Wraz z przyjściem nowego tygodnia, w wielu województwach rozpoczęły się ferie zimowe. To zdecydowanie czas zabawy i swawoli. Na południu jest dużo śniegu, dlatego wszyscy kierują się tam, aby oddać się aktywnemu wypoczynkowi. Dzieci uwielbiają śnieg i zawsze wyczekują, kiedy będą mogły oddać się zimowemu szaleństwu. Ferie to odpowiedni moment na spędzani czasu na świeżym powietrzu, jednak należy pamiętać, aby odpowiednio się zabezpieczyć przed mrozem i wiatrem. Odpowiedni ubiór to jedno, ale trzeba również pamiętać o skórze, która jest wrażliwa na warunki zewnętrzne. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, szczególnie u osób z bardzo suchą i wrażliwą skórą. Zawsze kiedy jest mróz, powierzchnia dłoni i twarzy staje się wysuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Dlatego w tym roku postanowiłam wyposażyć się u konsultantki Oriflame w duet kosmetyków Love Nature Hand Cold Cream & Face Cold Cream od Oriflame.Czytanie książek przez dzieci jest bardzo ważne. Niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, takich jak rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie koncentracji i czytania ze zrozumieniem. Już od najmłodszych lat można zauważyć, które z pociech chętniej sięga po książeczki. Na szczęście Hania należy do tej grupy i z chęcią oraz zapałem czyta wszystkie zadane w szkole lektury, a nawet bierze udział w maratonie czytelniczym. Oczywiście w wolnym czasie również dużo czyta, a ostatnio sięgnęła po książkę Rafała Kosika pod tytułem „Amelia i Kuba. Tajemnica dębowej korony”.

Zima zawitała już na dobre. Niestety, dla mnie to najgorsza pora pod każdym względem. Pomijając to, że pada śnieg i jest zimno, to dookoła jest tak szaro i ponuro. Brakuje słońca i pięknych, intensywnych kolorów, które można podziwiać wiosną, latem i jesienią. Ludzie snują się po ulicach chorzy, wyzuci z energii. Dla mnie to dość dziwny czas, sama mam chwile, w których najchętniej położyłabym się do łóżka, ale nic z tego. Trzeba się zmobilizować i iść do przodu, realizując jednocześnie swoje plany i zamierzenia. Co prawda, wpływu na porę roku się nie ma, ale można zmienić to w inny sposób. Kiedy mam zły humor, czy po prostu czuję się źle, idę wziąć gorącą kąpiel z ulubioną pięknie pachnącą solą. Do tego jeszcze zapalam świece i jestem w raju. Kiedy już po godzinie wyjdę z wanny, zawsze używam jakiegoś kremu, czy balsamu. Dlatego postanowiłam pójść tą drogą i zaopatrzyć się w pięknie pachnące kosmetyki do pielęgnacji. Długo szukałam i powoli już chciałam zrezygnować, aż trafiłam na nową linię kosmetyków kąpielowych Diary Fun. Od razu kiedy zobaczyłam cztery owocowe masa do ciała Dairy Fun, byłam pewna, że to kosmetyki właśnie dla mnie. Nie mogłam się zdecydować, ale mój wybór ostatecznie padł na Dairy Fun jagodowe masło do ciała. W serii znajdują się również aromatyczne żele, sole i kule do kąpieli, peelingi do ciała, balsamy i kremy do rąk. Do wyboru jest wiele cudownych zapachów. Rewelacyjna kolekcja kosmetyków niemal do schrupania <3

 

Zima jest najbardziej niesprzyjającym okresem dla organizmu każdego człowieka. Ma negatywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.  Dlatego bardzo ważne jest, aby  cieplej się ubierać i przyjmować dużo witamin, a także pozwalać sobie na drobne przyjemności. Jeżeli jesteś osobą aktywną zawodowo, to oprócz wcześniej wspomnianych rzeczy, koniecznie jedz śniadanie i zawsze zabieraj ze sobą jakąś przekąskę. Wychłodzony i wyżuty z energii organizm nie będzie w nawet w stanie się bronić. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze, bez względu na wszystko rano jeść śniadanie. Tylko pytanie brzmi, co najlepiej spożywać, aby było sycące i dawało energię przynajmniej na kilka godzin. Ponieważ sama często mam problem, aby zjeść coś przed wyjściem postanowiłam poszukać pełno wartościowych produktów, które wprowadzę do jadłospisu. Idealnie nadają się do tego różnego rodzaju produkty firmy Granex, która specjalizuje się właśnie w produkcji żywności pełnej witamin i minerałów. Jeżeli Ty również masz problem z tym, co zjeść, aby mieć siły na podejmowanie wyzwań dnia codziennego, to ten wpis na pewno Ci w tym pomoże.


Każde dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje stymulacji wielu zmysłów, na różnych płaszczyznach. Wraz z dorastaniem dziecka, zdobywa ono nową wiedzę, umiejętności, jest ciekawe świata. To dobry moment, aby zacząć edukację w zakresie sztuki i wrażliwości na piękno. Sztuka rozwija wyobraźnię, wzbogaca osobowość, wyrabia smak estetyczny i  uczy tolerancji, jak również pokazuje twórców różnych epok i ich odmienność. Niestety, program nauczania skupia się wyłącznie na suchej wiedzy i wkuwaniu regułek do głowy. Nie ma tam miejsca na sztukę, wrażliwość, czy pasję.  Dlatego to bardzo ważne, aby tę rolę przejęli rodzice. Oprócz pokazywania obrazów, wspólnego malowania i zabawy można sięgnąć również po specjalistyczne książki. Jednak na pewno wiesz, że dostęp do książek przystępnych dla dzieci jest niemal znikomy, a jeżeli już się znajdzie, to wypełniona jest biografią i niezrozumiałymi definicjami. Zaczęłam się nieco w tym temacie orientować, kiedy Hania po wizycie w muzeum zapragnęła dowiedzieć się więcej o sztuce i malarstwie. Zafascynował ją obraz Claude Monet „Impresja wschód słońca”. Długo szukałam odpowiedniej lektury, która będzie dla niej zrozumiała. Przeglądając Internet trafiłam na stronę ITON Society, która posiada wiele specjalistycznych książek. W końcu trafiłam na perełkę, jedyną książkę stworzoną specjalnie dla dzieci, aby mogły zrozumieć sztukę i doświadczać jej wspólnie z rodzicem.