Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Porozmawiajmy. Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

Któż z nas nigdy nie łapie się na tym, że zaczyna oceniać innych ludzi lub dopada go gorszy dzień, z którym nie potrafi sobie poradzić? W takich chwilach najczęściej potrzebujemy po prostu… ciepła. Nie szukamy złotych rad, ale obecności, wspólnej herbaty i rozmowy z życzliwym nam człowiekiem. I właśnie to próbuje pokazać najnowsza książka Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”.

 

Porozmawiajmy. Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

 

 Autor: Agnieszka Sawicz

Tytuł: „Moc czułych słów. Zapiski wiedźmy”

Data wydania: 2022-10-12

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.

Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia itd.)

ISBN: 9788383181950

Liczba stron: 320

Ocena: 8/10

 

Agnieszka Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

Agnieszka Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

„Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy” to książka, której nie da się po prostu streścić. Trudno też powiedzieć od razu, o czym ona jest i czego można się spodziewać po jej lekturze. W tej pozycji poznajemy Wiedźmę oraz jej Kota, którzy nieustannie przyjmują gości. Wciąż ktoś przychodzi, rozmawia, wychodzi, a na jego miejsce pojawia się kolejny człowiek. W domu Wiedźmy jest ciepło i przyjemnie, a goście są raczeni aromatyczną herbatą. Czy tak brzmi przepis na świetną książkę? Zdecydowanie tak!

 

Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy” - Śmierć Kwoki

 

W świecie Wiedźmy życie jest podporządkowane cykliczności i porom roku. Każdy miesiąc, zmiana czy gość traktowani są z szacunkiem, uwagą i wdzięcznością. Dzięki temu wokół bohaterki tworzy się wspaniała atmosfera pełna akceptacji, życzliwości i zrozumienia. Do jej domku przychodzą przeróżne osoby. Najczęściej chcą podzielić się swoimi historiami. I nie, nie są one wybujałe i wyszukane. To często proste opowieści z życia codziennego, w których moglibyśmy odnaleźć samych siebie…

 

Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy” - O niedopasowaniu

Porozmawiajmy

Książka Agnieszki Sawicz doskonale odnalazła się w tej części literatury, w której poszukujemy wsparcia i złotych rad. Gdy poradniki rosną jak grzyby po deszczu coraz trudniej znaleźć rzetelnie przygotowaną książkę, która dostarczy nie tylko wniosków, ale i przyjemnie otuli. Tymczasem propozycja od Wydawnictwa W.A.B. to rodzaj kompromisu pomiędzy zwykłą powieścią obyczajową, a książką z zakresu psychologii i socjologii.

 

Są tacy goście, z których wizyty cieszymy się dwukrotnie. Po raz pierwszy gdy przyjdą, a po raz drugi - kiedy wychodzą - mruknął Kot, domykając drzwi za Dobrą Wróżką.

Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

Recenzja książki Agnieszki Sawicz „Moc czułych słów. Zapiski Wiedźmy”

Przedstawione w niej opowieści ilustrują sytuacje z życia. Ktoś kogoś ocenia, ktoś poczuł się skrzywdzony lub porzucony, ktoś inny nie potrafi poradzić sobie z problemami, frustracją lub czuje, że życie przestało mieć dla niego sens. Tymczasem Wiedźma każdego wysłuchuje i otula, dając swoje wsparcie i zrozumienie nawet w bardzo bolesnych momentach. Dzięki temu każdy człowiek odnajdzie w tych historiach własne cierpienie i rozterki. Rady dawane przez autorkę nie są nachalne, ale wciąż pozostają konkretne. Tym samym ta lektura to doskonały plaster oraz sposób na to, aby w szarej rzeczywistości odnaleźć przynajmniej promyk Słońca. Gorąco polecam!

 


Książka przypadła Ci do gustu? Co o niej sądzisz? Sięgasz po pozycje związane z psychologią lub rozwojem osobistym?

 

* Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu W.A.B. oraz portalowi DuzeKa.pl, na którym recenzja ukazała się pierwotnie

 

4 komentarze:

 1. Pierwszy raz spotykam się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klimat opowieści mnie zaciekawił. Piękna oprawa graficzna. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam i nie słyszałam o tej ksiażce. Z chęcią poznam jej treść

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdarza się, że sięgam po książki psychologiczne. Książka, która łączy w sobie elementy powieści obyczajowej oraz poradnika, brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)