Jak pokochać siebie?Samoakceptacja jest kluczem do szczęścia. Doskonale wiem, jak ciężko jest stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie JESTEŚ PIĘKNA! Ten problem dotyczy wielu osób, bez względu na wiek, wagę, czy płeć. Oczywiście kompleksy znacznie częściej dotykają kobiet niż mężczyzn. To jasne, że każda z nas chce być chuda, młoda i piękna. Czasami mimo wszelkich starań zwyczajnie nie da się tego osiągnąć. Bez względu na to, czy mamy te kilka kilogramów więcej, czy pojawiła się kolejna zmarszczka, każdy powinien siebie akceptować i kochać takiego, jakim jest!

Sama doskonale o tym wiem i przez te 15 lat walki zdaję sobie sprawę, że nigdy nie będę miała talii osy, ponieważ z pewnych względów jest to niemożliwe. Teraz poznaję siebie na nowo i akceptuję wszystkie swoje walory. Staram się pewne rzeczy ukryć, ale dzięki blogowaniu i wielu sesjom zmieniam się. W końcu akceptuję taką, jaką jestem i staram się pokazać swoje bogate wnętrze. Nie martwię się już spojrzeniami na ulicy, głupimi komentarzami w moją stronę. Taka jestem, taką siebie akceptuję. Bez względu na to, co nas w życiu spotyka, zawsze należy być sobą i to akceptować. Mam nadzieję, że niektórzy z Was dostrzegą swoje naturalne piękno, które w Was jest, zawsze było i będzie ;)

Mój ukochany mówi mi to każdego dnia, że jestem piękna, a ja w końcu zaczynam w to wierzyć. Częściej się przebieram, stylizuję, częściej maluję i robię zdjęcia. Podczas ostatniego wyjazdu również znalazł się czas i chciałabym pokazać Wam, co z tego wyszło ;) Jeżeli sami pokochacie siebie, nikt nie będzie w stanie Was skrzywdzić, bo będziecie znali swoją wartość i to, kim jesteście naprawdę. Uwierzcie w siebie!


Stylizacja mojego autorstwa:


Czarna tunika - Rosegal
Prześwitująca tunika z wzorem u dołu - Rosegal
Spodnie 3/4 bawełniane - Lidl
Sandały Josef Seibel Makijaż:

Paleta Makeup Reolution
Szminka odcień FOK 01
Tusz do rzęs Pierre Rene A jak to wygląda u Was? Akceptujecie swój wygląd i się kochacie, czy chciałybyście mimo wszystko coś zmienić?


28 komentarzy:

 1. Powinniśmy się akceptować takimi jakimi jesteśmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale jak wiadomo łatwiej powiedzieć niż zrobić <3

   Usuń
 2. Ja jestem chuda jak tyczka a i tak siebie nie akceptuje, a kompleksy mam ogromne.
  Zapusc włosy, będziesz ślicznie wyglądała w dłuższych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale Cię rozumiem. Czasami ciężko znaleźć tą równowagę i być w pełni usatysfakcjonowanym. Mam taki plan, ale moje włosy są dość słabe i co jakiś czas trochę je podcinam. Może kiedyś się to uda :)

   Usuń
 3. Każdy ma coś w sobie co nie do końca akceptuje i chce zmienić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób, ale nie każdy. Są osoby, które siebie kochają, nawet za bardzo i właśnie przez to obrażają osoby, które odstają od normy.

   Usuń
 4. Rowniez mam w sobie pewne cechy, ktorych nie akceptuje. Ale pogodzilam sie juz z tym. Zyc w harmonii ze soba jest najwazniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Niestety, nie jest to takie łatwe.

   Usuń
 5. Fantastycznie, że masz wsparcie w bliskich i dobrze się ze sobą czujesz, przeszłaś naprawdę bardzo wiele. Ile masz lat ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie warto przejmować się komentarzami i krytyką ze strony innych ludzi. Patrzmy na siebie, akceptujmy siebie i nie poddawajmy się, choćby nie wiem co!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale niestety nie każdy umie poradzić sobie z taką krytyką.

   Usuń
 7. najważniejsze, aby akceptować siebie taką jaką się jest :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja kiedyś wcale siebie nie akceptowałam, ale pomógł mi w tym narzeczony. Teraz wiem, że skoro dla niego jestem piękna to na pewno nie kłamie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie po tym można poznać, że danej osobie na nas zależy. Ja też dzięki ukochanemu jestem bardziej pewna siebie.

   Usuń
 9. ja mam pewne kompleksy ale wiem ze je mam i je akceptuje. nie zmienie ich wiec zyje ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie potrafię w pełni się zaakceptować i pokochać, wiele razy próbowałam ale nie jest to łatwe zadanie

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiele osób tak ma że nie potrafi pokochać siebie takimi jakimi są :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Wielu osobom brakuje po prostu pewności siebie - nie potrafią dobrze powiedzieć o sobie ale też boją się powiedzieć swojego zdania, kopiują innych w wyborach własnych i zachowaniu. Kiedyś też byłam szarą myszką, bałam się kontaktów, zachowanie przez to pozostawiało wiele do życzenia. Nie miałam swojego zdania, nie umiałam wybrać czegoś sama i pierwsza.. zawsze kopiowałam innych. Jednak to wszystko się zmieniło - zmieniłam się ja - już od kilku lat jestem pewną siebie osobą, nie boję się nowych wyzwań.
  Co lepsze zarażam i uczę pewności siebie także znajomych.
  W zaakceptowaniu swojej sylwetki, swojego wyglądu mam czasem trudniej ale dążę cały czas do stanu, który bym chciała.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi zbyt długo zajęło zaakceptowanie siebie, musiałam dorosnąć do pewnych decyzji i teraz już nie mam żadnych problemów z lubieniem swojej osoby :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja sama siebie nie akceptuje :D nie podoba mi sie kilka wad u mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dobre podejście. Mi długo zajęło by siebie zaakceptować , mam problem z którym porykam się wiele lat ale coraz mniej się nim przejmuje. :))

  OdpowiedzUsuń
 16. Pewność siebie i akceptacja przychodzi z czasem:) kiedyś bardzo przejmowałam się tym co powiedzą inni. Teraz już znacznie mniej :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja z akceptacją siebie miałam spory problem, ale w końcu udało mi się siebie pokochać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się z Tobą. Nikt nie jest doskonały i najważniejsze w życiu to pokochać samego siebie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nikt z nas nie jest idealny, ale czasem warto zauważyć w samej sobie coś wspaniałego i pieścić to i pielęgnować :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)