Ludzie


Niestety, ale w obecnych czasach większość osób ocenia ludzi, prawi im rady jacy są, a jacy powinni być. Co robią źle i jak powinni to robić. Prawią morały i dobre rady. Szkoda tylko, że nikt  nie umie postawić się w miejscu tej osoby, że czuje się gorsza, wykluczona, omijana, niedoceniana. Starać się zrozumieć jej sytuację. Wszystko widzą wyłącznie powierzchownie. Nie wiem czemu ludzie są tak zawistni, tak zazdrośni i zamiast pomóc, jeszcze bardziej dobijają. Przyszły takie czasy, w których można liczyć tylko na siebie…

Kiedyś ktoś mi powiedział, że przecież ma się znajomych na faceboko i w ogóle. Mam 786 znajomych na Facebooku, ale prawda jest taka, że osoby, na których wsparcie mogę liczyć, mogę policzyć na palcach jednej ręki. Smutne, ale prawdziwe... 

 

2 komentarze:

  1. Oj, to prawda. Wiele ludzi teraz tylko wszystko pod siebie robi, a drugiej osoby nie chce wspierać lecz jeszcze bardziej dołować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezwykle przykre to wszystko co piszesz, jednak jakże prawdziwe. Studiując psychologię przekonałam się o tym doskonale, jakże wielu ludzi tak naprawdę nie ma wsparcia od najbliższych. Niestety nie wystarczy powiedzieć "będzie dobrze". Chyba świat lekko zapomniał czym jest empatia. Potrzeba jej na co dzień, każdemu z nas! Pozdrawiam Cię serdecznie! Trzymaj się kochana, dużo siły i wspaniałych ludzi wokół siebie! Zostaję na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś/eś ! Bardzo miło mi Cię gościć. Dziękuję za każdy komentarz. Liczę, że będziesz wpadać częściej :)