Rozum czy serce? Recenzja książki Ali Hazelwood „Love on the Brain” TaniaKsiazka.plNiektórzy ludzie uznają prymat rozumu nad sercem i zawsze starają się tak postępować, by zdrowy rozsądek był ich kompasem. Jedną z takich osób jest Bee, główna bohaterka książki „Love od the Brain”. Kobieta jest człowiekiem nauki, specyficzną neurobiolożką oddaną swojej pracy. Ponadto fascynuje się Marią Skłodowską-Curie i trzeba przyznać, że ten pomysł jest po prostu fantastyczny! Na kartach powieści pojawia się wiele nawiązań do życiorysu naszej noblistki, dzięki czemu ta książka staje się jeszcze ciekawsza.

Autor: Ali Hazelwood

Tłumaczenie: Filip Sporczyk

Tytuł: „Love on the Brain”

Tytuł oryginalny: „Love on the Brain”

Data wydania za granicą: 2023-05-17

Data wydania: 2023-05-17

Wydawnictwo: Wydawnictwo You & YA

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

ISBN: 9780593336847

Liczba stron: 416

Ocena: 8/10Ali Hazelwood „Love on the Brain”

Neurobiolożka stara się patrzeć chłodno, bez emocji na każde życiowe wyzwanie. Dlatego też, gdy rozpada się jej związek, a w pracy nie udaje się jej otrzymać dofinansowania nie chce się załamywać. Takie zdroworozsądkowe podejście chroni ją przez wycofaniem się w nawet bardzo trudnych chwilach. Pewnego dnia Bee otrzymuje propozycję współpracy z innym naukowcem przy jednym z ważnych projektów.Problem polega na tym, że Bee doskonale zna swojego potencjalnego współpracownika i go nie trawi. Jeszcze na studiach doktoranckich Levi zachowywał się w bardzo obcesowy sposób i bezpośrednio okazywał, że nie cierpi kobiety i nie zamierza mieć z nią nic wspólnego. A jednak praca skazuje ich na siebie. Arcywrogowie działają metodycznie, starając się spędzać ze sobą jak najmniej czasu. A to niestety okazuje się niezbyt proste.

Rozum czy serce?

Niestety w życiu Bee zaczynają przydarzać się coraz dziwniejsze sytuacje, a gdy zaczyna ginąć jej sprzęt do gry wkracza Levi. Współpracownicy traktują Bee jak powietrze, a ta nie ma pojęcia dlaczego oraz jak w takiej sytuacji powinna postąpić. Levi bierze jej stronę i walczy w jej imieniu. To sprawia, że relacje pomiędzy tą dwójką znacząco się zmieniają. Bee jest tym całkowicie zaskoczona. Jeszcze na studiach facet traktował ją jak powietrze, a teraz dosłownie pożera ją wzrokiem. Pytanie tylko, czy jest to szczere z jego strony i czy kobieta może mu zaufać…
Recenzja książki Ali Hazelwood „Love on the Brain”


Książka Ali Hazelwood „Love on the Brain” wciąga i to niesamowicie. Jej fenomenem staje się tematyka, pełna naukowych wtrętów oraz nawiązań do biografii naszej rodzimej noblistki. Dzięki temu można wciągnąć się nie tylko w losy bohaterów, ale i poznać wiele ciekawostek na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Czytelnicy otrzymują tu romans nie nastolatków, ale dojrzałych ludzi, osób wykształconych, które mogą iść ramię w ramię i tworzyć ze sobą zdrowym, dojrzały związek. I trzeba przyznać, że nie jest to zbyt często występująca konstrukcja, a to tym bardziej intryguje. Lekka i bardzo przyjemna powieść. Jeżeli chcesz śledzić nowości książkowe, zachęcam Cię do pozostania u mnie na stałe. Gorąco polecam!Sięgasz po książki zagranicznych autorów?
Masz w planach przeczytanie tej książki?
A może znasz tę i inne powieści tej autorki?


Zobacz również:

- „Spring Fever”

- „Alicja po drugiej stronie przyjemności”

- „Słodka nienawiść”
* Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Taniaksiazka.pl

8 komentarzy:

 1. Stosunkowo rzadko sięgam po takie książki, ale myślę, że dla tej zrobię wyjątek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł na fabułę. Niby romans, ale taki nie sztampowy. Coś idealnie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię jak w książce pojawiają się wątki historyczne czy biograficzne znanych osobistości. Mogłaby być to całkiem dla mnie ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale to może dlatego, że od pewnego czasu mniej rozglądam się za nowościami z tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna okładka która mnie od razu zachęca do zajrzenia do środka. ksiązki.

  OdpowiedzUsuń
 6. od razu w oko wpadła mi tutaj okładka, lubie takie :)
  co do zawartości jestem zaintrygowana, nie wiem tylko kiedy znajde czas na te wszystkie propozcyje
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jestem, jak córka odebrałaby ten tytuł, chętnie podsunę jej pod rozwagę pomysł spotkania z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mignęła mi kilka razy w sieci okładka tej pozycji. Ale sama jeszcze nie miałam okazji sięgnąć

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)