Gdy marzenia się spełniają. Recenzja książki Agnieszki Maciuły-Ziomek „Powiadomienie”Chyba nie ma człowieka, który nie miałby marzeń. Niektórzy fantazjują o lotach w kosmosie lub górskich przeprawach. Inni liczą na to, że w końcu uda im się wybrać na koncert ulubionej kapeli lub mecz uwielbianego sportowca. Takie marzenie udaje się spełnić bohaterce powieści „Powiadomienie” od Agnieszki Maciuły-Ziomek. To romans, w którym główna bohaterka wygrywa spędzenie kilku dni z podziwianym przez nią kierowcą Formuły 1.
Autor: Agnieszka Maciuła - Ziomejk

Tytuł: „Powiadomienie”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Novae Res

ISBN: 9788382199727

Data wydania:2022-07-12

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 444

Ocena: 9/10
Agnieszka Maciuła-Ziomek „Powiadomienie”

Magdalena jest ciekawą, choć trochę niezdarną osobą. Od lat fascynuje się wyścigami Formuły 1 i zna wszystkie dotyczące ją ciekawostki. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej ulubiony kierowca Liam Davidson organizuje konkurs, w którym można wygrać wspólne kilka dni właśnie z nim. I jakie jest jej zaskoczenie, gdy okazuje się, że to właśnie ona jest jego laureatką! Przed nią wyjątkowe chwile, w trakcie których będzie mogła poznać faceta i spędzić czas w duchu rywalizacji.

Bardzo szybko okazuje się, że między tą dwójką iskrzy. Gdy Magda otrzymała powiadomienie, że czeka na nią wygrana nigdy nie sądziła, że sprawy tak bardzo się zmienią i skomplikują. Poznanie ulubionego kierowcy wywraca jej świat do góry nogami. Niestety pod koniec ich wspólnej przygody oboje ulegają poważnemu wypadkowi. Dziewczyna żyje, ale musi poddać się długiej i męczącej rehabilitacji.


Gdy marzenia się spełniają

Mogłoby się wydawać, że życie staje się lepsze, gdy marzenia się spełniają. Tymczasem poznanie Liama wywołało serię zmian i wypadków, które zmieniły uporządkowane i bezpieczne dotąd życie bohaterki. Gdy po rehabilitacji wszystko wydaje się iść w dobrą stronę, po raz kolejny sprawy zmieniają swój kierunek. Dzięki temu cała powieść jest intrygująca i trzeba przyznać, że nie sposób się przy niej nudzić. Autorka rewelacyjnie stworzyła i pogłębiła psychologicznie portrety postaci. Pokazała, że związek i budowanie relacji to sztuka kompromisów i szukania sposobów na znalezienie porozumienia.


Recenzja książki Agnieszki Maciuły-Ziomek „Powiadomienie”

Życie to praca, która często męczy. Dlatego też i nasi bohaterowie bywają wściekli, wycofani lub załamani. Borykają się z problemami i sercowymi rozterkami. Powiadomienia, które otrzymują bohaterowie wprawiają ich w radość lub przynoszą złe wieści. Czy uda im się w tym wszystkim odnaleźć? Czy relacja, którą stworzyli dzięki pasji Magdy stanie się trwała? A może ta fascynacja jest zbyt intensywna, by mogła przetrwać? Przekonaj się, sięgnij po książkę „Powiadomienie Agnieszki Maciuły-Ziomek od Wydawnictwa Novae Res. Może Cię mile zaskoczyć. Ze swojej strony gorąco polecam!Czy ta historia Cię zaciekawiła? Co o niej sądzisz? Co obecnie czytasz?


* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res oraz portalowi DuzeKa.pl, gdzie recenzja pojawiła się pierwotnie


1 komentarz:

  1. Jestem przekonana, że jest się czym zainteresować. Siostra była nią zachwycona.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)