Co oryginalnego kupić dziecku z okazji Chrztu Świętego.

Muzyka jest niezwykle istotnym elementem. W życiu płodowym dziecka, wpływa na odpowiedni rozwój. U niemowląt i w dalszym etapie jest równie ważna. Ma ona ogromne znaczenie u dzieci, szczególnie w wieku trzech, czterech lat, w nauce i prawidłowym rozwoju każdego dziecka. Stymuluje zmysły i od najmłodszych lat kształtuje muzykalność i poczucie rytmu. Właśnie w tym okresie można zauważyć predyspozycje do śpiewania i grania na instrumentach. Dlatego tak ważne są grzechotki, karuzele i inne grające zabawki. Mamy śpiewają dzieciom kołysanki, aby mogły się wyciszyć i lepiej zasnąć. Muzyka jest z nami cały czas, niekiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy.


Zostałam zaproszona na Chrzest Święty mojej chrześnicy. Długo zastanawiałam się, co jej kupić, aby było oryginalne, ale również praktyczne. Rodzina jest całkiem spora, wiec jak mniemam, nie zabraknie kolczyków, łańcuszków i innych standardowych prezentów. Zaczęłam poszukiwania przez Internet i po jakimś czasie trafiłam na stronę DUBI, gdzie można zamówić dla dziecka personalizowaną płytę z muzyką. Byłam pewna, że znalazłam dla niej idealny upominek.
Łucja, bo tak ma na imię moja chrześnica, mimo, że jeszcze nie umie chodzić, to zawsze, kiedy gra muzyka, staje przy stole i zaczyna kołysać się do rytmu. Oczywiście uwielbia wybijać rytm grzechotkami i na swoim ulubionym, różowym bębenku. Myślę, że w przyszłości jej pasją będzie właśnie muzyka. Póki co, dobry słuch i muzykalność można wykorzystać do nauki i zabawy, a jak wiadomo, to połączenie jest gwarancją sukcesu.


Personalizowane piosenki są skierowane do dzieci od 1 do 6 roku życia. Na płycie znajduje się aż dwanaście oryginalnych piosenek, w których Dudu i Bibi zwracają się bezpośrednio Twojego dziecka po imieniu. Dzięki temu poczuje się ono wyjątkowo i wzmocni to jego poczucie własnej wartości. Inne zabawki edukacyjne nie dają takich możliwości. Utwory są tak skonstruowane, by zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mogli bawić się oraz tańczyć z Dudu i Bibi.Piosenki dla dzieci są ważne w ich życiu, dlatego zarówno w domu, jak i w żłobku, czy w przedszkolu rozbrzmiewają różne melodie. Dzięki rytmice i wspólnemu śpiewaniu kształtuje się charakter dziecka. Myślę, że każdy doskonale pamięta, jak w przedszkolu śpiewał słynne do dziś utwory, takie jak „Jesteśmy jagódki”, czy Jedzie pociąg z daleka. Dawały nam radość i ogromną frajdę podczas zabaw, tańczenia i pokazywania. Tak jest do tej pory, choć wielu rodziców od tego odchodzi, z braku czasu i nowych pomysłów. Płyta z piosnkami DUBI to idealne rozwiązanie.Nauka w rytmach muzyki Piosenki dla najmłodszych to nie tylko zabawa i radosne tańce. Dzięki specjalnie opracowanym tekstom dziecko pozna nowe i przydatne informacje na temat otaczającego go świata oraz dowie się:

kiedy mówić przepraszam, dziękuję i proszę oraz dlaczego to jest takie ważne,
jakie są części garderoby i co zakładamy na jaką cześć ciała,
po co wychodzimy z domu i co należy przedtem zrobić,
jakie kolory mają poszczególne elementy otoczenia,
co to znaczy, że coś się lubi,
jaka jest różnica pomiędzy ciszej a głośniej i wolniej a szybciej,
jakie zwierzęta mieszkają na farmie,
kiedy jest czas na spanie.

Poprzez wesołe i pełne muzyki piosenki staraliśmy się pokazać słuchającym nas dzieciom różne elementy otaczającego świata. Dzięki DUBI Twoje dziecko pozna:
kolory,
nowe słowa,
zwroty grzecznościowe,
kroki wesołych tańców,
nowych przyjaciół w postaci sowy Dudu i króliczki Bibi.
DUBI to 12 piosenek w różnych stylach muzycznych takich jak: reggae, swing, disco, musical, pop. Dzięki temu rozwinie się wrażliwość muzyczna dziecka! Piosenki zostały tak skomponowane i napisane od podstaw w taki sposób, aby album „rósł razem z dzieckiem”. Różne stopnie trudności w utworach pozwalają cieszyć się płytą dzieciom do 6. roku życia.
Piosenki:


1. Co powie sowa?
To idealny utwór, w którym dziecko poznaje bohaterów i razem z nimi tańczy w rytm muzyki. Przyjaciele zachęcają do wspólnej zabawy. W tym przypadku jest taniec i śpiewanie szybko, wolno, cicho, czy głośno. W tym utworze dziecko zżywa się z bohaterami.


2. Tylko Ty
Ten utwór ma na celu pokazanie dziecku, że jest ważna dla najbliższych osób, a także dla nich. Pociecha czuje się wyjątkowo. Rośnie w nim poczucie własnej wartości i pewność siebie.


3. Kolory
Dzięki tej wesołej piosence maluch nauczy się nazywać i rozpoznawać kolory. Można urządzić wyścig, kto pierwszy znajdzie i przyniesie jak najwięcej przedmiotów w danym kolorze.


4. Ubieram się
Umiejętność samodzielnego ubierania się i dobieranie odpowiedniej garderoby, w zależności od pogody, to bardzo trudne zadanie, z którymi nawet starsze dzieci nie są w stanie sobie poradzić. Niektóre maluchy zwyczajnie zapominają, że powinny ubrać kurtkę, czapkę i szalik. Dzięki tej piosence będą utrwalać tę wiedzę. Przed spacerem ochoczo będą ubierać to, co należy.

5. Farma
Myślę, że piosenkę „Kaczor Donald farmę miał …” zna każdy z Was. Na płycie znajdziemy nieco ulepszoną, chwytliwą wersję, dzięki której pociecha nauczy się nazw zwierząt, ale także tego, jakie dźwięki wydają. W przedszkolu przy tej piosence można urządzić niesamowitą zabawę.

6. Czy Ty lubisz?
W tej piosence Dudu Bibi chcą pokazać, że każdy z nas lubi wiele rzeczy, ale nie koniecznie wszyscy to samo. W tym utworze nogi aż same rwą się do tańca, jest bardzo chwytliwy. Zachęca do wspólnej zabawy. Bohaterowie ponownie pokazują maluszkowi, że bardzo go lubią, że jest dla nich ważny.


7. Podnieś ręce
Mnie osobiście najbardziej podoba się ten utówr. Od samego początku jest bardzo rytmiczny, nie da się przy nim usiedzieć. Bohaterowie zachęcają do zabawy, w której dzieciaczki mają kłaść ręce na różnych częściach ciała i je nazywać. Myślę, że można ją wykorzystać do wspólnej zabawy w przedszkolu.

8. Dudu i Bibi
Kolejna melodia motywuje dzieci do zabawy i tańca razem z przyjaciółmi. Piosenka jest bardzo chwytliwa. Dziecko chętnie wykonuje kroki, o których mówią Dudu i Bibi. Myślę, że to idealny sposób na poprawę humoru. Możemy pozwolić sobie tutaj na odrobinę szaleństwa, kołysząc bioderkami.


9. Proszę, dziękuję i przepraszam
Ten utwór jest znacznie wolniejszy i bardziej stonowany. Celem piosenki jest to, aby najmłodszym używanie tych słów weszło w nawyk. Dzięki Dudu i Bibi Łucja dowiedziała się, dlaczego i w jakich sytuacjach należy używać słów proszę, przepraszam i dziękuję. W ten zabawny i ciekawy sposób najmłodsi w mig zapamiętają te zasady.


10. Śmieszne miny W tej piosence pociecha ma okazję się wyszaleć, porobić różne, śmieszne minki. Najlepiej bawić się z kimś, kto będzie naśladował nasze wariacje.

11. Sprzątanie

Myślę, że ta piosenka wszystkim rodzicom się spodoba. Jak wiadomo, po zabawie należy posprzątać zabawki, jednak ciężko jest zachęcić dzieciaki do sprzątania. Jednak Dudu i Bibi nie raz się już to udało i ze sprzątania można było urządzić kolejną zabawę.
12. Baranki
Na koniec, po aktywnej zabawie pora odpocząć. Ta stonowana melodia na pewno pomoże wieczorem zasnąć niejednemu dziecku. Nie od dziś wiadomo, że liczenie baranów pomaga, a w takim wydaniu na pewno podbije serce małych milusińskich. To idealne zakończenie aktywnego dnia.


Zabawa z Dudu i Bibi
Na płycie z piosenkami dla dzieci każdy maluch znajdzie wszystko, czego potrzebuje do szczęścia. Nie zabraknie, tańca, beztroskich wygłupów oraz pełnych radości tekstów. Podczas zabawy przy rytmach utworów DUBI, maluszek:
zostanie bohaterem piosenki i poczuje się naprawdę wyjątkowo,
pozna różne części ciała i dowie się, gdzie jest głowa, nos i kolana,
nauczy się nazywać i rozpoznawać kolory
będzie naśladować różne zwierzęta takie jak wąż, chomik, zając i małpa,
dowie się, że sprzątanie zabawek może być również wspaniałą zabawą,
nauczy się, dlaczego warto mówić proszę, przepraszam i dziękuję
dowie się, co oznaczy wolniej, szybciej, ciszej i wolniej
pozna kroki do pełnego radości tańca, który wykona razem z Dudu i Bibi,
przeżyje niezwykłą i pełną muzyki przygodę,
pozna wiele wesołych piosenek w różnych stylach muzycznych
stworzy więź z przyjaznymi Dudu i Bibi,
pozna radość, jaką można czerpać ze słuchania muzyki,
przechwyci pozytywną energią, jaka płynie z piosenek dla dzieci DUBI.

Kiedy rodzice puścili w domu płytę, a Łucja po raz pierwszy usłyszała swoje imię, była zaskoczona. Te piosenki i rytmy bardzo jej się spodobały. Nawet ich starszy synek pląsał i podrygiwać w rytm muzyki. Ich radosne, a jednocześnie zaskoczone miny były bezcenne. Później razem z braciszkiem zaczęli bawić się, jeszcze trochę nieśmiało, ale już po chwili zabawa się rozkręciła, a z każdą kolejną zabawą tańczyli coraz śmielej. Łucja cieszyła się, że bohaterzy zwracają się właśnie do niej, wołają i zachęcają ją do zabawy. Z chęcią podejmowała dane jej wyzwania, wykonywała wszystkie pocenia Dubi i Bibi, a nawet zachęcała pozostałych członków rodziny. Dzięki wesołym piosenkom, Wasza pociecha będzie uczyć się nazw kolorów, zwierząt, a także jak ubrać się przed wyjściem na dwór. Imię dziecka wypowiadane jest j aż 70 razy. Słuchając płyty, brzmi to bardzo naturalnie. Gdybym nie wiedziała, byłabym przekonana, że to po prostu zwykła płyta dla dziewczynek o imieniu Łucja. Piosenki są niezwykle melodyjne i bardzo szybko wpadają w ucho. Dziki temu nauka jest szybsza, przyjemniejsza i bardziej efektywna. Melodia wraz z wypowiedziami bohaterów tworzą jedną całość. Słowa nie są zagłuszone, są bardzo wyraźne, to właśnie dlatego piosenki są tak dobrze odbierane przez dzieciaki.


Jeżeli nie macie pomysłu na to, co podarować dziecku na ważną okazję, czy po prostu chcecie sprawić mu przyjemność i podarować coś wyjątkowego, to z całą pewnością możecie wybrać tę personalizowaną płytę z muzyką. To świetna pamiątka z dzieciństwa. Oprócz tego ogromnym plusem jest to, że płyta to doskonały upominek bez względu na płeć, czy upodobania.

Jeżeli macie pewne wątpliwości, możecie posłuchania piosenek na kanale youtube DUBI. Dudu i Bibi na pewno zaprzyjaźnią się zarówno z mniejszymi, jak i nieco starszymi dziećmi. Maluch zostanie wciągnięty do ich magicznego świata.


Za realizację płyty odpowiadają doświadczeni muzycy i aktorzy. Pomysłodawcami płyty są Mieszko Barglik (ukończył szkołę aktorską we Wrocławiu) oraz Dominika Hentosz (dziennikarka). Za teksty odpowiada Jan Naturski (tekściarz, aktor, reżyser, pedagog. Jego autorski musical „Umwuka” można obejrzeć w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu). Muzykę skomponował Grzegorz Mazoń (multiinstrumentalista znany oraz współpracownik Wrocławskiego Teatru Lalek) W rolę Bibi wcieliła się Alicja Kalinowska (pedagog, wokalistka zespołu Poprzytula). Dudu to Patryk Bartoszewski, związany z Polskim Radiem i teatrem dla dzieci.
Piosenki można zamówić na stronie w formie mp3 do ściągnięcia za 12 zł albo jako osobną płytę za 39 zł. Jest również możliwość ich połączenia i zamówienie w pakiecie. Wystarczy wybrać imię dziecka i opcję, którą wybieramy. Cały zestaw kosztuje 63 zł. Cena jest bardzo przystępna jak na taką oryginalną rzecz. Jeżeli chcecie, możecie też zamówić płytkę dla dwójki dzieci, w której imiona będą się na przemiennie przeplatały.

Płyta z personalizowaną muzyką to dla mnie coś całkiem nowego i byłam bardzo ciekawa, czy maluszki ucieszą się z niej tak, jak z innych personalizowanych zabawek, i czy porwie do zabawy małą Łucję. Początkowo miałam obawy, że taka płyta to nieodpowiedni upominek, że będzie tylko zbierała na półce kurz. Na szczęście moje obawy były niesłuszne, a płyta wywarła ogromne wrażenie i dla wielu była zaskoczeniem. Później Łucja sama prosiła o puszczenie jej ulubionych melodii, aby móc się z nimi bawić. Myślę, że każdy rodzic będzie zachwycony, kiedy zobaczy, jak dziecko chętnie wchodzi w interakcję z bohaterami. W ten sposób dziecko ćwiczy ruchową, koncentrację i kształtuje się jego emocjonalność, elementy dźwiękonaśladowcze, które się tu pojawiają, sprawiają wiele radości i wspomagają ćwiczenia logopedyczne. To doskonałe rozwiązanie na ciekawe spędzanie czasu wraz z pociechą. Nie można też zapomnieć o tym, że taką płytę można zabrać ze sobą do samochodu i odtwarzać ulubione piosenki podczas każdej podróży. Dzięki temu czas mija szybciej, a pociechy nie nudzą się i nie marudzą. Nie ma to jak nauka poprzez zabawę. Krótko mówiąc, personalizowana płyta Dudu i Bibi to idealne rozwiązanie dla każdego dziecka!

Co sądzicie o takim personalizowanym upominku? Skusiłybyście się na jego zakup?

47 komentarzy:

 1. chciałabym mieć taką płytę dla swojego chrześniaka, super prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o takiej płycie, ale myślę, że jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. ten koto owco twór, podbił moje serce. Właściwie nie byłam nigdy na chrzcie... ale wydaje mi sie, że wszystkie te zabawki rozwojowe są dobrym pomysłem

  OdpowiedzUsuń
 4. SUPER prezent
  Słyszę i tym pierwszy raz i jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o takich płytach. Moim zdaniem to doskonały prezent dla takiego malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny i oryginalny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł na fajny i oryginalny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz spotykam się z tego typu płytami, ale to na prawdę super rozwiązanie na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 9. o takim prezencie jeszcze nie słyszałam, ale jest to ciekawa alternatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To bardzo ciekawy i oryginalny pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo oryginalny pomysł z tą płytą ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Doskonały pomysł taka płyta. Faktycznie muzyka odgrywa dużą rolę w naszym życiu, więc personalizowana płyta dla dziecka to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam robić spersonalizowane prezenty. Taka płyta wydaje się świetną opcją.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie taka płyta to raczej jako dodatek do głównego prezentu, ale pomysł bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tez mysle, ze taka plyta bylaby fajnym dodatkiem to prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię spersonalizowane prezenty, ale o takim jeszcze nie słyszałam, super sprawa z tymi piosenkami. Ja od małego puszczam swojej córce piosenki, zarówno klasyczne jak i kołysanki, teraz mając 7 lat nadal zasypia przy kołysankach. Ponadto jest niesamowicie muzykalna, uwielbia tańczyć i śpiewać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Taka płytka jako dodatek do prezentu to fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 18. Super pomysł z taką muzyką. Zamówię taką płytę swojej córce

  OdpowiedzUsuń
 19. Te pierwsze misie wygladaja cudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwsze słyszę , jednak pomysł bardzo fajny, cos nowego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny pomysł na prezent. Maluchy kochają muzyke

  OdpowiedzUsuń
 22. pierwsze widze, ale pomysł fajny

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie spotkałam się dotąd z taką płytą. Bardzo ciekawa forma prezentu :)
  Z chęcią dołączam do grona obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Być chrzestnym to duża odpowiedzialność ale kupienie prezentu to jeszcze większe wyzwanie. Co kupić takiemu maluchowi który nie wie do końca co się dzieje? Pluszaki zawsze są dobrą alternatywą

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo fajne prezenty i myślę, że to świetna opcja :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Kochamy misie pluszowe <3 A jako prezent na chrzest najbardziej preferujemy pieniądze :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo fajna dla dziecka propozycja. <3

  OdpowiedzUsuń
 28. Spersonalizowane prezenty są świetne! O takich płytach jeszcze nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja lubię takie prezenty i zawsze staram się dobrać odpowiednio upominek, więc ja jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 30. O takim pomyślę jeszcze nie słyszałam!

  OdpowiedzUsuń
 31. Muszę przyznać nie pomyślałabym o takim fajnym pomysle na prezent ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. Kurczę to dla mnie totalna nowość! Nie słyszałam o czymś takim, nie mam dzieci w rodzinie jednak prześlę link przyjaciółce :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Urocze misie ! Super prezent a w dodatku uczy przez zabawkę !

  OdpowiedzUsuń
 34. O matko, cudna sprawa! Nie wiedzialam, ze cos takiego istnieje. Muszę koniecznie sprezentować Córci, bo uwielbia wszelkie pioseneczki, a muzyki słuchała już w brzuszku :-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Jako dodatek do prezentu to jak najbardziej super pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja jestem wielką fanką oryginalnych, niebanalnych pomysłów na prezent. Lubię jak coś się wyróżnia i jest inne niż to, co dostępne w każdym sklepie. O dubi nie słyszałam jeszcze i super, że do Ciebie trafiłam, bo bardzo spodobał mi się taki pomysł. Coś rewelacyjnego! Miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 37. Jeśli kiedykolwiek będę miała problem z wyborem prezentu dla jakiegoś dziecka, to na pewno się skuszę! Takie personalizowane prezenty są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Jako dodatek do prezentu jak najbardziej. Sama w sobie jest zbyt skromna jako sam prezent

  OdpowiedzUsuń
 39. Uważam jak Czary Marty. Jako dodatek do prezentu jest super, ale jako sama w sobie już nie :) Na prezent sam w sobie nadawałaby się na inną okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Myślę, że taki upominek to super sprawa. Nie dość, że uczy to jeszcze jest dość oryginalny. Maskotki również bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Ale świetny pomysł na prezent, akurat na mikołajki ;)

  OdpowiedzUsuń
 42. Jako.dodatek.do prezentu moze byc

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)