Marek Marcinowski „Magia Świąt Bożego Narodzenia” - recenzja ksiażki

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres pełen radości, magii i cudów.  Szczególnie w oczach dzieci to wyjątkowy czas, na który z utęsknieniem czekają przez cały rok. Święta Bożego Narodzenia na dobre wpisały się do polskiej tradycji, jednak warto wyjaśnić pociechom, w czym tak naprawdę tkwi ich wyjątkowy i magiczny wymiar. Właśnie z takim zamysłem Marek Marcinowski stworzył wyjątkową książkę „Magia Świąt Bożego Narodzenia”, za pomocą której przenosi najmłodszych czytelników, w bajkowy świat bożonarodzeniowych tradycji i zwyczajów.


marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-recenzja-ksiazki-nawysokimobcasie.pl

  Autor: Marek Marcinowski
Tytuł: „Magia Świąt Bożego Narodzenia”
Data wydania: 2023-12-01
Wydawnictwo: Wydawnictwo Anatta
Gatunek: literatura dziecięca
ISBN: 9788367534161
Liczba stron: 12
Ocena: 10/10


marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-nawysokimobasie.pl

Marek Marcinowski „Magia Świąt Bożego Narodzenia”     

„Magia Świąt Bożego Narodzenia” to zbiór uroczych rymowanek będących prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat świątecznych tradycji. Skupiają się one na różnych elementach świątecznych przygotowań, takich jak roraty, pieczenie pierniczków czy dekorowanie choinki. Przy okazji pociechy mogą poznać tradycyjne potrawy wigilijne. Warto także wspomnieć, że znajdujące się w książeczce rymowanki, poruszają duchowe aspekty świąt, takie jak pójście na Pasterkę czy wspólne kolędowanie. To wszystko sprawia, że ta pozycja przedstawia spójny obraz tego, jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia.

 

marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-piekna-ilustrowana-ksiażka-dla-dzieci-nawysokimobcasie.pl
 
Nie ulega wątpliwości, że to idealna książka dla najmłodszych do czytania w przedświątecznym okresie, a także w trakcie Świąt Bożego Narodzenia. Za sprawą takich lektur możemy przekazać młodszym pokoleniom, w czym tkwi istota tych świąt, jakie są nasze rodzime tradycje, co tak naprawdę jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia, a także przekazać w ten sposób ważne wartości, które należy pielęgnować. Świat się zmienia, żyjemy w coraz większym pędzie i nie trudno się w tym wszystkim zatracić.


marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-wyjątkowa-ksiażka-dla-dzieci-nawysokimobasie.pl

Wyjątkowa książka dla dzieci

Autor za sprawą swojej książki, stwarza idealną okazję do nauki poprzez zabawę, pozwalając tym samym na zrozumienie znaczenia i piękna  tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Marek Marcinowski w swojej książce stawia na proste rymy, i niewydumane słownictwo, co sprawia, że jest ona ciekawa, zrozumiała i atrakcyjna dla najmłodszych czytelników. To wszystko sprawia, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia stają się piękne, radosne i pełne magii.

 

marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-wyjatkowa-ilustrowana-ksiazeczka-dla-dzieci-nawysokimobasie.pl

Na uwagę z pewnością zasługują także przepiękna oprawa graficzna, która dodają uroku całej historii. Twarde, tekturowe strony i niewielki rozmiar sprawiają, że ta pozycja będzie odpowiednim wyborem dla dzieci już od 3 roku życia. Na każdej stronie znajduje się niezwykle kolorowe ilustracje, które bezpośrednio odnoszą się do treści rymowanek. Znajduje się na nich wiele szczegółów, co na pewno przykuje uwagę tych najmłodszych, jak i nieco starszych pociech. Książeczka wręcz emanuje radością i pozytywną energią, więc nie sposób się przy niej nie uśmiechnąć.
 

marek-marcinowski-magia-swiat-bozego-narodzenia-wyjatkowa-ksiazeczka-dla-dzieci-nawysokimobasie.pl
Recenzja książki Marka Marcinowskiego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”

Książka „Magia Świąt Bożego Narodzenia” Marka Marcinowskiego to niezwykle udana propozycja dla najmłodszych czytelników, wprowadzająca ich w pełen radości i magii świat bożonarodzeniowych zwyczajów. Autor nie tylko bawi, ale także uczy, kształtując świadomość istoty Świat Bożego Narodzenia, a także rozwijając w dzieciach miłość do rodzimych tradycji. To pozycja, która z pewnością stanie się ulubioną lekturą wielu maluchów, a jednocześnie cennym narzędziem do przekazywania wartości i radości związanej z tym wyjątkowym okresem w roku. Proste rymy, przepiękne ilustracje oraz wartościowe treści to tylko niektóre z wielu zalet tej pozycji. Gorąco polecam!

 

recenzja-ksiazki-marka-marcinowskiego-magia-swiat-bozego-narodzenia-nawysokimobcasie.pl


Czy Twoje dzieci poznały już tę wyjątkową książeczkę? Co o niej sądzisz?* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, a także napisania notki na okładkę, dziękuję autorowi Markowi Marcinowskiemu

4 komentarze:

 1. Uwielbiam sięgać po kolejne wydania tego autora. To jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najczęściej sięgamy po świąteczne książeczki przed wigilijnym czasem, aby przyjemnie wbić się w jego klimat, ale tak naprawdę w każdym dniu roku sprawią wiele radości.

  OdpowiedzUsuń
 3. piekna ksiązeczka, aż miło się na nią patrzy,
  dzieciaki z takiej ksiązeczki będa zadowlone
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka ostatnio bardzo dużo czyta, więc taka książeczka z pewnością by ją ucieszyła.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)