Jak dostać odszkodowanie po wypadku?Każdy z nas ma tylko jedno życie, dlatego powinniśmy o nie dbać i je chronić. Niestety, nigdy nie wiemy, co czeka na nas w przyszłości. Prawda jest taka, że natłok obowiązków i stres powodują, że nasza uwaga często jest skupiona zupełnie na czym innym niż powinna. Wystarczy chwila i wypadek gotowy. Każdemu może się coś przytrafić. Ważne, aby choć w niewielkim stopniu zabezpieczyć się na takie zdarzenia.

W telewizji i w radiu słyszy się o wielu różnych mniej lub bardziej poważnych wypadkach. Nigdy nie wiadomo, kiedy przez rozkojarzenie, czy przeoczenie innego kierowcy zostanie spowodowany wypadek. Wiadomo, że najlepiej jest, kiedy nikt nie poniesie obrażeń, najczęściej jednak zdarza się, że doznajemy w wypadkach różnych obrażeń. Ważne jest, aby tego nie bagatelizować. Jeżeli jesteśmy ubezpieczeni, w sytuacji, kiedy doznaliśmy jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Wszystko zależy jednak z czyjej winy doszło do kolizji.
Niestety, wiele osób nie wie, jak ubiegać się o jedno ze swoich praw jakim jest prawo do odszkodowania. Wystarczy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Jeśli sprawa jest sporna warto też wezwać policję, która ją rozstrzygnie i spisze raport. Bez względu na to, czy chodzi o naprawę samochodu po stłuczce, czy niezbędną hospitalizację poszkodowanej osoby, jeżeli mamy wykupione OC i AC nie jesteśmy obciążeni kosztami. Jeżeli nie wiemy co robić w przypadku kolizji, najlepiej zadzwonić na infolinię naszej firmy ubezpieczeniowej. W przypadku problemów z uzyskaniem odszkodowania możemy skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów w kancelarii odszkodowawczej. Oni powiedzą, jak należy do tego podejść i jakie czynności wykonać.

Każdy powinien pamiętać o polisie ubezpieczeniowej, bo tylko dzięki niej można będzie uzyskać odszkodowanie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze 😉Mieliście kiedyś sytuację, kiedy dostaliście odszkodowanie? Były z jej otrzymaniem jakieś problemy?

35 komentarzy:

 1. Takie ubezpieczanie to ważna sprawa warto wiedzieć co Nam się należy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny post kochana. Jeśli coś się wydarzy to do niego wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tymi odszkodowaniami to nie jest wcale tak łatwo, jest tyle czynników które determinują to czy i ewentualnie jak wysokie odszkodowanie się dostanie, że można by na ten temat książkę napisać. Na szczęście w przypadku OC jest dużo łatwiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwestie odszkodowań to bardzo ciężkie sprawy ... Niby ma się ubezpieczenie, ale żeby potem coś z tego uzyskać ....

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na szczęście z polisą problemu nie miałam, ale mój brat po wypadku sporo formalności i załawatwaania, później jakieś problemy... w końcu po długim czasie udało się.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie mialam jeszcze takiej sytuacji na szczescie

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj bardzo dawno temu mieliśmy wypłacane odszkodowanie z polisy OC, jednak obeszło się bez żadnych problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na szczęście z taką sytuacją się nie spotkałam, aczkolwiek post bardzo przydatny ^^
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Na szczęście jeszcze nie miałam takiej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na szczęście nie miałam takiej sytuacji, ale warto wiedzieć, że możemy je dostać :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Odszkodowania to trudna sprawa i latami się toczy.

  OdpowiedzUsuń
 12. nie musiałam jeszcze walczyc o odszkodowanie

  OdpowiedzUsuń
 13. na szczęście nie musiałam się jeszcze nigdy ubiegać o żadne odszkodowanie ale zawsze warto wiedzieć jak się o nie ubiegać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedyś potrącił mnie pijany kierowca i starałam się o odszkodowanie, ostatecznie wszystkim zajęła się firma

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety niedawno miałam kolizję. Pan kierowca solidnie do mnie wjechal. Auto nadal stoi w serwisie i ubiegamy się o odszkodowanie...

  OdpowiedzUsuń
 16. Przydatny post! Warto wiedziec o takich rzeczach, bo nigdy nie wiadomo co się przytrafi.

  OdpowiedzUsuń
 17. My ubiegalismy sie o odszkodawanie za zerwany dach przez huragan. Mielismy ubezpieczenie nw. Wycenili szkody na marne grosze, ktore nie pokrylyby nawet w polowie kosztow naprawy. Odwolalismy sie i odzyskalismy sume, ktora odzwierciedlala rzeczywiste straty.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ważny temat. Trzeba do końca walczyć o swoje!

  OdpowiedzUsuń
 19. Miałam wypadek i to ja byłam niestety sprawcą, choć do tej pory nie pamiętam jak do tego doszło.. sprawa toczyła się przez 1,5 roku i wieczne kłótnie z ubezpieczalnią.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja nie mam prawka i ni jeżdzę więc dla mnie nie potrzebne są takie firmy. Jednak dobrze, że o tym piszesz, bo ludzie mało wiedzą o swoich prawach.

  OdpowiedzUsuń
 21. wroce do tego posta jak bedzie trzeba

  OdpowiedzUsuń
 22. Warto zadbać o siebie nawet poprzez takie ubezpieczalnie, ja niby jeżdżę ostrożnie ale też mam wykupiony cały pakiet .

  OdpowiedzUsuń
 23. Na przyszłość będę o takim czymś pamiętać, w razie wypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Odszkodowanie po wypadku to zmora, Mój chłopak miał wypadek na skuterze 3 lata temu, a dopiero teraz dostał odszkodowanie :/

  OdpowiedzUsuń
 25. z tym odszkodowaniem za dzieciaka jak się w szkole płaciło składki to była masakra ;d

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja całe szczęście nigdy nie miałam wypadku ;) ale dobrze wiedzieć na przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 27. Dobrze wiedzieć takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobrze, że poruszasz temat odszkodowań. Na pewno niejedna osoba skorzysta z Twojego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 29. To prawda polisa to ważna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 30. dobrze wiedzieć, mam nadzieję że nigdy nie będę miała wypadku :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Miałam kolizję ale na szczęście obyło się bez problemów.

  OdpowiedzUsuń
 32. Całe szczęście nie miałam takich sytuacji - nie musiałam się ubiegac o odszkodawanie :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo ciekawy i przydatny post. Warto znać swoje prawa.

  OdpowiedzUsuń
 34. Na szczęście dotychczas nie miałam potrzeby walczyć o odszkodowanie. Natomiast uważam, że podstawową wiedzę na ten temat powinien posiadać każdy, by w razie potrzeby wiedzieć co robić.

  OdpowiedzUsuń
 35. Póki co jeszcze nie miałam konieczności domagania się takiego odszkodowania, chociaż znam kilka osób co musiały to zrobić.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)