NAVITEL NAVIGATOR - recenzjaW obecnych czasach wszyscy wiele podróżujemy i przemieszczamy się. Używamy w tym celu różnych środków transportu autobusu, tramwaju czy samochodu. Kiedyś gdy jechaliśmy w nieznane miejsce bardzo przydatna była mapa, jednak z biegiem lat miasta i drogi tak się zmieniły i nad zmieniają, że mapy przestają byc aktualne. Dlatego też wynaleziono wiele aplikacji, dzięki któremu na urządzeniach mobilnych możemy dojechać do celu. Jednym z producentów tworzących sprzęt i oprogramowanie nawigujące jest Navitel.
NAVITEL Sp. z o. o. jest jedną z szybko rozwijających się firm w Polsce z branży zastosowań technologii GPS. Pracę nad systemami lokalizacji, nawigacji satelitarnej oraz programami do zarządzania flotą samochodową rozpoczęli w 2002 roku. W listopadzie 2007 roku zespolili dotychczas pracujące kadry i podmioty w jedną spółkę NAVITEL umiejscowioną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Od początku działalności naszą misją jest działalność w sektorach telekomunikacji, ochrony środowiska oraz systemów do zarządzania flotą samochodową opartych na nawigacji satelitarnej GPS, które stają się źródłem korzyści dla ich Klientów. Dlatego projektując systemy i dbając o ich rozwój wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne tak, aby w pełni zaspokoić ich potrzeby.
Jednym z ich produktów, który miałam zaszczyt testować jest dożywotnia licencja na aplikacje do zainstalowania na telefonie ( aplikację można stosować bez licencji, jednak jest to tylko wersja demo). Instalacja bardzo szybka i prosta, wszystko opisane krok po kroku.Voucher z kodem aktywującym mapę Polski w aplikacji Navitel Navigator ma postać otwieranego kartonika, wewnątrz którego pod maskującą zdrapką znajduje się ciąg znaków. Należy je wpisać w pole widoczne po zainstalowaniu aplikacji Navitel Navigator na smartfonie lub tablecie (aplikację pobieramy ze sklepu właściwego dla danego systemu operacyjnego), kolejno wybierając opcje „Kup wersję Premium” -> „Aktywuj klucz”.

Dalszy proces zakłada już tylko uwierzytelnienie klucza przez system producenta oraz pobranie i zainstalowanie mapy Polski. W tym momencie aplikacja jest już gotowa do użytkowania. Do instalacji mapy potrzeba 500MB wolnej pamięci urządzenia, na którym dokonujemy instalacji oraz minimum 40MB RAM.
Mapa Polski liczy 645 421 km węzła drogowego i 238 067 punktów POI.

Aplikacja Navitel Navigator działa także w trybie offline, dzięki czemu nie korzysta z transferu danych. Oprócz tradycyjnych dla tego typu aplikacji nawigacyjnych Navitel Navigator oferuje szereg usług dodatkowych, zintegrowanych z programem – informacje pogodowe, możliwość rezerwacji noclegu korzystając z ofert serwisu Booking.com czy wbudowany komunikator, poprzez który użytkownicy mogą udostępniać sobie swoją obecną lokalizację czy ostrzegać się o zdarzeniach drogowych. Interesującą z punktu widzenia firm może być funkcja „samochód ciężarowy”, która pokazuje drogi wyłączone dla samochodów o masie powyżej 3.5 tony oraz zakazy związane z nieprzepisowym tonażem.
- LIVE NAVITEL informacje - informacje o ruchu drogowym( w rzeczywistym czasie) za pośrednictwem internetu
- Obiekty w 3D
- Zaawansowane planowanie trasy
- Navitel.Wydarzenia — nowa, bezpłatna, interaktywna usługa pozwalająca użytkownikowi ustawić i wyświetlić na mapie znaki innych użytkowników, symbolizujące różne typy zdarzeń drogowych.
- punkty zainteresowania z logiem (np. McDonald, stacja paliw)
- Ulice w formacie 3D
-Asystent zmiany pasów
-Ostrzeżenia przed radarami
-NAVITEL pogoda - pogoda na żywo, informacje dotyczące pogody w wybranym miejscu na kuli ziemskiej z wyprzedzeniem do 4 dni
- NAVITEL SMS - wymiana wiadomości w celu określenia wzajemnego położenia, a także względem innego obiektu.
- NAVITEL przyjaciele- to interaktywna usługa, która umożliwia śledzenie lokalizacji Twoich znajomych na mapie, chatowanie lub takie ustawienie trasy, by spotkać się z nimi po drodze
- wyszukiwanie online
-NAVITEL cloud pozwala zapisać ustawienia, waypoints, historie wyszukiwania w chmurze. Dane zapisane w chmurze mogą zostać przywrócone po ponownym zainstalowaniu aplikacji. Jeżeli używasz Navitel Navigator na kilku urządzeniach, waypoints oraz historia mogą zostać synchronizowane między nimi, jest to bardzo pożyteczna funkcja, która pozwala zaoszczędzić czas
- Wielojęzykowe środowisko i komunikaty językowy
- Dynamiczne POI
- Booking.comJest to doskonała aplikacja dla osób podróżujących wiele po kraju, które stawiają na wygodę i łatwą obsługę. Jest to właśnie dla nich. Aplikacja łatwa do zainstalowania i uruchomienia. Posiada liczne funkcje, których inne nawigatory nie posiadają. Ma możliwość korzystania z funkcji zarówno z połączeniem internetowym jak i bez. Pokazuje fotoradary, korki, pogodę i wiele innych, dzięki czemu podróż jest o wiele krótsza i przyjemniejsza. Obsługiwana jest na urządzeniach z Androidem, Windows Phone, iOS, Apple, iPhone, iPad, Bada i wielu innych. Jej cena nie jest wygórowana, bo wynosi 50zł dożywotnio, gdzie jednorazowo w innych aplikacjach wynosi około 5zł. Polecam tę aplikację z licencją każdemu, nie tylko na dalsze wyjazdy. Dziękuję za możliwość testowania firmie NAVITEL Sp. z. o. o. i zycze wszystkim kierowcom i nie tylko szerokiej drogi 😉
Testerka Adrianna
1 komentarz:

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)