BLOGMAS #2 Co oryginalnego kupić dziewczynce pod choinkę?

Grudzień nadszedł szybciej, niż myślałam. Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale to odpowiedni moment, aby kupić prezent pod choinkę. Dla mnie szczególnie cenne są te niepowtarzalne, wykonane ręcznie. Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną propozycją upominków dla najmłodszych milusińskich. Tym razem są to ręcznie wykonane laleczki, które tworzy niesamowita pani, której dzieła znajdziecie na stronie Liiloo.
Świat pełny kolorowych włóczek i materiałów oraz przede wszystkim wielkiego serca autorki, które wkłada w każdą rzecz, którą tworzy. To wszystko sprawia, że każda laleczka jest unikatowa i pełna miłości. Widać, że każda rzecz wykonywana jest z wielką pasją i zaangażowaniem. Jak sama mówi, początkowo było to małe hobby, które chciała rozwijać, dając od siebie coś pięknego i wyjątkowego. Nawet jeżeli ktoś prosi o wykonanie takiej samej panienki, jej detale mimo wszystko się różnią.


Co bardzo istotne, każda taka laleczka stworzona jest ręcznie od początku do końca. Lale wykonane są za pomocą szydełka (krzyżyk po krzyżyku) z miękkiej i miłej w dotyku włóczki. Ubranka również tworzone są na szydełku, w połączeniu z drutami i maszyna do szycia. Efekt jest kolosalny! Oczy, które są wykorzystywane, nie stanowią dla dzieci najmniejszego zagrożenia. Są doskonale przyszyte i nie da się ich wyciągnąć, zaświadcza o tym sama autorka, bo jej małej testerce Juli w żaden sposób nie udało się ich odczepić, nawet ząbkami.Początkowo laleczki tworzyła z myślą o swojej córeczce i nigdy nie myślała o ich sprzedawaniu. Teraz pokazuje swoje prace i wykonuje na zamówienie. Wciąż ogromną inspiracją jest jej córeczka, ale również wciąż drzemiąca w niej wewnętrzne dziecko, które chciałoby powrócić do cudownego, kolorowego świata pozbawionego problemów, bez pogoni za pieniędzmi, za światem pełnym zabawy i beztroski.Zawsze stara się, aby każda laleczka była spełnieniem marzeń każdej dziewczynki, zarówno tej dużej, jak i tej małej. Są to najlepsze przyjaciółki każdej dziewczynki, z którymi wspólnie przeżyją wiele wspólnych przygód. Lalce można zdradzić najskrytsze sekrety, traktować jak przyjaciela i kompana. Myślę, że każda z nas, jak była dzieckiem, marzyła o pięknej lali, którą będzie można czesać, przebierać, pić z nią popołudniową herbatkę. Jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Laleczki są unikatowe, pełne uroku, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju <3 Zresztą sami zobaczcie :)

Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wielki talent posiada twórczyni wszystkich tych laleczek. Na stworzenie lali poświęca mnóstwo pracy, od razu widać, że po prostu to kocha. Niektóre wyglądają niemal jak żywe. Gorąco zachęcam Was do zajrzenia na stronę Liiloo, na pewno znajdziecie coś dla swojej pociechy i długo nie wyjdziecie ze zdumienia, jak wiele potrafią zrobić ludzkie dłonie. Jestem przekonana, że każda dziewczynka ucieszy się z takiego prezentu, dzięki któremu zyska nową najlepszą przyjaciółkę. Radość dziecka jest nieoceniona!

Jak Wam się podobają takie ręcznie wykonane laleczki? Co o nich sądzicie?

2 komentarze:

  1. te lalki są przepiękne, sama chciałabym taką mieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie piękne te lalki. Zazwyczaj takie szyte lalki mi się nie podobają, a w przypadku tych jestem oczarowana :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)