Wrześniowa pogoda potrafi być bardzo kapryśna. Nigdy do końca nie wiadomo, kiedy mogą zaskoczyć nas opady deszczu i burze. Niestety, takie warunki na zewnątrz nie sprzyjają spacerom, a tym bardziej górskim wędrówkom. Bez względu, czy jesteście na wyjeździe, czy spędzacie czas na miejscu, warto mieć alternatywę, w razie, gdyby zaplanowana wycieczka mogłaby nie wypalić. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać rewelacyjną zabawkę, jaką jest tablica „Magic Effects Whiteboard od Clementoni. Jest ona przewidziana dla dzieci od 4 do 6 lat, jednak myślę, że i tym starszym dostarczy wiele frajdy. Na ponure, deszczowe dni to po prostu zabawka idealna! Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, to zapraszam do dalszej części wpisu.

Wrzesień dopiero się rozpoczął, ale ja już wiem, że będzie do gorący czas, wypełniony wieloma książkowymi premierami. Dokładnie 30 września premierę będzie miała fenomenalna książka autorstwa Ewy Pirce. Ci, którzy znają dobrze pozostałe jej powieści, wiedzą, że to będzie petarda. Ja dopiero poznaję bliżej jej twórczość, ale już dawno zauważyłam, że ma ogromny talent pisarski. Jako że mam jedyną i niepowtarzalną okazję być patronem powieści Ewy Pirce „Nie pozwól światłu zgasnąć”, uchylę Wam rąbka tajemnicy na temat tej powieści. Jeżeli jesteście ciekawi i już nie możecie się doczekać, to gorąco zapraszam Was na przedpremierową recenzję. Na pewno nie będziecie zawiedzeni!


Wraz z początkiem października rozpocznę II rok studiów na Wyższej Szkole Bankowej. Zdecydowałam się na kierunek media i grafika. To bardzo przyszłościowy kierunek i na pewno wiele rzeczy będę mogła wykorzystać w rozwijaniu swojej pasji. Nie ukrywam, że przez to przybyło mi dosyć dużo obowiązków i przez pewien czas nie wiedziałam jak to wszystko sobie poukładać. Początki zawsze są trudne, jednak nie sądziłam, że będzie konieczność studiowania online. Na pewno taki sposób uczenia się ma wiele zalet, ale dużo więcej trzeba zapamiętać. Żeby sobie poradzić z natłokiem zadań, zawsze staram się zapisywać wszystko na kartkach. Niestety, w rezultacie gubię część kartek i pewne rzeczy mi umykają. Postanowiłam wyposażyć się w jeden duży notes i tam zapisywać wszystkie istotne sprawy. W ten sposób łatwiej jest to wszystko ogarnąć i żadna rzecz nam nie umknie. Pomyślałam także, że przy okazji warto by było wyposażyć się jakiś kalendarz zeszytowy. Kiedy zaczęłam szukać, przypomniałam sobie o stronie Edica, którą polecała mi moja znajoma z innego kierunki. Znalazłam tam wiele ciekawych rozwiązań. Byłam przekonana, że dzięki nim o niczym nie zapomnę, zwłaszcza że zostało już mało czasu. Jeżeli Wy również chcecie być perfekcjonistami w planowaniu czasu i radzeniu sobie z obowiązkami, to koniecznie zostańcie ze mną!

Jak to mówią, wszystko, co dobre szybko się kończy. Lato niestety już od nas odchodzi. Wieczory są już chłodne, słońce szybciej chowa się za chmurami, a w powietrzu czuć już zapach zbliżającej się jesieni. Warto się do niej przygotować i w porę pomyśleć o zakupach i zmianie garderoby. Zanim się obejrzymy, a dookoła zaczną spadać z drzew kolorowe liście, będzie trzeba włożyć już płaszcz, a termos z gorącą herbatą stanie się naszym najlepszym przyjacielem. Właśnie dlatego chciałabym pokazać Wam kilka propozycji ze strony Prestarrs, które na pewno przydadzą się na chłodne, jesienne dni. Jeżeli jesteście ciekawi, to zapraszam do dalszej lektury!


Już jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci po prawie półrocznej przerwie znowu usiądą w ławkach. Na pewno będzie to wyglądać inaczej niż dotychczas, a rodzice na pewno mają co do tego wiele obaw, jednak widząc uśmiech dziecka, wszystkie zmartwienia znikają w mgnieniu oka. W tym roku Hani idzie do czwartej klasy i ogromnie cieszy się ze spotkania z koleżankami. Zanim jednak się to stanie, czeka nas jeszcze wiele przygotowań. Na pewno minie też dużo czasu za nim na stałe wdrożymy się we wszystkie zasady, które trzeba przestrzegać w nowej rzeczywistości. Jedną z nich jest bez wątpienia używanie własnych przyborów szkolnych. Oprócz tego ważne, aby pociechy pilnowały swoich rzeczy. Na pewno doskonale wiecie, że z tym bywa ciężko, dlatego przychodzę do Was z rewelacyjnym rozwiązaniem, jakim są personalizowane naklejki Stickerkid. Może nie zapobiegną gubieniu przez dziecko różnych rzeczy, jednak znacząco ułatwią ich znalezienie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, koniecznie zostańcie ze mną!