Piękne ksiązeczki dla dzieci od wydawnictwa RM


Witajcie kochani!
Co prawda koniec roku szkolnego już za pasem, ale czy to oznacza, ze nie należy  się uczyć przez cały czas? Oczywiście, że nie! Jest wiele dostępnych książeczek dla dzieci, faworytem są książeczki z naklejkami. Jednak czy to na tym powinno polegać? Myślę, ze nie do końca. Nasze dzieci powinny kształcić się w różny sposób. I właśnie ostatnio udało mi się znaleźć książki, które łączą edukację z zabawą. Są to książeczki od wydawnictwa RM. Z tej serii dostępnych jest chyba 8 książeczek. Każda książka porusza daną kategorię, np. Historia, Zwierzęta świata, Nauka rysunku, Rośliny, Zwierzęta polski i wiele innych. Ja miałam okazje przetestować dwie z nich: Zwierzęta Świata i Historia Polski. 

HISTORIA POLSKI
W ciekawy i przystępny sposób każde dziecko pozna burzliwą, choć mimo to ciekawa historię Państwa Polskiego.. Każdy mały odkrywca dowie się w ciekawy sposób miedzy innymi kto został pierwszym królem Polski, skąd w Polsce wzięły się brokuły, co to takiego Konstytucja 3 maja i kiedy Polska odzyskała niepodległość. Oprócz tego, że historyjki są krótkie i ciekawe, to dodatkowa atrakcją jest to, ze nasza pociecha sama może pokolorować całą książeczkę, no i oczywiście najważniejsze, naklejki!  Każdemu wydarzeniu z historii Polski towarzyszą kolorowe naklejki, które uzupełniają treść tej kolorowanki. Dzięki temu historia przestanie wiać nudą!

ZWIERZĘTA ŚWIATA
Ta książeczka również ma na celu edukacje poprzez zabawę, ale jak wiemy zwierzęta zawsze były ciekawszym tematem niż historia. Znajdziemy w niej zwierzęta z całego świata, które nasza pociecha może pokolorować. Obok kolorowanek ze zwierzętami znajduje się opis do każdego z nich. No i oczywiście naklejki, o tym nie można zapomnieć. Do każdej kolorowanki jest naklejka z numerem jako podpowiedź, jak pokolorować obrazek. Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników związanych z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego twój mały odkrywca przyrody dowie się między innymi, który ptak jest najbardziej wytrwałym lotnikiem i czy boa dusiciel to naprawdę taki groźny wąż. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każde zwierzątko w barwach natury. Według mnie jest to doskonały pomysł, aby nasze dziecko poznało zwierząt  całego świata, a oprócz tego rozwinęło swoja wyobraźnię.


Ogólnie uważam, że książeczki są świetne! Każda książeczka zawiera to co najważniejsze i łączy w sobie miła i przyjemna naukę wraz z zabawą. Rozwija wiedzę, ale także kreatywność  i pomysłowość dziecka. Jest to doskonałe rozwiązanie, które już od najmłodszych lat należy w pajac, tym bardziej, że przygotowują do szkoły i natłoku wiedzy. Powiem szczerze, ż jakbym dostała dwa egzemplarze, to sama bym z chęcią z nich skorzystała. Dla mnie są świetne i jestem pewna, że zagoszczą u nas inne wydania z tej serii. Jedna taka książeczka kosztuje jedyni 12zł, wiec nie jest to zbyt wygurowaną cna za tak dobrą książkę.Myślę też, że taka książeczka jest doskonałym prezentem i na pewno sprawi wile radości. Polecam!
http://www.rm.com.pl/
                                                                          
                                                                                                                                   Testerka Adrianna

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)