Tak smakuje dobry erotyk. Recenzja książki K.A. Figaro „Zakazany owoc”Niektóre książki wprost ociekają pożądaniem, a my nie potrafimy się od nich oderwać. Gry, które toczą się między bohaterami, urwane w połowie zdania i dwuznaczne dialogi sprawiają, że wszystko nakręca nas jeszcze bardziej. I to pachnie doskonałym erotykiem, od którego nie sposób się uwolnić. „Zakazany owoc” K. A. Figaro to książka, po którą aż żal nie sięgnąć.Autor: K.A. Figaro

Tytuł: „Zakazany owoc”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lipstick Books

Data premiery: 2022-07-13

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9788366526143

Liczba stron: 320

Ocena: 9/10Gdy grzech puka do drzwi, co robisz? Zamkniesz je czy otworzysz szerzej? Oby nie za szeroko...K. A. Figaro „Zakazany owoc”

W książce poznasz Zuzannę. To młoda dziewczyna, która prowadzi pozornie udane życie. Ma pracę, własne mieszkanie i chłopaka, z którym chciałaby wziąć ślub. Choć jej rodzice go nie akceptują, ona nie poddaje się ich opinii i skrycie marzy, że ten wkrótce się jej oświadczy. Dziewczyna już od najmłodszych lat nie miała lekko. Jej rodzice są bogaci, ale apodyktyczni. Gdy była dzieckiem, skąpili jej uwagi i miłości, co przełożyło się na ich obecne relacje. K.A. Figaro pokazuje, że pieniądze to o wiele za mało, by stworzyć prawdziwą rodzinę.
W rodzinie Zuzanny zbliża się ważna uroczystość i kobieta po ciuchy liczy, że właśnie wtedy Fabian, jej chłopak się oświadczy. Niestety ta noc to pasmo rozczarowań, a najgorsze dopiero przed nią. W drodze do domu ulega poważnemu wypadkowi, w którego efekcie traci pamięć. Jej zanik całkowicie załamuje dziewczynę. To jeden z najtrudniejszych okresów w życiu Zuzanny. Gdy ta znajduje się na dnie, niespodziewanie w jej życiu pojawia się ksiądz Artur.
Dziewczyna odkrywa, że rozmowy z księdzem sprawiają jej wyjątkową przyjemność. Ich dyskusje i specyficzna relacja, która powstaje, zadziwia kobietę i jednocześnie elektryzuje. Sama obecność duchownego działa na nią pozytywnie. Facet jest tajemniczy i okazuje się, że wiele ukrywa.


Tak smakuje dobry erotyk

K.A. Figaro stworzyła książkę, która kipi pożądaniem i namiętnością. Jeśli lubisz sceny seksu, to w niej ich nie braknie. Jednak ich nagromadzenie nie razi i nie przeszkadza w odczytywaniu całej fabuły. Wręcz przeciwnie, podkreśla charakter bohaterki oraz ukazuje jej pragnienia, oraz sposób budowania relacji z mężczyznami. Bardzo ważne jest również to, co dzieje się pomiędzy tymi scenami. Dwuznaczne dyskusje, obchodzenie trudnych tematów lub próba rozmów o tym, co bolesne i uciążliwe zbliża bohaterów do siebie.


W tej książce znajdziesz również wiele przemyśleń i rozterek, z którymi bije się Zuzanna. Dzięki temu dziewczyna staje się jeszcze bardziej autentyczna i bliższa czytelnikowi. Wypadek zapoczątkował serię zmian w jej życiu, których w ogóle się nie spodziewała. Relacje, jakie tworzyła z innymi, nagle ulegają przeobrażeniom. Czy miejsce Fabiana zajmie ksiądz Artur? I co sprawiło, że rodzice dziewczyny są tak apodyktyczni? Czy choroba córki zmieni ich nastawienie?
Recenzja książki K.A. Figaro „Zakazany owoc”

„Zakazany owoc” K.A. Figaro od Wydawnictwa Lipstick Books to tytuł, który świetnie oddaje charakter całej powieści. Jest pikantnie, sensacyjnie i zmysłowo. To jedna z tych lektur, od których nie sposób się oderwać. Tak smakuje erotyk, który czyta się jednym tchem. Jeśli więc szukasz dobrej lektury na wolny czas, tę powieść koniecznie umieść na swojej liście. Gorąco polecam!
Znasz twórczość K.A. Figaro? Co sądzisz o tej powieści? Sięgnęłabyś po nią?


* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books oraz portalowi Duzeka.pl, na którym recenzja ukazała się pierwotnie7 komentarzy:

 1. To dobrze, że Zuzanna zachowuje się tak, jak wygląda to w życiu innych kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 2. Grzech grzechowi nie jest równy, jedne natychmiast wypraszam z życia, inne z premedytacją przywołuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio czytelniczka w bibliotece pożyczyła książkę tej autorki i bardzo zachwalała. Pewnie się niedługo skusze na lekturę

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kiedyś książkę tej autorki. Po tę propozycję też bym sięgnęła, bo lubię ten gatunek literatury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie się zapowiada. Dawno nie sięgałam po ten gatunek

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie sięgałam po ten gatunek, ale nazbierało mi się już kilka ciekawych tytułów. Dziękuję za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa fabuła. Dawno nie czytałam tego gatunku

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)