na zdjęciach jest Twoja córeczka? Śliczna dziewczynka :):):)
OdpowiedzUsuńPochodzę ze śląska,także nie Śląsk nie jest mi obcy:) Poradnik bardzo fajny.
OdpowiedzUsuńNie planuję wakacji rok w przód niestety. Na śląsku nigdy jeszcze nie byłam, mam nadzieję ze kiedyś uda mi się tam wybrać:)
OdpowiedzUsuńMieszkam na Śląsku od roku i za wiele ciekawego dla mnie tu nie ma.
OdpowiedzUsuńMieszkam akurat na Dolnym Śląsku. Tutaj wokól są piękne rejony, większość jeździ w góry, za którymi ja akurat nie przepadam, wolę morze, które dla mnie jest na 2 końcu Polski. Wakacje spedzilismy kilka dni nad jeziorem i to mi wystarczy. W przyszlym roku chcemy do Chorwacji jechać. Ale czy wypali, to nie wiem, nie planuję tego już teraz.
OdpowiedzUsuńnie byłam na śląsku, ale widzę że warto odwiedzić
OdpowiedzUsuńNigdy niestety nie miałam okazji być na Śląsku. Słyszałam że jest tam naprawdę dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia może kiedyś się uda tam być.
OdpowiedzUsuńMam rodzinę na Śląsku ale nigdy nie byłam tam zwiedzać
OdpowiedzUsuńJeszcze nigdy nie byłam na Śląsku. W przyszłym roku mam zamiar wybrać się na zagraniczny urlop, a już w przyszłym tygodniu czeka mnie weekend w Karpaczu. :)
OdpowiedzUsuńFajny taki poradnik, sama od urodzenia mieszkam na Śląsku :)
OdpowiedzUsuńNigdy nie bylam na slasku :)
OdpowiedzUsuńAkurat jeżeli chodzi o Śląsk, mam tam koleżankę, która zawsze jest chętna oprowadzić ;) Nie potrzebuję ebooka
OdpowiedzUsuńNigdy nie planuję wyjazdów wcześniej niż kilka dni, niestety praca męża to uniemożliwia
OdpowiedzUsuńByłam na śląsku, ale w odwiedzinach, raczej nie zwiedzałam. Ostatnie zdjęcie świetne. : )
OdpowiedzUsuńo proszę! i to jest coś, co muszę koniecznie mieć! dzięki!
OdpowiedzUsuńHa! Ja mieszkam na Śląsku, co prawda Cieszyńskim, ale zawsze :-)
OdpowiedzUsuń