Anna Langer „Piękny i martwy” - recenzja książki / TaniaKsiazka.pl

W okresie jesiennym, gdy liście opadają z drzew i dni stają się krótsze, ludzka wyobraźnia ożywa w obliczu tajemniczego i niejasnego. Halloween, pełne magii święto, przywołuje ducha przygody i fascynacji nadprzyrodzonymi zjawiskami. To w czasie tych chłodnych, mrocznych wieczorów, zapatrzeni w płomienie świec i wsłuchując się w szum liści, najchętniej gromadzimy się wokół opowieści - zwłaszcza tych, które łamią granicę między światem żywych a umarłych. W tej mrocznej atmosferze pojawia się jedna historia, tytułowa i fascynująca: "Piękny i Martwy" autorstwa Anny Langer. Ta opowieść przyciąga nasze myśli w świat, gdzie piękno splata się z melancholią, a granica między życiem a śmiercią zanika, pozostawiając nas z dreszczem tajemnicy.
 
 
 
 
 
  Autor: Anna Langer
Tytuł: „Piękny i martwy”
Data wydania: 2023-09-27
Wydawnictwo: Niegrzeczne książki
Gatunek: fantasy, science fiction
ISBN: 9788383215280
Liczba stron: 416
Ocena: 7/10
 

Anna Langer „Piękny i martwy”

W życiu Jagody zawisło wszystko na włosku, gdy musiała sprzedać odziedziczoną po babci kawalerkę, aby spełnić swoje marzenie o własnym biznesie. Z powodu ograniczonego budżetu znalazła schronienie u swojej przyjaciółki Róży, z którą razem otworzyła firmę rękodzielniczą. Jednak czas płynący w cudzym domu zaczął sprawiać, że Jagoda czuła się jak gość, który nie chce dłużej być na czyjejś głowie. Musiała znaleźć własne miejsce, które spełniłoby jej marzenie o niezależności, ale jednocześnie mieściło się w jej ograniczonym budżecie.

Znalezienie ogłoszenia o wynajmie domu było dla Jagody jak spełnienie modlitwy. Niski czynsz wydawał się zbyt piękny, by być prawdziwym, ale już pierwsze spojrzenie na miejsce wzbudziło w niej niepokój. Wyglądało jak scena prosto z horroru, a chłodny dreszcz przeszedł jej po plecach, gdy tylko stanęła na progu. Mimo przerażającej atmosfery, Jagoda była zmuszona podjąć decyzję i zaakceptować ofertę, wiedząc, że będzie musiała stawić czoła przerażającym wrażeniom, które towarzyszyły każdemu krokom w nowym miejscu.

Na szczęście nie musiała być tam sama. Jej współlokatorem okazał się być Martin, tajemniczy i niezwykle przystojny Amerykanin polskiego pochodzenia. Od samego początku coś w nim przyciągało jej uwagę. Był dziwnie fascynujący, ale jednocześnie skrywał mroczne tajemnice.
Agoda i Martin zaczęli spędzać razem czas, starając się odnaleźć wspólny język. Chociaż chłopak był z początku nieco zamknięty w sobie, stopniowo zaczynał otwierać się przed nią. W miarę jak poznawali się lepiej, oboje zdawali sobie sprawę, że nie tylko dom był pełen tajemnic, ale i Martin skrywał coś, co mógłoby zmienić wszystko.

Kim jest tajemniczy Martin? Jaką historię skrywa ten dom? I czy na prawdę w nim straszy? Czy Martin i Jagoda mają szansę na szczęśliwe zakończenie? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając „Piękny i martwy”

Niezwykła powieść przekraczająca granicę między życiem, a śmiercią
„Piękny i martwy” to intrygująca opowieść o przeplatających się światach, gdzie granice między życiem a śmiercią zaczynają zanikać. Autorka, Anna Langner, zgrabnie balansuje na granicy między fantastyką a romansidłem, tworząc niezwykłe połączenie napięcia, magii i emocji. Historia Jagody i Martina staje się centrum fantastycznych zdarzeń, gdzie rzeczywistość miesza się z nadprzyrodzonym, a życie i śmierć stają się płynnymi pojęciami.

Recenzja książki Anny Langer „Piękny i martwy”

Książka „Piękny i martwy” porusza czytelnika, skłaniając go do zadawania fundamentalnych pytań o naturę życia, miłości i tego, co kryje się po drugiej stronie świata zmysłowego. To lektura, która przykuwa uwagę od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się od książki aż do samego zaskakującego finału. Czytelnicy, którzy lubią połączenie tajemnicy, magii i romansu, odnajdą w tej książce coś wyjątkowego - podróż przez światy, gdzie granice pomiędzy życiem a śmiercią są cienkie, a uczucia są silniejsze niż sama rzeczywistość.


* Wpis powstał we współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl

12 komentarzy:

 1. Myślę, że z tą książką spędziłabym miło czas. Zapamiętam tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię, gdy książka jest wciągająca od samego początku aż do końca.

  OdpowiedzUsuń
 3. może uda mi się przeczytać tą książkę! podoba mi się tematyka, także zpaisuje sobie

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie jest to książka dla mnie. Ostatnio omijam tego typu historie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podobają mi się takie okładki, cieszę się, że większość wydawców zrezygnowała z wybierania modeli ze stocków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe zestawienie przymiotników w tytule, od razu zastanawiam się, czy zwycięży piękno uczuć, czy raczej podążać będę szlakiem mroku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy tytuł z chęcią sięgnę po niego, jestem przekonana że mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powieść zapowiada się ciekawie. Myślę że spodoba mi się ta książka

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, zupełnie nie moje klimaty. Ale coś czuje że mojej mamie się spodoba. Idealnie jako prezent na zbliżające się imieniny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematycznie nie trafia w mój gust, ale zawsze cenię sobie różnorodność literatury. Może dla kogoś, kto lubi połączenie magii z romansidłem, będzie strzałem w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka rzeczywiście przyciąga spojrzenie! Wydaje się, że klimat książki jest dobrze oddany.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mogłabym dać jej szansę. Może akurat wpadnie mi do gustu

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)