Wymarzone wakacje we Włoszech

Hej jestem Monika. Możesz mnie kojarzyć z bloga Z pamiętnika wózkersa, który od 1 maja ma nazwę Życie bez granic, można go znaleźć pod adresem https://lifebezgranic.wordpress.com którego prowadzę wraz z chłopakiem. Z Adą znamy się z kampanii #NiepełnoSprawni, której jestem organizatorką. 


Dziś chciałabym podzielić się z Tobą moimi wymarzonymi wakacjami we Włoszech. Pewnie zastanawiasz się dlaczego. Ci, co mnie znają, powiedzą, że uwielbiam ciepło. Co jest prawdą, ale nie tylko dlatego to jest miejsce, gdzie chce jechać na wakacje. Zastanawiasz się dlaczego? Już Ci opowiadam.

Po pierwsze chciałabym na żywo zobaczyć to włoski styl życia. Chciałabym nauczyć się od nich cieszenie się każdą chwilą. Oni są tacy uśmiechnięci, pełni życia. Może to zasługa ładnej pogody, pięknych krajobrazów, cudownego jedzenia?
A właśnie, jeśli mowa o jedzeniu to kuchnia włoska należy do najlepszych na świecie. Dlatego ciekawe miejsca we Włoszech to także… restauracje, serwujące typowe dla tego kraju dania. Pomimo tego, że jestem osoba, która stara się mało i zdrowo jeść. To marzy mi się zjeść prawdziwą włoską pizzę czy spaghetti. A kawa włoska espresso o poranku.

Jeśli mowa o krajobrazie to nie ma co szukać w Europie drugiego tak różnorodnego krajobrazowo kraju, jak Włochy. Poza pięknymi plażami i zabytkowymi miastami czekają w nim na Ciebie zapierające dech w piersiach szczyty Alp, w tym najwyższa góra kontynentu – Mont Blanc. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, jej piękno dostrzeżesz w licznych parkach narodowych. Fanów mają też włoskie jeziora, które urzekają wyjątkową lokalizacją pośród gór i klimatycznych miasteczek. Zapomniałabym o Etnie, najwyższym wulkanie Europy.


A jeśli chodzi o zabytkowe miasta, to słyszałeś, że aż 60% światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się właśnie we Włoszech? W czasie wakacji tam warto zobaczyć niektóre z zabytków. W Rzymie, stolicy kraju, czekają na Ciebie takie atrakcje jak choćby Koloseum, Panteon Za jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech uważa się też Watykan, w którym zobaczysz Bazylikę św. Piotra. W trakcie wczasów w Italii możesz odwiedzić Wenecję, słynąca ze swoich kanałów. O urokach Włoch można opowiadać i opowiadać. Mogę dodać jeszcze niekończące się pola winorośli.
  
I co zafascynowałam Cię Włochami ? Też marzysz tam wyruszyć na wakacje ?

3 komentarze:

  1. cześć Monika, powodzenia. Ja sama marzę o wyjeździe do Włoch jednak teraz mam ważniejsze wydatki niż wakacje

    OdpowiedzUsuń
  2. Włochy są pięknym krajem, aczkolwiek sam Rzym jest miastem bardzo brudnym, śmieci leżą gdzie popadnie.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)