Miłość jest w stanie wybaczyć wszystko, nawet różnicę wieku. Recenzja książki „Zbyt bezczelny” Dominiki Fal

 Miłość jest w stanie wybaczyć wszystko, nawet różnicę wieku. W końcu najważniejsze jest uczucie, które łączy dwoje kochających się ludzi. Niestety, nadal związki ze starszym partnerem, czy partnerką, wywołują kontrowersję. Żyjemy w takim społeczeństwie, gdzie każde odstępstwo od normy jest inaczej postrzegane. Wiek, to tylko liczba, a jeśli między dwojgiem ludzi jest uczucie, reszta nie ma najmniejszego znaczenia. Ten wątek poruszyła Dominika Fal w swojej debiutanckiej książce „Zbyt bezczelny”.

 

Miłość jest w stanie wybaczyć wszystko, nawet różnicę wieku. Recenzja książki „Zbyt bezczelny” Dominiki Fal

 

Dominika Fal  „Zbyt bezczelny”

 

Autor: Dominika Fal

Tytuł: „Zbyt bezczelny”

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Data wydania:2022-09-14

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 290

Ocena: 7/10

 

Recenzja książki „Zbyt bezczelny” Dominiki Fal

Russel D’etorre to trzydziestoletni specjalista do spraw wizerunku, cechujący się przede wszystkim pewnością siebie, arogancją i bezczelnością, czego dowodzi sam fakt, że był w stanie wdać się w niezobowiązujący romans z osiemnastoletnią córką swojego klienta, który niedługo po tym dowiaduje się o wszystkim, co pociąga za sobą olbrzymi skandal i zniknięcie Tiny z życia młodego mężczyzny. Po pięciu latach Russel ponownie napotyka byłą kochankę – nastoletnią Tinę Benett – w dość nieprzyjemnych okolicznościach, bo na pogrzebie swojego klienta i jednocześnie ojca dziewczyny. Tina nie poświęca Russelowi zbyt dużej uwagi, ponieważ nie chce wdawać się z nim w dyskusje i wracać do tego, co ich łączyło. 

 

Recenzja książki „Zbyt bezczelny” Dominiki Fal

 

W tym przypadku stypa bardzo różni się od tego, co wyobrażamy sobie o następującym po pogrzebie obiedzie. W tym przypadku więcej zebranych uśmiecha się i cieszy niż płacze i żałuje zmarłego. Russel – jak to na bezczelnego gościa przystało – również nie dba o konwenanse i nie sili się na bycie miłym wobec innych gości. Jedyne, co go teraz obchodzi, to tajemniczość i niedostępność Tiny. Trzydziestolatek wciąż ma do niej wielką słabość i wciąż pamięta, że nie tak dawno kochanka odeszła bez słowa pożegnania lub jakiegokolwiek wytłumaczenia. Zghostowanie sprawia, że Russel bardzo dobrze wie, że powinien odpuścić sobie nadmierne myślenie o byłej kochance, ale z drugiej strony, coś sprawia, że nie może o niej zapomnieć… 

 

Recenzja książki Dominiki Fal „Zbyt bezczelny”

Miłość jest w stanie wybaczyć wszystko, nawet różnicę wieku

 Lubię książki, w których mowa o relacji z wątkiem różnicy wieku. Wierzę w to, że o ile uczucie jest prawdziwe, o tyle nie powinniśmy sugerować się metryką. Z tego samego założenia wyszła chyba Dominika Fal, która stworzyła bardzo ciekawy świat, w którym poznajemy Tinę i Russela, wraz z całą gamą emocji, które im towarzyszą. Autorka bardzo sprawnie opisała sytuację relacji trudnej, z pozoru z góry skazanej na porażkę. 

 

Fragment książki „Zbyt bezczelny” Dominiki Fal 

 

Fragment książki Dominiki Fal „Zbyt bezczelny”

Dominika Fal  „Zbyt bezczelny”

Moją uwagę najbardziej zwróciła tutaj Tina, postać bardzo dobrze wykreowana, zmagająca się z całym szeregiem życiowych problemów, przez co jej współczułam. W trakcie lektury kilka razy się wkurzyłam, kilka razy szeroko uśmiechnęłam i wiele razy współczułam bohaterce, a to znak, że „Zbyt bezczelny” to historia napisana w bardzo dobry sposób. Uważam, że tę historię powinni poznać wszyscy sceptycy którzy uważają, że wiek to jeden z wyznaczników udanego związku. Cóż, w tym przypadku Tina i Russel fantastycznie się dopełniali, ale – rzecz jasna – nic więcej Wam nie zdradzę, bo fabułę tej książki zdecydowanie warto poznać osobiście!

 

 

Czy według Was różnica wieku, gdy dwoje ludzi dary się uczuciem ma znaczenie? Co sądzicie o fabule tej książki? Sięgacie czasami po debiuty?

 

* Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)