Kraina balonów gigantówSzkoła już się zaczęła, ale to nie powód, aby przestać się bawić. Dzisiaj pora na kolejny, niestety, już ostatni eksperyment od FUNIVERSITY. FUN Air, to jeden z najprostszych eksperymentów, a zarazem najciekawszych dla dzieci. Odpowiada na wiele pytań, np. czy jest możliwe nadmuchanie balona jednym dmuchnięciem, a jeśli tak to, dlaczego? Czy stoi za tym magia, czy też prawo fizyki? Nie warto zgadywać, lepiej poznać je od środka. Eksperyment od FUNIVERSITY na kilka godzin zamienia dom w prawdziwe laboratorium badawcze. Czyż może być przyjemniejszy sposób odkrywania tajemnic fizyki i chemii niż poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia? Dzięki absolutnie bezpiecznym eksperymentom, mały naukowiec, pod opieką rodziców, czy dziadków, będzie poznawał prawa fizyki. Doświadczenie jest punktem wyjścia do dalszych rozmów, zadawania pytań i odkrywania sekretów otaczającego świata. Nie ma nic lepszego niż mądra zabawa!
W opakowaniu znajdziemy niezbędne do przeprowadzenia doświadczenia przedmioty:
· Instrukcję
· Rękaw foliowy
· Flamaster


Pora wykonać nasz magiczny eksperyment. Na początek na jednym końcu rękawa należy zawiązać supeł. Przed napompowaniem możemy narysować coś mazakiem i obserwować jak się zmienia. Najpierw spróbowaliśmy napompować balon w standardowy sposób (tak, jak zwykły gumowy balonik – przykładając wąski wlot rękawa tylko o ust, nie obejmując nosa). Wykonujemy 5 wdmuchnięć. Ściskamy wylot balonu, aby powietrze nie mogło się wydostać. Przesuwamy je w jedno miejsce i wyciągamy wnioski. W ten sposób nie udało nam się nadmuchać go nawet do połowy. Następnie wypuszczamy całe powietrze. Druga osoba łapie za koniec z supełkiem na wysokości twarzy osoby, która dmucha. Maksymalnie rozszerzamy niezawiązaną krawędź rękawa. Dmuchamy w balon długo i jednostajnie z odległości ok. 30cm. Robimy to tylko raz. Po skończonym wydechu szybko zamykamy wlot balonu, aby powietrze nie mogło się z niego wydostać. Po zakończeniu doświadczenia wyciągamy wnioski.
Wiatr jest najlepszym dowodem na to, że otacza nas powietrze i to doświadczenie również tego dowodzi. Podczas szerszego rozchylenia balona, oprócz wydychanego powietrza, dostaje się także to, które nas otacza. Wtedy balon wypełnienia się całkowicie. Widzimy, jak wiele powietrza znajduje się wokół nas.

Podczas eksperymentu nasza pociecha dowiaduje się wielu nowych informacji. Jest bardziej ciekawa świata, chętniej i weselej podchodzi do nauki. Oprócz wartości naukowych, nadmuchany i zawiązany balon stanowi doskonałe źródło zabawy. Myślę, że byłby to doskonały element urodzinowego przyjęcia. Zabawy przy tym, co nie miara. Doświadczenie jest bardzo proste, a do tego zabawne. Dzieciaczki miałyby przy nim więcej frajdy i powiem szczerze - nic dziwnego. Eksperymenty mnie również przynoszą wiele frajdy. Taka zabawa, to najlepsza forma nauki. Zainteresowanie dzieci widocznie wzrasta. Dodatkowo, dzięki takiemu balonowi, można zorganizować wiele konkurencji, na przykład rzut wzwyż, rzut w dal, czy rzut do celu.

Jeżeli Was również zaciekawiły dotychczasowe doświadczenia, to w sklepie dostępne są jeszcze inne eksperymenty. W sumie jest ich 6 : FUN gator, FUN snow, FUN bow, FUN blob, FUN goo, FUN beads i FUN puzzle.


Mam nadzieję, że tak samo jak mojej rodzinie, Wam także spodobały się eksperymenty od FUNIVERSITY, a czytanie ich recenzji zaciekawiło Was. Są one doskonałą atrakcją, ale także prezentem dla każdego małego odkrywcy. Według mnie są to fenomenalne pomysły i żałuję, że odkryłam je dopiero teraz.
18 komentarzy:

 1. bardzo fajne doświadczenia. jak córcia podrośnie to chetnie tez skorzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na polaczenie zabawey z nauka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajnie to wygląda:) Moja uwagę przyciąga, wiec dzieci z pewnością zainteresuje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna zabawa z dzieckiem :) muszę kupic mojej córce

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna zabawa. Nie dziwię się że jesteście zadowolone, zawsze to coś innego niż gry czy bajki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy eksperyment :) wydaje mi się, że na co dzień nikt się nawet nie zastanawia dlaczego tak, a nie inaczej - a dzieci zapytają ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo moja córa miałaby zaroche xd

  OdpowiedzUsuń
 8. super eksperyment. zabawa na calego!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne doświadczenie. Przy okazji zabawy możemy się czegoś nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne! Moj synuś polubił się z funiversity ❤

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna sprawa. Napewno będzie to idealny prezent dla moich ciekawskich przedszkolakow ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moj syn jest bardzo ciekawy świata i uwielbia roznego rodzaju doswiadczenia. Chętnie przejrze oferte tego sklepu. Moze i nam sie cos spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jaka świetna rzecz! Muszę pokazać moim chłopakom :)
  Z chęcią dołączam do obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajny sposób na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajny pomysł na zabawę z dziećmi. Moim napewno by się spodobało

  OdpowiedzUsuń
 16. Ostatnio w pewnym sklepie internetowym widziałam jeszcze większe balony na urodziny w kształcie cyfr o wysokości 86 cm. Muszę przyznać, że te foliowe, połyskujące dekoracje prezentowały się naprawdę bardzo efektownie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)