Czarownice pragnące zaczarować nasz świat! Recenzja książki „Księga czarownic. W kotle osobowości”
Wiem, że póki co warto cieszyć się piękną pogodą, jednak widmo nadejścia jesieni, a niedługo potem zimy już gdzieś kłębi się z tyłu głowy. Jednak dla osób, które uwielbiają czytać książki, to idealna pora. Zimowe wieczory, za oknem sypiący śnieg, ciepły kocyk i kubek gorącej herbaty z miodem i cytryną, a do tego ciekawa książka. Jest to spełnienie marzeń zabieganych kobiet, które przez cały swój zapracowany dzień czekają na właśnie tego typu relaks. Sama należę do tego tej grupy, a czytanie sprawia, że czuję się zrelaksowana i wypoczęta. Chcę Wam przedstawić książkę „Księga czarownic. W kotle osobowości”, którą stworzyło grono 14 tak zdolnych autorek. Z tego połączenia nie mogło powstać nic innego, jak 14 wspaniałych światów oraz książka pełna wzruszeń, humoru i radości.

Tytuł: „Księga czarownic. W kotle osobowości”


Autorzy: Daria Smolarek * Katarzyna Garczyk * Aga Kalicka * Ewelina Domańska * Justyna Chmiel * Anna Kucharska * Anett Lievre * Sandra Czoik * Natalia Hermansa * Maria Chudziak * Patrycja Giesecke * Anna Fobia * Beata Sagan * Shia Blackburn


Data wydania: 2020-11-15


Wydawnictwo: WasPos


Gatunek: literatura pięknaLiczba stron: 300Prawdziwy kocioł osobowości

Książka składa się z 14 różnych opowiadań, napisanych przez 14 różnych autorek, które posiadają swój oryginalny styl pisania. Dzięki nim podczas czytania możemy przeżyć wiele skrajnych emocji: wzruszenie, radość czy strach. Moim zdaniem każda z historii została dokładnie przemyślana i mimo, że są tak skrajnie rożne, łączy je jedno słowo: magia. I nie w każdym opowiadaniu chodzi o czary, zaklęcia, czarne koty i magiczne zioła. Są to historie bardziej współczesne, które otaczają nas na co dzień. Wystarczy zrozumieć jak bardzo są one magiczne. Wszystkie opowiadania są naprawdę ciekawe i warte przeczytania, zapewne nie starczyłoby mi czasu, aby wypowiedzieć się na temat każdego. By Was przekonać do jej przeczytania, chcę byście zapoznały się z kilkoma z nich.
Czarownice pragnące zaczarować nasz świat!„Maska” Anna Fobia„Maska” autorstwa Anny Fobii. Pani Ania przekazuje nam w swoim opowiadaniu wiele cennych wartości, które dotyczą tego co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu - dobre serce. Czytając je nachodzi nas refleksja: czy warto jest ukrywać swoje blizny? Czy nie jest tak, że każda z nich ma swoją historię? Czy nie łatwiej jest się z nimi pogodzić i być najzwyczajniej sobą?


„Internetowa znajomość” Ania Kucharska


Drugim opowiadaniem jest „Internetowa znajomość” Ani Kucharskiej. Mimo, że jako kobiety dorosłe zdajemy sobie sprawę z tego jak potrafi być ona fałszywa i zgubna taka znajomość, to dzięki autorce na pewno zrozumiemy, że może być ona naprawdę niebezpieczna.


„Zośka” Agnieszka Kalicka


Najbardziej wzruszająca „Zośka”Agnieszki Kalickiej. Opowiadanie o przemijaniu, odejściu bliskich nam osób i docenianiu ich jeszcze za życia, gdy są obok nas. Przy tej historii polały się prawdziwe łzy, zapoznając się z opiniami innych czytelniczek wiem, że nie tylko u mnie.


„Chcę lepszy świat” Sandra Czoik„Chcę lepszy świat” to piękna historia Sandry Czojk, która jest bardzo adekwatna do obecnych czasów. Przedstawia nam świat, w który niestety otacza nas na co dzień. Problem rasizmu, obelgi, wyzwiska, karygodne traktowanie – to wszystko, mimo, że nie jest nam obce i obserwujemy to osobiście, to czytając tak przejmujące opowiadanie przeraża nas.

„Księga czarownic. W kotle osobowości”

Książka „Księga czarownic. W kotle osobowości” składa się wielu historii, z czego każda ma cenne przesłanie i pewną lekcję. Dzięki temu, że ta pozycja jest tak zróżnicowana, czyta się ją z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. To zdecydowanie świetna książka, która nadaje się dla każdego. Mimo, że ma ponad 300 stron, przeczytałam ją w jeden wieczór. Z czystym sumieniem polecam zbiór opowiadań 14 tak utalentowanych autorek. Bardzo chętnie wrócę do tej książki, zważywszy na to, że daje nam powód do przemyśleń i refleksji dotyczących naszego codziennego życia.Gdyby tego było mało, wszystkie środki ze sprzedaży tak wspaniałej książki zostają przeznaczone cele charytatywne, co jest godne podziwu! Pozostaje mi już tylko pogratulować wszystkim autorkom talentu! Tak trzymajcie!


Co obecnie czytacie? Znacie „Księga czarownic. W kotle osobowości”? Znacie którąś z autorek tych opowiadań?
Zobacz także:


Listy, dzienniki i pamiętniki
W sidłach obsesji

* za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu WasPos

3 komentarze:

  1. Lubie czytać antologie, a ta po przeczytaniu recenzji wydaje się ciekawa i napewno magiczna. Z chęcią poznam opowiadania, które w niej znajdziemy. Do tego super okładka. Zapisuje do przeczytania i dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)