Wymarzone wakacje we Włoszech

Hej jestem Monika. Możesz mnie kojarzyć z bloga Z pamiętnika wózkersa, który od 1 maja ma nazwę Życie bez granic, można go znaleźć pod adresem https://lifebezgranic.wordpress.com którego prowadzę wraz z chłopakiem. Z Adą znamy się z kampanii #NiepełnoSprawni, której jestem organizatorką.


Dziś chciałabym podzielić się z Tobą moimi wymarzonymi wakacjami we Włoszech. Pewnie zastanawiasz się dlaczego. Ci, co mnie znają, powiedzą, że uwielbiam ciepło. Co jest prawdą, ale nie tylko dlatego to jest miejsce, gdzie chce jechać na wakacje. Zastanawiasz się dlaczego? Już Ci opowiadam.

Po pierwsze chciałabym na żywo zobaczyć to włoski styl życia. Chciałabym nauczyć się od nich cieszenie się każdą chwilą. Oni są tacy uśmiechnięci, pełni życia. Może to zasługa ładnej pogody, pięknych krajobrazów, cudownego jedzenia?
A właśnie, jeśli mowa o jedzeniu to kuchnia włoska należy do najlepszych na świecie. Dlatego ciekawe miejsca we Włoszech to także… restauracje, serwujące typowe dla tego kraju dania. Pomimo tego, że jestem osoba, która stara się mało i zdrowo jeść. To marzy mi się zjeść prawdziwą włoską pizzę czy spaghetti. A kawa włoska espresso o poranku.

Jeśli mowa o krajobrazie to nie ma co szukać w Europie drugiego tak różnorodnego krajobrazowo kraju, jak Włochy. Poza pięknymi plażami i zabytkowymi miastami czekają w nim na Ciebie zapierające dech w piersiach szczyty Alp, w tym najwyższa góra kontynentu – Mont Blanc. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, jej piękno dostrzeżesz w licznych parkach narodowych. Fanów mają też włoskie jeziora, które urzekają wyjątkową lokalizacją pośród gór i klimatycznych miasteczek. Zapomniałabym o Etnie, najwyższym wulkanie Europy.


A jeśli chodzi o zabytkowe miasta, to słyszałeś, że aż 60% światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się właśnie we Włoszech? W czasie wakacji tam warto zobaczyć niektóre z zabytków. W Rzymie, stolicy kraju, czekają na Ciebie takie atrakcje jak choćby Koloseum, Panteon Za jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech uważa się też Watykan, w którym zobaczysz Bazylikę św. Piotra. W trakcie wczasów w Italii możesz odwiedzić Wenecję, słynąca ze swoich kanałów. O urokach Włoch można opowiadać i opowiadać. Mogę dodać jeszcze niekończące się pola winorośli.


I co zafascynowałam Cię Włochami ? Też marzysz tam wyruszyć na wakacje ?

17 komentarzy:

 1. cześć Monika, powodzenia. Ja sama marzę o wyjeździe do Włoch jednak teraz mam ważniejsze wydatki niż wakacje

  OdpowiedzUsuń
 2. Włochy są pięknym krajem, aczkolwiek sam Rzym jest miastem bardzo brudnym, śmieci leżą gdzie popadnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie koniecznie. Ja będę w tym roku w Twoim rodzinnym Trójmieście na wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od dawna marzę o tym pięknym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie mam czasu na wakacje.... ale fajnie pofantazjować :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja marzę o wakacjach w Hiszpanii jeśli chodzi o Europę, ale Włochy też chętnie bym odwiedziła :D

  OdpowiedzUsuń
 7. MI się marzy wyjazd do Włoch

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj naszym wielkim marzeniem jest Dubaj! :) Kochamy to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo bym chciała tam kiedyś pojechać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię Włochy. Uwielbiam ich plaże :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Włochy to naprawdę interesujący kraj. Byłam w nim kiedyś i z chęcią tam wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Od zawsze chciałam pojechać czy polecieć do Włoch a teraz to już w ogóle chce bardziej ! :) Moja Ciocia we Włoszech spędziła pół swojego życia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Marzy mi się wycieczka do Włoch <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Marzy mi się urlop we Włoszech, w tym roku jednak stawiam na polskie morze. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jadę w połowie lipca, super sprawa ja już nie mogę się doczekać. Super fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Włochy to marzenie wielu turystów z całego świata. Nic więc dziwnego, że co roku zjeżdżają tam miliony osób. Bardzo ciekawą choć nieoczywistą destynacją jest Turyn i to nie tylko zasługa drużyny piłkarskiej. Turyn pod względem turystycznym i krajobrazowym jest bardzo ciekawy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym mieście warto poczytać nasze artykuły.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)