Kalendarzowa zima w pełni! Co prawda nie widać jej za oknem, ale to nie znaczy, że należy o niej całkowicie zapomnieć. W tym czasie nasza skóra potrzebuje szczególnej uwagi. Jest narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, nieprawidłową pielęgnację oraz na ogólne osłabienie tkanek skóry, co prowadzi do pogorszenia wyglądu i kondycji skóry. Właśnie dlatego nie należy zapominać o prawidłowej pielęgnacji i ze względu na taką fajną pogodę rezygnować z podstawowych zimowych rytuałów. Dzisiaj przychodzę do was z trzema produktami od Vis Plantis, które na pewno odnajdą się w waszej zimowej pielęgnacji. Jeżeli jesteście gotowi, to zapraszam!Dziś w niedzielne popołudnie chciałam zachęcić Was do przeczytania debiutanckiej powieści Dominiki Kluźniak „Miejsce”. Jej autorka pochodzi z Wrocławia. Jest aktorką teatralną, jak również filmową. Mogliśmy ją oglądać w filmach takich jak „Galerianki”, „Lejdis”, „Wkręceni”, jak również w serialu „M jak Miłość”, czy „Brzydula”. Obecnie możemy ją poznać jako autorka powieści. Jeżeli jesteście ciekawi, czy odnalazła się w tej roli, to gorąco zapraszam Was do dalszej części wpisu!     Każdego dnia zalewamy naszą planetę kolejnymi tonami plastiku. Znajduje się on nie tylko na wysypiskach śmieci, ale także w morzach i oceanach. Z powodu plastiku wyginęły już tysiące gatunków zwierząt. Ptaki zaplątują się w folie i je połykają, w żołądkach ryb możemy znaleźć przynajmniej jeden woreczek foliowy. Przez plastik wyniszczeniu ulega cały ekosystem. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele plastiku jest w naszych codziennych zakupach. Marnujemy tyle foliowych siatek na warzywa i owoce, które potem stwarzają wielkie zagrożenie. Wiem, że łatwo gadać po próżnicy, dlatego zmiany zawsze warto zacząć od siebie. Nasza rodzina je dużo warzyw i owoców i co tu dużo mówić, często robimy zakupy. Pomyślałam, że warto byłoby znaleźć jakie rozwiązanie, dzięki któremu, chociaż w małym stopniu zmniejszylibyśmy zużycie plastikowych toreb. Całkiem przypadkowo odkryłam stronę Kasialove- szydełkiem tworzone. Jej autorka tworzy wiele przepięknych rzeczy na szydełku. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam wykonaną przez nią paryżankę, wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę!


Mamy zimę, jednak pogoda zupełnie jej nie przypomina. Napadało śniegu i zrobiło się chłodno. Trwają jeszcze ferie, więc dla wielu osób to doskonała wiadomość. Wszyscy długo wyczekiwaliśmy chociaż drobnych oznak zimy. W końcu trwają ferie i każdy chce wykorzystać ten czas jak najlepiej. Nawet jeżeli nie przepadamy za spędzaniem czasu na sportach zimowych, to i tak nie unikniemy kontaktu z chłodnym i mroźnym powietrzem. Wtedy szczególnie istotna jest prawidłowa pielęgnacja i nie można o niej zapominać. Szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych są usta. Nie można o nich zapominać. W innym przypadku będą wysuszone i spękane. Sama często się z tym borykam. Na szczęście jakiś czas temu odkryłam rewelacyjny balsam do ust Tisane. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, to zapraszam do dalszej części wpisu!


Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Mocny wiatr, opady deszczu i zmienne temperatury zdecydowanie nie sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Przy tak zmiennej aurze nie trudno o osłabienie organizmu, a w rezultacie chorobę. Mimo niesprzyjającej pory roku dostępne są niektóre warzywa i owoce, które przecież są tak cenne dla naszego organizmu. Niestety, witaminy to nie wszystko. Do prawidłowej pracy organizmu niezbędne są także wysoko nasycone tłuszcze. Mają one zbawienny wpływ dla naszego zdrowia. Poza tym sprawiają, że ulubione potrawy smakują jeszcze lepiej. Nie ma nic lepszego niż sałatka warzywna skropiona olejem. To najlepsze, co możemy dać naszemu organizmowi. Tylko jaki olej najlepiej wybrać? Który jest najlepszy do sałatek?