Czy rodzina to fundament? Recenzja książki „Wszystko od nowa”



Gdy jedni z nas są bardzo mocno związani z rodziną, inni starają się od niej jak najbardziej odseparować. Jednak nie da się zaprzeczyć, że dla wielu osób to właśnie rodzina jest fundamentem i jedną z najważniejszych wartości. Wśród ludzi, którzy nas kochają i szanują czujemy się najbardziej szczęśliwi i pełni. I właśnie dlatego przychodzę do Was z recenzją książki „Wszystko od nowa”, które autorką jest Małgorzata Kasprzyk.













Tytuł: „Wszystko od nowa’’

Autor: Małgorzata Kasprzyk

Wydawnictwo: Dlaczemu

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Data premiery: 01.12.2021

Ilość stron: 270
Wszystko od nowa

Marta to młoda dziewczyna, która dopiero wkracza w dorosłość. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, jednak kobieta musi zadbać również o siebie. Niestety przez zachowania ojca rodzina się rozpada. Jej brat, Kacper postanawia wyjechać za granicę, a mama zamierza odejść od stanowczego partnera. Marta nie wie, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Bardzo lubi rozmawiać z najbliższymi, szczególnie z Kacprem oraz z ciocią Weroniką, z którą ojciec również zerwał kontakt.



Wbrew opinii taty Marta postanawia wyjechać na studia do Warszawy. Wierzy we własne możliwości i chce się zmierzyć z nową perspektywą. Jednocześnie musi zdecydować, co zrobić ze swoim życiem uczuciowym. Wokół kobiety pojawia się dwóch różnych mężczyzn i dziewczyna nie do końca wie, którego powinna wybrać. Przyglądamy się jej rozterkom i wspólnie z nią próbujemy odnaleźć złoty środek. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo. Marta radzi sobie z pierwszymi poważnymi decyzjami, samodzielnością oraz problemami rodzinnymi. Jak potoczą się jej losy?


Czy istnieje szansa na dobre zakończenie?

Książka do wydawnictwa Dlaczemu świetnie pokazuje, że życie to proces. Niezależnie od oczekiwań innych osób musimy skupić się na sobie, swoim szczęściu i rozwoju. Jednocześnie nigdy nie jest za późno i każdy z nas może spróbować naprawić swoje błędy. Towarzysząc głównej bohaterce bardzo mocno wchodzimy w jej życie prywatne, przyglądamy się sprawom rodzinnym i zastanawiamy się, w jaki sposób się one potoczą.



To świetna książka, która pokazuje, że czasami warto zacząć wszystko od nowa. To, co początkowo nas przeraża lub wydaje się katastrofą, w rzeczywistości nie musi nią być! Jeśli masz ochotę na wciągającą powieść obyczajową, to „Wszystko od nowa” Małgorzaty Kasprzyk skradnie Twoje serce. To pozornie lekka opowieść, która w rzeczywistości może dotykać każdego z nas. Pokazuje, jakie jest życie i jak trudno czasem podjąć jakąś decyzję. Pamiętajmy jednak, że po każdej nocy nadchodzi dzień.



Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Dlaczemu.

6 komentarzy:

 1. Nie da się ukryć, że warto czasami zacząć wszystko od nowa. Jestem ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. interesująca książka. Będę musiała sobie zapisać tytuł, i mam nadzieję, że znajdę na nią czas!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem gdzie ty w zimie znalazłaś bez. Zabierz mnie tam proszę :) A książka mnie bardzo zaciekawiła !

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwsze piękna okładka przyciąga uwagę, a po drugie fabuła książki jest ciekawa i chętnie bym się z nią zapoznała

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to często w życiu bywa, początek czegoś zupełnie nowego może przerażać, ale z czasem okazuje się się sprzymierzeńcem naszego losu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to ksiązka, która mnie jakoś szczególnie zainteresowała. Nie mój gatunek i tematyka, ale wiem, komu mogę o niej powiedzieć

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)