Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Piękno dookoła nas...

Człowiek jest dość dziwną i nietypową istotą. Przez całe życie goni za czymś, co pozornie jest dla niego ważne. Nie widzi tego, co ma na wyciągnięcie ręki. Dopiero kiedy traci coś, czego wcześniej nie widział, dostrzega, co tak naprawdę utracił. Nie cenimy życia, jego piękna, tego, co nas otacza. Wiele osób dąży do bogactwa i sławy, a tymczasem najcenniejsze co, mają, jest tuż obok. I nie wiedzą, jak wielki skarb posiadają. Warto czasem się zatrzymać i zastanowić: „Czy warto poświęcać wszystko w imię kariery i pieniędzy?”. Przecież w domu czeka kochająca rodzina, która pomaga i wspiera. Mamy ładny i ciepły dom, w którym możemy czuć się swobodnie, zjeść w nim samodzielnie przyrządzony posiłek. Czy to nie jest piękne, czy nie warto doceniać te drobnostki dnia codziennego, które sprawiają, że po prostu czujemy się dobrze? Podczas swojego życia spotkałam wielu różnych ludzi, którzy potrafili  odnaleźć radość, mimo trudnej sytuacji. Kiedy zwolnijmy i rozejrzymy się, dostrzeżemy naprawdę bardzo wiele i ucieszy nas każdy promyk słońca, każdy ptasi śpiew, każdy szum liści. Doceńmy to, co posiadamy, bo jesteśmy „bogaczami”. Każdego dnia spotyka nas coś, co sprawia na radość, czy satysfakcję. Wieczorem warto zastanowić się, nie nad tym, co było złe, tylko nad tym, co dobrego nas w ciągu tego dnia spotkało. W ten sposób te przykre rzeczy nie będą miały na nas wpływu. Zwracajmy uwagę na drobiazgi, które mogą dać nam radość, bo to właśnie one nadają życiu sens i smak. Zobaczycie, że świat jest pełen kolorów, wystarczy je tylko dostrzec…

 

10 komentarzy:

 1. Nie dla wszystkich. Jednym wystarcza rodzina i przyjaciele, innym zwyczajnie nie. Przyjaźń potrafi być wielce ulotna, a rodziny nie jesteśmy w stanie wybrać - czasem dostajemy taką, z którą nie potrafimy odnaleźć wspólnego języka. Ludzie wówczas oddają się karierze, ale przy tym - pasji, marzeniom, realizują pomysły twórcze etc. etc. dążąc do czegoś - szukając w życiu czegoś więcej, niż tylko "rodziny i przyjaciół" i to jest tak samo piękne, jak model piękna przedstawiony przez Ciebie - lecz nie jedyny ("słuszny i prawdziwy").

  Przypomina mi się słynna anegdotka z środowiska filmowego:
  Był mężczyzna o niespotykanym talencie aktorskim, nie przebił się do kin ponieważ zajął się chorą na raka matką. Na jednym z bankietów opowiada tę smutną historie, a wówczas wychodzi pewna, słynna aktorka i mówi "Moja matka też była ciężko chora, a zostałam aktorką". Mężczyzna zszokowany pyta się - jak udało się jej to osiągnąć?
  Odpowiada: Pozwoliłam jej umrzeć.
  ~ Nudziarz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca o to mi chodziło. Miałam na myśli to, że warto dostrzegać drobiazgi, które czasem traktujemy jak rutynę nic nadzwyczajnego. Aby docenić piękną pasję, promienie słońca, to, że mamy stałą pracę. Każdy może takie rzeczy znaleźć we własnym zakresie i na pewno każdemu co innego sprawia szczęście, ale warto zauważać to w codziennym życiu.

   Usuń
  2. Ależ czy Ja gdziekolwiek zaprzeczyłem temu? Zaznaczyłem, że nie jest to "jedyna, słuszna droga". Opcji jest wiele i każdy odnajduje swoją ścieżkę, nastawiając się bardziej na nią. Niekiedy nie mamy specjalnych powodów by cieszyć się z drobiazgów, o których wspomniałaś, toteż szukamy właśnie celów wyższych.

   Usuń
  3. Ponadto postawiłaś pytanie - „Czy warto poświęcać wszystko w imię kariery i pieniędzy?”. Ja podjąłem polemikę z Twoją odpowiedzią na to (konkretne) pytanie. Twój komentarz względem mojej wypowiedzi - "Aby docenić piękną pasję, promienie słońca, to, że mamy stałą pracę" nijak (prawdę mówiąc) ma się do tego co napisałaś poście.
   Nie zrozum mnie źle, nie mówię, że pleciesz głupoty - zwyczajnie to zdanie nie ma większego uargumentowania w poście. Zapewne dlatego doszło do różnicy zdań.

   Usuń
 2. Jak piękny byłby świat gdyby ludzie doceniali to co mają. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak piękno jest nas wokół, ludzie powinni stanąć i delektować się tym co wydaje im się zwykłe bo tak na prawdę takie nie jest

  OdpowiedzUsuń
 4. kariera i pieniądze są dla mnie ważne ale najważniejsze jest jednak zdrowie i ludzie, przyjaciele, rodzina, wszyscy bliscy, którzy coś dla nas znaczą i są dla nas ważni. nic nie zastąpi wsparcia i miłości od drugiego człowieka i tego co możemy sami dać innym

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy z nas przeżywa swoje życie na własnych warunkach, ale ja szalenie zazdroszczę ludziom, którzy potrafią cieszyć się chwilą i z małych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)