Coś dla młodzieży. Recenzja książki „Give me love”Dziś mam coś przede wszystkim dla młodzieży, która szuka ciekawych książek na wakacje. „Give me love” od Mai Loks wciąga kolejnych miłośników literatury. Pozornie prosta historia sprawia, że na chwilę zapominamy o swoim świecie i własnych problemach i mamy ochotę zagłębić się w rzeczywistość bohaterów. Propozycja od Wydawnictwa Editio to świetna opcja dla wszystkich, którzy szukają powieści na weekend czy urlop.Maja Loks „Give me love”


W powieści poznajemy Adele. To dziewczyna, która jest właśnie w ostatniej klasie liceum. I choć niektórzy kojarzą ten okres ze świetnymi imprezami i najlepszym czasem w swoim życiu, to bohaterka ma zupełnie inne zdanie. Dziewczyna jest ofiarą szkolnego gangu, dlatego też nie żałuje, gdy jej matka z ojczymem przeprowadzają się do Nowego Jorku. Tutaj Adele rozpoczyna z czystą kartą. Nikt jej nie zna, więc dziewczyna może głęboko odetchnąć. Choć boi się nowej szkoły i nowych ludzi, to jednak z ulgą opuszcza stare liceum i swoich oprawców.O dziwo w nowym miejscu wszystko układa się dobrze. Już pierwszego dnia bohaterka poznaje jasnowłosą Danielle i tworzy z nią bliską więź. Spotyka także nieziemsko przystojnego Alana, który bardzo przypomina jej ulubionego gwiazdora serialowego. Dzięki nowym osobom i miejscu możemy przyglądać się jej perypetiom. Odkrywamy, w jaki sposób próbuje zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, wśród innych niż dotychczas rówieśników.
Coś dla młodzieży

Trzeba przyznać, że „Give me love” to propozycja głównie dla młodzieży. Bohaterowie, których poznajemy w książce to przede wszystkim wkraczający w dorosłość nastolatkowie. Ich problemy dotyczą szkoły, imprez czy stojących przed nimi pierwszych poważnych wyborów. I co ciekawe, choć czas trwania akcji dotyczy chwil, w których Adele i jej znajomi się uczą, to głównie widzimy ich na imprezach, korzystających z używek czy doświadczających swoich pierwszych, erotycznych chwil.Oczywiście to też dobra książka dla tych, którzy lubią powieści dotyczące życia i problemów nastolatków. W książce przyglądamy się Alanowi, którego powoli coś zaczyna łączyć z Adele. Choć pozornie to tylko znajomi, a chłopak bywa opryskliwy, to pod tym zachowaniem czai się o wiele więcej. Dlatego to świetna książka na weekend, gdy mamy ochotę na coś mniej wymagającego i lekkiego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)