Avon miejsce dla każdej z nas

Gdy wokół nas tak wiele różnych firm i produktów, trudno znaleźć takie, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ja już wielokrotnie pokazywałam Wam kosmetyki czy firmy, z których usług i produktów najchętniej korzystam. Dziś po raz kolejny chciałabym powiedzieć kilka słów o rejestracji Avon, czyli firmie, która nieustannie mi towarzyszy.

Jestem konsultantką Avon

W pewnym momencie bycie konsultantką stało się dla mnie oczywiste, zarejestrowałam się do Avon. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę mieć łatwy i regularny dostęp do tego, co pozwala mi o siebie dbać. Rejestracja Avon trwa tylko moment, a zyskać można bardzo dużo. Jestem kobietą i myślę, że jak większość innych pań lubię kosmetyki, dzięki którym mogę się skupić na codziennej pielęgnacji. Korzystamy z nich, idąc pod prysznic, nakładając makijaż czy szukając właściwych kremów nawilżających. Uwielbiam również perfumy, a ich w Avonie też nie brakuje. Dlaczego o tym piszę? Bo uważam, że warto wspierać te firmy, które produkują sprawdzone i pasujące nam kosmetyki. Może jesteś osobą, która właśnie zastanawia się, gdzie znaleźć właściwy peeling, szampon czy krem na noc. A może wahasz się, czy wiązać się z tą marką. Ja mogę powiedzieć, że tutaj nie zawsze chodzi o zysk. Rejestracja Avon do niczego Cię nie zobowiązuje. Nie musisz pracować i sprzedawać kosmetyków. Możesz za to być na bieżąco i zamawiać to, co najbardziej Ci służy. To chyba jedna ze wspanialszych rzeczy dla kobiety.

Czym różni się beton architektoniczny od betonu konstrukcyjnego?

Beton to niejednorodny i wielofazowy kompozyt, powstały głównie z cementu, kruszywa i wody, które po wymieszaniu stają się ciałem lepkoplastyczno-stałym. Mieszanka ta dzięki hydratacji cementu przechodzi w ciało stałe, które w czasie dojrzewania wciąż zmienia swoje właściwości. Jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie. W okresie PRL masowo powstawały osiedla betonowych bloków, wykonanych z wielkich płyt. Z czasem beton zaczęto wykorzystywać także w celach dekoracyjnych. Obecnie beton dzieli się na konstrukcyjny i architektoniczny. Każdy z nich powstaje z innych surowców i daje inny efekt końcowy. Wraz z upływem czasu, wiele gałęzi przemysłu mocno się rozwinęło. I w taki właśnie sposób beton zyskał swoje nowe, piękniejsze i oryginalniejsze zastosowanie.

 

Czym różni się beton architektoniczny od betonu konstrukcyjnego?

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to rodzaj materiału, który stosuje się przede wszystkim w celach dekoracyjnych i estetycznych, gdzie wygląd i faktura betonowej powierzchni ma duże znaczenie. Może mieć różne faktury, kolory, wykończenia powierzchni oraz niestandardowe kształty, co pozwala na tworzenie efektownych elementów architektonicznych.  Przykładem mogą być ściany, schody, meble ogrodowe, płyty tarasowe czy elementy dekoracyjne, na przykład donice.  Beton architektoniczny jest często stosowany w budownictwie rezydencjalnym, mieszkaniowym oraz publicznym, gdzie wartość estetyczną stawia się na równi z funkcjonalnością. 

 

Czym jest beton architektoniczny?

Czym jest beton konstrukcyjny?

Beton konstrukcyjny to budulec, którego głównym celem jest zapewnienie trwałej i bezpiecznej konstrukcji budowlanej, takiej jak fundamenty, stropy, ściany nośne, słupy czy belki. Beton konstrukcyjny musi spełniać określone wymagania dotyczące wytrzymałości mechanicznej i odporności na warunki atmosferyczne oraz obciążenia dynamiczne, takie jak wiatr, woda, śnieg czy wstrząsy sejsmiczne. Zazwyczaj jest szary lub biały, bez ozdób czy dekoracji.

Różnice między betonem architektonicznym, a betonem konstrukcyjnym

Podstawową kwestią, która odróżnia beton konstrukcyjny od betony architektonicznego, jest konieczność stworzenia odpowiedniej mieszanki z ogromną precyzją, starannością i dbałością o każdy szczegół. W tym przypadku kluczowe są proporcje oraz dokładne połączenie wszystkich składników, aby na powierzchni nie pojawiły się żadne niedoskonałości (spękania, nierówności, bąbelki powietrza itp.). Na szczęście jest sposób , aby uniknąć zbędnej pracy i rozczarowania efektem końcowym. Można zdecydować się na beton architektoniczny VHCT.

 

Beton architektoniczny VHCT

Kiedy warto zdecydować się na beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to materiał, który staje się coraz bardziej popularny w projektowaniu wnętrz i architekturze. Jego charakterystyczna szara barwa i surowy wygląd stanowią doskonałe tło dla różnych stylów aranżacji. Na pewno będzie dobrym wyborem w przypadku wnętrz w stylu loftowym, ponieważ beton architektoniczny doskonale pasuje do industrialnych wnętrz, takich jak loftowe mieszkania czy przestrzenie biurowe, gdzie surowy charakter materiału podkreśla nowoczesny styl. Sprawdzi się także w minimalistycznych wnętrzach, które cechuje prostota i minimalizm. Doskonale sprawdzi się w przypadku mebli i podług. Podczas urządzania nowoczesnej kuchni można zdecydować się na dekoracyjne płytki, czy blat kuchenny. Może być także wykorzystany do wykończenia łazienki, a szczególnie ścian, podłóg, blatu umywalki czy nawet wanny, co nada wnętrzu niepowtarzalny, surowy stan. 

 

Elementy wyysstroju wnęrtrz z betonu w nowoczesnej łazinec
 

Beton architektoniczny jest materiałem, który świetnie sprawdza się do wykończania i wyposażania wielu nowoczesnych wnętrz w domu, czy mieszkaniu. Warto jednak wspomnieć, że równie dobrze może zostać wykorzystany w przypadku projektowania przestrzeni komercyjnych, na przykład wnętrz sklepów, kawiarni, czy klubów, gdzie surowy styl będzie doskonale pasować do atmosfery miejsca. Podejmując decyzję dotyczącą wykorzystania betonu architektonicznego, należy pamiętać, że wymaga on specjalnego traktowania i może nie być odpowiednim wyborem dla wszystkich pomieszczeń, a szczególnie w sypialni czy pokoju dziecięcym. Nie można jednak zapomnieć, że mimo wszystko beton architektoniczny jest bardzo trwały, odporny na ścieranie i dostępny w wielu różnych wzorach, rozmiarach i sposobach wykorzystania. Elementy wykonane z betonu architektonicznego są wstanie odmienić każde wnętrze, co daje niemal nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz.

 

Kiedy warto zdecydować się na beton architektoniczny?

Słowem podsumowania

Beton architektoniczny, to nowy materiał, który daje niczym nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz. Jest bardzo wszechstronny i uniwersalny, dzięki czemu nada się do wielu pomieszczeń, a także miejsc użyteczności publicznej. Stanowi milowy krok w rozwoju aranżacji wnętrz. Jest podstawą nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeń, które w ostatnim czasie zyskują na popularności, a beton architektoniczny coraz częściej odgrywa w nich kluczową rolę.

 

* Wpis sponsorowany

1 komentarz:

  1. Fajny wpis. Beton architektoniczny pięknie zdobi wnętrza :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)